bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

Član
a sto neides na 530 dizlo ? 195 konja sa cipom 220 , trosi 8 kombinovano a motor je extra :icon_question:
 
Član
Po meni nema nekih mana mada ja auto volim da cuvam sad..
I staje 8.5l ako me se vara sjecanje.
A imao sam istu dilemu sta uzeti passat, audi6, vectra i slicno ali eto... provozao i kupih za sat vremena
 
Super Moderator
ako ces vec bmw-a onda 525 ili 530, slabije nista druze
a A6 nemoj 2.8 jer je to vec stari motor a i to su stari modeli nema ih facelift.. 3.0 quattro i plin ili jos bolje 2.7T al ta auta puno vise trose od BMW-a
BMW ti nije velik potrosac uopce nemoj se toga bojati ;)
 
BHT Ovisnik
prvo sto sam naglasio,DIESEL NE !
chip i to me isto trenutno ne zanima,da uzmem nekog slabijeg TDI-a i sl. pa onda da,ovako ne
@davor
eto u slicnoj sam dilemi,jos cu vidjeti,moram vidjeti da provozam i ovu vectru,ali ako im je kvaliteta unutrasnjosti losa da se guli i sl. hmm...
bmw mi najvise odgovara,samo sto me normalno zanima odrzavanje i sl. ,koliko te kosta litra ulja,kako sam nacuo bitno je samo sipati original njegovo ?
@allroad
to je onda razlog sto ih nema iznad 2001 jer je od 2001 redizajn,a starije bas i ne bih,rođak ima 2.8 quattro,kaze uzme mu nekih 17l ovako po gradu,automatik,a i po tvornickim podatcima mi se cine veliki potrosaci
bmw-a isto ima u toj cijeni i 530,ali vjerujem da je onda i registracija dosta skuplja,tako da omjer snage,potrosnje dođe ovaj 525
 
Član
Nisam ti ni odgovorio na potrosnju.
Mene na plinu Doboj-Obrenovac-BG (otvoreno pa Obrenovac grad dan pa auto put do bg i malo trkanje na istom pa bg guzve dan pa nazad) 9.xx L izaslo znaci malo ispod 10 mada bord pokazuje manje ali ovo moje mjerenje je mjereno koliko sam nasuo i koliko presao.
A grad uzme 12l kako ja kontam mada to nisam ni racunao ja se vecinu vremena vozam na benzinu plin 30-40% vremena koristim.
A odrzavanje pa ja sam sipao neka kao kastrol origiGI i slicno i sve je ok radilo ali me malo iscimalo to da kod nas nema originala pa sam nasuo na preporuku drugara (bmw "manijaka") Optimino ulje i planiram na 6-7k mjenjat i isto mi je sve, ali vidjecemo.
Nista nije preskupo sto se tice dijelova ja ne kupujem sto jes u ovlastenom ali gledam da kupujem "skuplje" djelove vodeci se da su kvalitetniji mada i sam znam da to nije slucaj al ajd.
Nisam ni puno mjenjao sad nesto jbg (Diskove, plocice, stabilizatore i neke sice za servisa filtera i slicno)
A ostalo sipaj i vozi.Ako te sta jos zanima pitaj nisam ja neki strucnjak niti znalac sad tog auta ali eto imam ga i mogu prenjeti svoja vidjenja a ne sta sam citao na netu.;)
 
BHT Ovisnik
pa onda potrosnja nije bezobrazna,to se onda moze i otvorena normalne voznje spustiti na nekih 8.x L
sve u svemu cini mi se zahvalno auto,kada kupovao prije bih gledao nekog sa nekih 250k na satu nego ove od 160,i trazio bih servisnu knjigu da budem hajmo reci sigurniji
nego jos da pitam zasto ga pored plina toliko vozis na benzinu ? kako se ponasa na plinu jer bih obavezno i ja plin ugradio
 
Član
Pa vozim jer je auto ajmo reci nekih 20% (blago receno) jaci bar po meni a i volim voziti na benz kada god mogu.
A moj je eto imao 212k na satu i servisnu knjigu itd itd i za sada hvala dragom bogu nista samo ako je pazen nema tu problema mada i sam sam mozda par puta za ovih godinu dana (mozda jedno 3-4puta) do blokade dosao preko 4-4500rpm ga i ne vozim;)
A moze se spustiti potrosnja sigurno ali uz neku tromu voznju i bez naglih stitkanja gasa.
 
BHT Ovisnik
ma to je fin prosjek za takvo auto,na tu manju potrosnju i mislim na neki dalji put gdje se fino vozi bez gasanja i sl.
zar se toliko osjeti pad snage:icon_eek: rođak ima sekvent u a6 2.8,slabo da se osjeti neka razlika...kada kupovao gledadao bih da je sto obicniji i po mogucnosti u privatnika,jedino ako bas naletim na neki M paket da je ocuvan,a nije skup
 
Član
Osjeti se bar meni mozda ja pretjerujem jbg vecinu preticem i ismijem i na plinu ove hondice i slicno ali meni je nekako agresivniji na benzinu, mada trazio sam do duse stedljivu "mapu" za plin, mada nije to sad upola snaga pala ali eto vecina govori da sam lud al ja osjetim.
AUzmes kulturan "obicni" model i miran si bar po meni, jest da je lijep m optic ali stvar ukusa sve
 
BHT Ovisnik
ti to najvise znas jer vozas auto i osjetis kako vuce i sl.,ja bih bio najveseliji kada bi mogao naci identicnog tvome,znaci najvise bi volio sivu boju,uvijek sam govorio necu nikad crno auto uzeti jer imam dugi niz godina praonu i znam kako je odrzavati i po belaju je kupim i idalje drzim do toga da crnu vise necu:D znaci da je moguce siva boja i felge kao u tebe,jer mi je to jedan od ljepsih modela felgi koje idu na e39,kultura fino auto,ne sekiram se vele za cijenu gume,boja preliejpa za odrzavati,samo tociti i voziti:icon_biggrin:
 
Član
E onda ces dobro proci ako razmisljas o nekom "mormala" posjedovanju auta a ne bazi za tuniranje, po meni samo voziti i dobro odrzavati uz par individualnih radova po zelji i to je to.
Po meni ako ne trazis noviji auto onda je 39ka izbor pametniji (mada mozda je bolje uzet Vectru zbog godista i to opet i to gledaj jbg)
 
BHT Ovisnik
to i planiram,tako sam bio rekao i za volva,al dobro,opet nisam mnogo,stavio felge,muzika,malo zatamnio i ostalo je sve original,tako bi bilo i ovamo,ako nema onda probati naci onako nesto felgi kao sto su u tebe,sto zbog udobnije voznje,sto zbog cijene guma,blago zatamniti zbog sunca i estetike malo,muziku prebaciti iz volva i to je to,bmw me najvise mami,vidjeti cemo,sad me malo koči volvo jer moram ga opraviti i odose mi 2 place,necu se zaletiti za prvi,vidjeti cemo:icon_biggrin: vi sve sto znate samo pisite
 
Top