bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

BHT Ovisnik
Pozdrav,ovako...ovu temu otvaram malo ranije,ali zelim unaprijed znati sta da gledam i ako mi sto god izleti da vidim...
naime,na proljece mislim uzimati sebi auto,volva prodati starom,posto stari ponovo dobiva povlaticu (prije 5 god. prodali je za pločice:D ) zelim je iskoristiti,mislio sam cak podici kredita pa gledati bmw E60 ili chryslera 300c ,ali ne zelim da auto uzimam na kredit pa sam sveo izbor na ova auta
da prvo naglasim,uzimati cu samo benzinca

Od BMW-a me zanima 525i ili 520i (redizajn ,sa 170ks). Kako sam vidio najvise ima ovih 520i,kakav je to motor za njega,znam da ima oko 2200ccm3 ,je li trom,jer koliko sam vidio koristi se i u E60 ? manje-vise ponesto znam za 525,razlika u konjazi nije velika,sad kako se ona odnosi na kilazu auta,mislim da je i registracija jeftinija u ovog 520,kakvi su za odrzavati u odnosu na 525,dal i on ima lanac umjesto župčastog ? koji mjenjac gledati,manual ili automatik sto se tice kvarljivosti ? te razlika u potorsnji jel kolika ?
E46 me ne zanima jer je mali,volim prostrano auto

zatim Volvo,kada bih uzimao uzeo bih 2.4 (170ks) ili 2.0T ili 2.4T...sad sto se volva tice nekako mi se jako sviđa sto je otmjen,luksuzan,neznam jel mi se samo cini ili ima manje prostora za putnike od BMW-a ?
brinu me motori,u nas su vecinom 2.4 dieseli,ili 2.4 benzinac od 140 ili 170ks,ovih turbaka ne viđam,ne bih zelio da mi bude kao s mojim motorom u volva da su dijelovi preeeskupi jer motora nema ama bas nigdje u BiH ! cuo sam dobro treba paziti na ovjes u njega,jer zna stradati ?
kakav je inace za odrzavati u odnosu na gore navedeni BMW,dal je skuplji volvo ?

i sto se tice jaguara za njega stvarno slabo sam ista cuo,auto mi se opasno sviđa,agresivno,luksuzno,bas ono sto volim,ali cuo sam da su kvarljivi,barem s-type,kakav je slucaj s ovim,kako su dostupni dijelovi,znaju li mehanicari raditi ih,te kakav je za odrzavati u odnosu na gore navedene ?


svi mi se sviđaju,svaki na svoj nacin,volvo me vuce zbog nekako vec poznatog svedskog luksuza,bmw zbog agresivnosti,te i zbog misljenja da je jeftiniji za odrzavati ? a jaguar je svoja prica:cool:
savjeti su dobro dosli,kao sto sam naveo auto ne kupujem odmah sada,ali zelim unaprijed znati sve da ne saznam u zadnji tren kao s volvom jer sam se prekasno raspitao pa zapao na malo "moderniji" motor,auto svakako mislim traziti u Njemackoj i dieseli me apsolutno ne zanimaju :icon_smile:
hvala:icon_smile:
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

Ja bi jaguara izbacio iz ovog izbora zato sto su pravo rijetki stim i slabije djelova imas, a mislim da su im djelovi pravo skupi.



Moj izbor bi bio bmw ;)
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

da,to me za jaguara najvise brine...
@gaga
stvarno predobar,ali auto kupujem sukladno mogucnostima,imao sam ponudu za volva e39 535 V8,al skup za odrzavat,mislim da 530 dođe skoro kao ovi navedeni,ali mislim da je ipak registracija znatno skuplja ? a ne mislim traziti vec ovako napucanog,nego cisto normalno kulturno auto,tipa ovo
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=155472581&pageNumber=1&__lp=37&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=17&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=CNG&fuels=LPG&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&tabNumber=2

mogao bih se ja lako odluciti,sjednem u jedno auto pa u drugo koje mi vise pas ei evo ga,ali mene zanimaju savjeti jer meni auto nije da se provozam po gradu i sl.,vikendom sam uvijek negdje,pocesto i na autoputu,tako da mi treba auto koje ja mogu odrzavati
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

vidim u trilemi si ko ja volvo v50 bmw serija3. ford mondeo

volva mislis s60 2.4i, petak se pokazo dosta dobrim samo je meni unutrasnjost nako., turbaka nema yato sto je ovo prokleta bosna,.
bmw 520i reg je negdje oko 650km drug ima taj 520i sa plin nekih 2-3 godine voya nije se nesto zalio oko 12 plina proguta,. da nesto povuce ono nije ko 2.5,.
jaguar dijelova prije zagreba nemas i papreni su al sminka

samo nadam se da neces kupovat ovdje auto vec ces ici u DE,
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

hvala,auto svakako mislim kupiti u DE,meni se sviđa volvo i unutra,al mis e cini malo potjesan za onoliko auto ?
a taj 520i koje je godiste,jel to bas ovaj 170ks ili 150ks,jer s ovim od 150 sam upoznat,plin također mislim ugraditi,ako je je 12l gradske opet i nije lose... auto mi ne treba sad za trke,ali volim pomalo stisnuti,samo da nije trom,hajmo reci uz Bradinu i sl. ,ima solidnu max brzinu koju necu sigurno koristiti,ubrzanje isto nije lose,bar po katalogu,samo da nije trom
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

ako ces bimmera,gledaj ///M paket...kasnije ce ti bit zao sto nemas,a skupo je kad se nabavlja pojedinacno...2,5 je ok za njega,trebao bi ici fino...potrosnja bi se trebala kretat do 12-13 gradske...mozda malo i manje...otvorene 7-8-9...zavisi sve kakva ti je noga na gasu...a s bimmerom ce ti bit teza noga na gasu
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

mislim da je 150km bmw moram pitat,. kaze da trosi 12,., isli smo u mostar jes da nas dvojca nemamo zajedno 100kg guro je solidno uz brdo al kazaljka je bila na 4-5krpm,.
jesi gledo ove ford mondeo, 2006-07 ima ih u de po 6eura,. da biras jos svi imaju poprilicno opreme,. a odrzavat nisu nesto zahtjevni,.
a kojeg bi volva
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

ne ne ne ne,ford,vw i sl ne dolazi u obzir,samo ova 3 auta sto sam naveo i motori koje sam naveo,nista kontra toga,pa ni audi,a pise gore,volvo s60 2001/02 god. taj od 150ks znam da je malo tromiji jer ima i manje kubika...
sto se tice voznje najmanje mi je graske,bas mi je bukvalno kombinirana radnim danom,a vikendom i sl. otvorena...nije mi teska noga na gasu do nekog auta koje malo brze vozi pa stisnem i ja,inace vozim umjereno 80-120 otvorenom...
sto se tice M paketa,da,ako naletim to bih rado uzeo,mada i nije mi o glavu,ne mislim neke novce zgrćat,manje vise klasika,kao volvo
 

MTR

Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

imao E60 520 ( to je motor 2200 ccm ) od 170 KS , mogu samo reci - UZAS , sve je ekstra samo je motor preeeeslab , cak me je kadet 1,6 oderao uz Ivan , jes matere mi ja se odmah poklopio po usima , al sto jes jes , ne trosi puno , kad ga zakucas na 120-130 i tempomat roknes spadne potrosnja na 6,5-7 litara , normalno od Broda do Zagreba :D
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

tebe sam cekao:D
a sta mislis kakav je slucaj u E39,jel moguce da je cak taj motor zivlji u e60 kako kazu ovdje :
http://www.autoevolution.com/carcompare/bmw-5-series-2000-520i/bmw-5-series-sedan-2003-520i/#maintitle

jer 520 vidim da je jeftiniji od 525,jel ima kakve razlike vele u registraciji ?

ti si i strucanjak za volvo,ne moras odmah,ali kada imao vremena da šarneš koji je jeftiniji za odrzavat,bimer il volvo,jel kako trom 2.4 170ks u volvu ?
 

MTR

Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

CoL3 je napisao(la):
tebe sam cekao:D
a sta mislis kakav je slucaj u E39,jel moguce da je cak taj motor zivlji u e60 kako kazu ovdje :
http://www.autoevolution.com/carcompare/bmw-5-series-2000-520i/bmw-5-series-sedan-2003-520i/#maintitle

jer 520 vidim da je jeftiniji od 525,jel ima kakve razlike vele u registraciji ?

ti si i strucanjak za volvo,ne moras odmah,ali kada imao vremena da šarneš koji je jeftiniji za odrzavat,bimer il volvo,jel kako trom 2.4 170ks u volvu ?

kakvi trom , taj 2,4 od 170 KS je mjera za S60 , u BMW-u ti stoje pare , au S60 udobnost , samo sto je dizajn sad vec malo diskutabilan jbg , ja bi opet isao na BMW-a samo na dizel verziju , jaoooooo brrrrrrrr otkida bubrege
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

sto se tice dizajna meni se S60 sviđa,znam da je ono li-la,ali u volva me brine odrzavanje da nije skupo jer ih poslabo ima u nas benzinaca

pa kud mi na muku prista s bmw-om,kakvi su benzinci,nisam cuo da se zale,auto ce biti u mene minimalno 3-5 god...nekako me najvise vuce bmw jer nekako mislim da ima najvise dijelova i sl.,najbitnije mi je odrzavanje jer auto volim fino odrzavati
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

Mogu ti samo reći da je taj Volvo za tu klasu auta po meni malo auto unutra.Ljetos išao s ujkom probati jednog i nekako mi je baš uzak bio.Jest da obojica imamo po 2 metra ,ali eto.Mondeo je komforniji od njega unutra.
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

S60 i miran. Jesam ljubitelj BMW-a, ali kad sam vidio enterijer u Volvu sa 540xxx km na satu, nisam mogao da vjerujem. NOVO! Kvalitet je na nivou, ne moraš da brineš, valjda si se uvjerio i održavanje redovno, u šta ne sumnjam i miran si.;)
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

sto se tice kvalitete znam,vidim po svome,ima skoro 200k i dalje je kao nov unutra,nema plastike sica il necega da se vidi da je ikada koristeno,to bez daljnjeg,samo me eto malo plasi odrzavanje i prostranost sto wade kaze,jer stvarno mi se cini za tu klasu malo pomalo auto,izgleda mi skoro kao bmw3 unutra,a ne 5-ca te klase:icon_rolleyes:
 
Top