bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

Član
Ako je BMW benzinac i ako je redovno odrzavan na 300 000 motor kad rastavis unutra, stubline, karike, leteci lezaji i stojeci budu kao da su sada iz fabrike izasli, samo gumice ventila stradaju, mislim stvrdnu se ali to nije problem rijesiti, ja imam dva motora rastavljena i u oba je isti slucaj, oba su redovno odrzavana, jedan je 2.0 12V sestak a drugi je 2.5 12V sestak i jos su ovo serije iz 90-ih godina motori, sto znaci noviji mogu samo biti bolji, i rastavljeni su jer su imali oba oko 300 000 km i kad su rastavljeni onda je bilo :icon_rolleyes: bem ti trunje sto ih rastavi :lol: BMW-ovi motori (govorim za benzince) mogu dosta preci km uz redovno odrzavanje i servisiranje. Trapovi ah, opet zavisi od odrzavanja a nase su ceste dosta katastrofalne pa mogu stradati stabilizatori, ramena, kugle itd jer su to malo poteska auta. Sto se tice cijene dijelova i nisu nesto skupi za odrzavanje ako gledas auta u toj klasi kako se njihove cijene krecu.

Sto se tice vectre vozio sam se u 2.2 DTI 130 konja cini mi se, i ide solidno onako, nije zvijer a nije ni tromo, probleme imaju ti motori sa gumicama na diznama, ne znam tacno to mi je rekao jedan kolega sto je imao bas tu vectru i kad odu onda tesko pali, dosta tesko pali ujutro, ali to se lako i brzo zamijeni, jes da su malo poskupe, i onda pici kao nova, ova sto sam se ja vozio u njoj ima na satu oko 250 000+ km i lim je kao nov jer sam je bas ovako pregledao da vidim kakav je, a motor eto i sada jos ide i pali dobro :D
 
BHT Ovisnik
samo benzinac bi mi dosao u obzir + plin:icon_biggrin:
vectru znaci diesela ne bih,ovaj 2.2 benzinac ima mislim 147ks,valjda je onda malo zivlji od tog diesela,ovo sto si naveo s problemima je za diesela ?

ti stabilizatori sam cuo da stradaju i u volvu s60 zbog tezine i nasih puteva,jesu li oni kako skupi,kugle i to ? stradavaju li lezajevi kako,znaci taj potrosni materijal,jel za odrzavati skuplji kako od vectre,jer auto koje kupim minimalno cu voziti 3-5 godina tako da mi je odrzavanje jako bitno
 
Član
Ovo sto sam naveo je za dizela problem. Za Opela i njihove cijene ne mogu ti reci jer ih nisam nikako do sada radio
Sto se tice cijena za BMW-a, ako je u pitanju lezaj vjeruj SKF kad stavis trajace haman koliko i auto a to ti kazem iz iskustva :D mam dva u Bimmera E30 i E34 u garazi :D i sa oba prezadovoljan sto se tice potrosnih dijelova, lezaja, amortizera, kugli i ostalog, na 5-ici je uradjen prednji trap(amortizeri originalni) kad je kupljena 2000 godine i vozena je do 2008 godine i nikakvih problema a dobrih je km napravljeno, i duga prica od tada stoji u garazi da ne naglabam sto :lol:, takodje i sa tricnom prezadovoljan odkako je kod nas stvarno su Bimmeri izdrzljiva auta, nije nesto ekstra mijenjano na njemu a isto je predjeno kilometara ihahaaaj, kad bi ti nabrojao sta je sve zamijenjeno na njemu od 1996-e godine nasmijao bi se. Sad za novije generacije ne znam jer su novije generacije pravljene da se ima sta kvariti na njima ali to je na ovim autima nize klase i auta od recimo neke 2002 godine pa gore, BMW nije spao na taj nivo jos da pravi kvarljiva i nepouzdana auta :D
EDIT JEDAN: Vectra tom BMW-u iako je mladja par godina, nije ni do koljena. Sto se tice kvalitete dijelova i lima.
 
Član
dat ja velim nesto , kani se vectre ,volvo bi ti bio pravi izbor(jest da je zadnja klupa malo tjesna i neudobna ) da si u sveckoj ,al si u bosni a tu su djelovi skupi za volva isto kosto je u swe za japanska auta ,BMW 525 i plin i miran si ,imas i djelova i auto je izdrzljivo i udobno i lijepo (ako ikako mozes da nadjes sa m optikom) ima da leti a potrosnja prihvatljiva

bilo koje auto da uzmes isto ti dodje ,jer sva se auta kvare i imaju greske , najbitnije je da nadjes sta se tebi svidja i sta ti pase a ti nedostatci na autu se uvjek mogu popravit ili cak poboljsat kupovinom kakvalitetnijih i dokazanih dijelova , redovno odrzavanje i njega produziva vjek trajanja i do 70 % umene prijatelj na poslu ima BMW E39 525 m optic , nema plin ,nije stavljo cip i neka cuda , auto je 2001 godiste i trenutno ima 430 000 na satu

razmisli jos malo al ja mislim da ce na kraju bit BMW ;)

i da zaboravio sam ti rec da je e39 puno bolji od ovog novijeg e60 , ovaj e60 ima vise elektronike i cuda a i brate previse mi plastican , komsija ima jednog kaze neki dan mjenjo partiklfilter kaze kad se nije zanesvijestio kad mu je doso racun :lol::lol:
 
BHT Ovisnik
ja sam svojim volvom prezadovoljan,ali S60 mi je stvarno premali,ovaj majstor sto mi radi auto radi u ovlastenom volvo servisu govori neki dan ovo je auto za tebe(ovu vectru gts samo diesela radio) kaze uzmi nju :S
bmw e39 mi je uvijek strava bio,samo mi je bitno odrzavanje,sta me ceka,da me ne izađe skuplj pita neg tepsija:D

ove vectre mi se odjednom jako sviđaju jer ih ne viđam vele,ovih gts,auto nema potrebe ista sređivati,a cijene su pristupacne
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/opel.vectra%202.2%20gts%20%2B%20lpg.piding/159646527.html?minMileage=100000&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.modelDescription=gts&makeModelVariant1.makeId=19000&lang=de&__lp=5&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&makeModelVariant1.modelId=29&pageNumber=1&maxMileage=200000&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&categories=Limousine&scopeId=C&useCase=New

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/opel.vectra%202.2%20gts.pfungstadt/159209974.html?minMileage=100000&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.modelDescription=gts&makeModelVariant1.makeId=19000&lang=de&__lp=5&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&makeModelVariant1.modelId=29&pageNumber=1&maxMileage=200000&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&categories=Limousine&scopeId=C&useCase=New
 
Član
brate bmw i nista drugo, uzeces vectru, volva, nije bitno, i kad vidis dobru e39ku bice ti zao... to je samo moje misljenje :cool:
 
BHT Ovisnik
nisam ja rekao da mi se vise sviđa,ona mi jest ovako napucana i sve,znaci necu vele u nju ulagati sto se tice izgleda,dok e39 je kultno auto,samo sto je skuplje,al opet ce kasnije kad dođe prodaja bmw drzati cijenu,dok ce vectra pasti,najbitnije mi je odrzavanje jer auto nije samo kupi i vozi,tako da mi sve igra ulogu,od registracije,dijelova,odrzavanja,to je ono glavno
 
Član
Ma uzmes Vectru i rahat si ,em sto je mladza em ljepsa..Stvarno sto se tice izgleda nista joj ne trebas radiit,samo se raspitaj oko tog motora ;)
 
Član
BMW 5 - 1995 do 2003 tih auta ima dosta na nasim prostorima barem kod nas u Sarajevu nezz kako je kod tebe u tvom kraju . . . sto se tice odrzavanja logicno da je skuplji od opela . . . mada imas i podosta dijelova na otpadima . . .

Vektra od 2002-2005 vektra se haman pocela proizvodit kad je ovaj BMW prestao . . . kod nas ima ovih vektri podosta ali GTC slabo pravo kolega mi je kupio vektru 2002 godine novu je kupio i evo dan danas je vozi 10 godina vec kako je kod njeg nabio je i kilometraze jer cesto vozi . . . nikad se nije pozalio na auto niti imao sporednih kvarova . . . 2.0 motor men se cini . . . ako te zanima mogu ti provjerit.

Neko je od clanova napisao da bi radije vozio razjebanog bmw a starog 15 godina nego noviju vektru ili neko slicno auto...
po meni jako glupo razmisljanje ako je takvo . . . Ja kada sam tek polozio vozio sam Daciu Logan i dan danas je kod mene ,
u medju vremenu sam vozio (posjedovao) Audia A8 96/7 Mercedesa S klasu 2002/03 MLa X5 cu Granda i jos mnogoo auta
i opet ce mi bit draze ocuvano auto s malo kilometara nebito jel to dacia il opel il reno il fiat nego bilo koje gore navedeno auto. .
s velikom kilometrazom ili razjebano . ..
 
Član
vozio sam vektru dizela nebitno koji je motor, nego ti želim naglasiti unutrašnjost!!!
Katastrofa pajdo sve škripi jeftina plastika ma užas jedan, toliko živcira da ti nemogu opisati... al je sigurno lakša za održavati od te druge dvojice! al neznam zašto si baš zapeo za te modele :icon_question:
 
Og1, nisi valjda doslovno shvatio ono sto sam napisao (BMW star 10-12 godina i Vectra gts stara 5) :icon_smile:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Og1, nisi valjda doslovno shvatio ono sto sam napisao (BMW star 10-12 godina i Vectra gts stara 5) :icon_smile:

Ma jaroo to sto si ti napisao to je razmisljanje vecine ljudi . . . dovoljno ti je vidjet ove sto kupuju auta on ce radije kupit golfa starijeg s vise kilometara nego mladju alfu il fiata il reno il neko slicno auto . . . ne mislim ja na tebe konkretno nego na te sto tako gledaju ;)

a ima ih podosta

:icon_exclaim:
 
Top