bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

CoL3 je napisao(la):
sto se tice kvalitete znam,vidim po svome,ima skoro 200k i dalje je kao nov unutra,nema plastike sica il necega da se vidi da je ikada koristeno,to bez daljnjeg,samo me eto malo plasi odrzavanje i prostranost sto wade kaze,jer stvarno mi se cini za tu klasu malo pomalo auto,izgleda mi skoro kao bmw3 unutra,a ne 5-ca te klase:icon_rolleyes:

Jest manji, ali nije mnogo. Imao sam prilike i sjediti i vozati se u oba modela, nije neka razlika, ali je velika razlika samo u dizajnu i u ukusima.
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

OggyBoy je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
sto se tice kvalitete znam,vidim po svome,ima skoro 200k i dalje je kao nov unutra,nema plastike sica il necega da se vidi da je ikada koristeno,to bez daljnjeg,samo me eto malo plasi odrzavanje i prostranost sto wade kaze,jer stvarno mi se cini za tu klasu malo pomalo auto,izgleda mi skoro kao bmw3 unutra,a ne 5-ca te klase:icon_rolleyes:

Jest manji, ali nije mnogo. Imao sam prilike i sjediti i vozati se u oba modela, nije neka razlika, ali je velika razlika samo u dizajnu i u ukusima.

potpis na ovo...oggy je upravu oba su odlicna auta i to je samo pitanje ukusa koji ces odabrati model..ja licno bih bmw zbog dizajna :cool: a drug mi je imao 530d i imao je samo rijeci hvale za taj motor :cool:
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

imao mi je rođak 530d e39 sada ima 530d e60 ali diesela ne zelim...
neznam,meni se cak volvo vise sviđa dizajnerski,kao luksuzna limuzina,ovaj v40 mi je također pomali,sto se toga tice lako cu provjeriti prostranost,najvise me zanima motor i odrzavanje navedenih motora
 
Član
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

Ne znam koja ti je razlika između servisiranja I6 2.2, i 3.0, mislim na ove BMW.ove motore... ;)

Oba ova sestaka ce potrosit preko 12l, a vidim da si pisao o plinu, pa razlike ti onda izmedju ova dva motora i nema ;)
 
BHT Ovisnik
RE: bmw E39 vs volvo S60 vs jaguar x-type

ne gaga,rekao sam ja da je odrzavanje vjerovatno isto,ali razlika je u registraciji,tj. cijeni ?
nije poblem probati i sjesti,imao sam prilike,jednako mi se sviđaju,samo mi je dilema koji je jeftiniji za odrzavati,tako da mi to odlucuje,koji bude jeftiniji za odrzavati uzmem ga i gotovo jer su mi oba draga i sviđaju mi se na svoj nacin
 
BHT Ovisnik
posto se blizi kupovina da opet malo otvorim temu
naime od volva pomalo odustajem jer sam jednostavno sokiran kako je malen na zadnjoj klupi,ja sasvim normalno sjedim u autu da komotno u mene u volvu moze ista osoba kao i ja sjesti da ne grebe koljenima,namjestio tako sebi u S60 odozada skoro pa nemogu uci:icon_confused: bas je tijesan a bio sam se zagrijao za 2.0T
sada ostaje bmw ako znate sto jos o njemu konkretno kvarova i sl. pisite
ali mi se sada sviđa opasno ova ljepotica od vectre GTS

opel-vectra-gts-001.jpg


kakva je za odrzavati naspram bmw-a E39,jesu li skupi zamjenski dijelovi,servis ?
u pitanju je 2.2 benzinac,malo mi izgleda poslab,pa sto znate volio bih da napisete jer su mnogo mlađe i jeftinije od bmw-a:icon_smile:

hvala
 
Član
U istoj ovakvoj Vectri sam se vozio jednom sa nekim ludakom preko 240 km/h. Auto ide kao nevrijeme, ne znam koji je motor, ali je unutrašnjost perverzno dobra. Prostora nazad ima dovoljno, a dizajn je priča za sebe, meni se baš sviđa.;)
Što se tiče održavanja, vjerovatno je u rangu drugih Opela, a to znači da nije skupo, samo mislim da veliki problem može biti limarija ako, ne daj, Bože, kvrcneš, ali vjerovatno se može naći.
 
Član
Za ove vectre imas limarije sto se tice vrata i ostalog gdje hoces, kao i za druge opele samo sto nisu jeftini :cool:
 
Član
U toj klasi jedan od boljih izbora , jer je auto jako masivan i prostran i u GTS verziji još praktičniji zbog 5-ih vrata a puuuuuuuuuuno ljepša od gađušne 4-ero vratne verzije.
U odnosu na E39 , meni lično se čini da je Vectra prostranija iako nisu ista klasa a definitivno je praktičnija i jeftinija za održavanje iako benzinske verzije nisu neke rakete (vozio 1.8 ,pri nižim obrtajima mrtvilo živo)

Predost BMW-a mi je izgled (sa vana a posebno unutrašnjost) bolje ležanje i upravljivost a nekako mi se čini da je udobniji i uopšteno imaš osjećaj više klase.
Plus ono nemjerljivo kad imaš plavo bijeli propeler na haubi :lol:
 
BHT Ovisnik
meni je zelja uvijek bio bmw,ali ova vectra gts mi stvarno ima prelijepu liniju,dizajn extra,vec sređena,znaci nema diranja nista,vozi i uzivaj, 1.8 mi je vec pomalo za ovoliko auto,imam i u sebe u volvu,on je prilicno lagan pa se dobro nosi u neku ruku,dok ovaj 2.2 vec mi se cini bolji izbor,nije nesto jaka,al valjda nije toliko troma ?
jel zna netko kakvi su to inace motori,za diesela znam,al mene zanima benzinac,jel skup za odrzavati,jel pristupacan majstorima,jel ima mana i to... limarija je hajde vec valjda bolja,ne trunu valjda,sad vrata i to vjerujem da odgovaraju s obicne vectre samo je razlika u branicima,pragovima ? mislim i da je i podvozje malo drugacije jer mi izgleda dosta niza ?
tko zna molio bih da mi napise sto zna,bmw mi je br.1 ali ova vectra je mnoogo jeftinija,a dizajn mi se opasno sviđa
 
Član
Hehe bolji ti je sigutrno izbor bmw zbog klase i zbog izdrzljivosti i prelaznosti kilometara vjeruj mi :cool: Zadnja vuce moze duplo vise preci nego auta sa prednjom vucom zato sto sve trenje i vibracije sa pogonskih tockova se prenose na motor ako je prednja vuca a kad je zadnja vuca onda sve to "upija" i prima zadnji trap i ne prenosi se na motor i tu je jos jedna prednost zadnje vuce, toga se dobro sjecam kad smo ucili na fakultetu :) sto se tice opela i lima hmmmm gledao sam verzije astri i corsi 2002 godina koje su vec ishrdjale po prednjim gredama i muldama, koje sam radio vec su im obrve otisle, grede zadnje istackane sve od hdje, spojevi nazad i takodje prednje grede naprijed i na muldama ispod gumene zastite na spojevima vidio sam na par da je pocelo da izbija hrdja, pragove nisa mgledao jer su pod onim plastikama :icon_rolleyes: cudi me da se opel ne potrudi vise oko tog lima, govorili su da su to kao rijesili na automobilima od 2000 godina pa gore ali eto vidim da nisu, Vectre B sam gledao koje su propale, ali vectre C jos nisam ni jedne vidio da je gdje pocela iako sam neke gledao koje su imale na satu po 300 000km, sad jesu li na njima te probleme rijesili ne znam, ali sa BMW-om to sigurno neces imati, pogotovo u toj klasi BMW-a :D
 
Član
ja sam imao na kraci vremenski period volva 2007 S60 2.4 D
sto se tice udobnosti auto jest udobno ima dobra sjedista fino se vozit
ali auto je jako malo pogotovo na zadnjoj klupi nema mjesta
znaci kada 2 osobe normalno sjedu naprijed tj malo komotnije ozada ne mozes
maknut . . . znaci dosta je mala unutrasnjost

a BMW a s tim motorom nezz , ja bi ganjao mozda s vecom kubikazom
2.5 ili mozda cak i 3.0 jer vec ugradjujes plin nije drasticna razlika sto
se tice potrosnje a performansi jeste i te kakva . . a siguran sam i kvaliteta motora

BMW je dosta veci od volva unutra i sto se tice puta i putovanja ili duze voznje
dal 2 osobe il 4 ima vecu prednost puno vecu od volva . . .


po meni BMW ali ne 2.0 nego 2.5 ili ako si u mogucnosti jace ...
pozz

a sto se tice vektre ima lijep dizajn s vana mi je prelijepa s obzirom jos
da se pocela prozivoditi 2002 godine u to vrijeme onaj dizajn za opela ;)
ja sam vozio 1.8i i ne raspolaze nekom snagom cak sta vise slab je taj motor za njeg
ako bi uzeo vektru gledaj onaj 2.2 kazu da je ok motor a i sto se tice snage ok je

vektra ti ima prednost zato sto je mozes nac dosta mladju i s
manje kilometara za iste pare nego bmw a ali opel-bmw
 
BHT Ovisnik
hmmm sad ta hrđa i to,opet ovo je vectra C,kasnije se pocela proizvoditi pa je to valjda rijeseno,opet auto bih uvezao iz Njemacke,gore nije situacija valjda kao u nas sol i to,a kada dođe auto u moje ruke ono ce biti uvijek odrzavano,slucajno je viđoh u gradu,i skontam da je svaki dan gledam kada prolazim kraj nje i plijeni mi pogled jer auto stvarno mocno izgleda,ima neku agresivnost:icon_twisted: motor 1.8 ne bih gledao,to vjerujem da je tromo,nije nesto ni ovaj 2.2 vele jaci,al valjda ga malo i kubikaza izvlaci,auto je prilicno prostrano,nisam imao prilike ga voziti,malo sam sjedao i zagledao ali je diesel pa nisam ni pitao da vozam...ima u ponudi i ovih 3.2 ali to vec ne bih radi registracije,a vjerujem da je i odrzavanje skuplje...auto me privlaci sto je mnogo jeftiniji od bmw-a i mlađi,sto rekoste manje su presle,ali opet bmw je klasa vise od auta,sad jel kakva razlika u odrzavanju ta 2 auta,zamjenski dijelovi,servisi,trajnost dijelova...

sto se moze kod bmw-a ocekivati za izmjenu na nekih 200-250 000km,jel me cekaju ulaganja,te vectre 150-150 000km ? sve sto znate vezano za ova 2 auta je dobro doslo
 
Top