Blokirani ulaz i izlaz iz Tuzle

Blokirani ulaz i izlaz iz Tuzle

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi vec mjesecima pred vladom protestuju..
ako je ovo nacin da ukazu na svoj problem i da ga konacno rijese, ne smeta mi..neka protestuju i istraju u svojim namjerama... vecina nas je u ratu osjetila sta znaci ne imati sta jesti, a oni su bukvalno u takvoj situaciji..
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
kako procitha na drugom portalu blokada je jos uvijek tu
boss probaj preko krojcice ili ilincice doci,dakle na dubravama tamo skrenes lijevo kod crkve i eto te u tz brzo

ma tim putem uvijek idem u tz al jbg nesto kontam dal ce se moci kroz Pariz Selo, jesu li blokirali dole kod Zi Compa?
 
Član
Primitivizam, najgore u demokratiji sto imas pravno na sve pa i pravo da budes glup.
Cuj blokirat citav grad, pa trebao bi biti neki zakon protiv toga, nek idu pred zgradu vlade nek njih blokiraju, ko oni iz pretisa sto su neki dan federalnu vladu blokirali.
 
Član
to mi je i iz nürnberga poznato, kad je firma Grundig kao i AEG stajala pred zatvoranjem. tad su takodjer svi izasli i komplet grad (samo nesto oko 500 000 stanara) zablokirali. na kraju su ih (strajkase) na jednu stranu a promet ipak pustili. ovi od AEGa su 14 dana non-stop strajkali.
 
Legend
@Dino

Obracas se meni ko da ih ja saljem u Sarajevo :lol:

Mislio sam pusten je promet bio na petlji za lukavac i obratno i preko ilincice nije bilo previse guzve.

Ljudi su tu cijelo vrijeme, nisam siguran jesul prenocili iili su pravo poranili, uglavnom od 6 jutros znam da se nije moglo proci. Iste ulice i raskrsnice su blokirane. Isao kroz kulu, preko ilincice pa zicomp, siporex i solana. Samo vec jutros u 7 na ilincic je bila guzva haos...
 
Legend
Do srijede, meni je drago sto istrajavaju u ovome, eto juce sam provlaceci se po brdima i kola zakacio ostetio, i nije mi krivo jebat ga tam, a kerno sam u trotoar neki karambolkom pofino, drug je opet gumu rasjeko provlaceci se preko starih moluha, medjutim samo naprijed nedajte nikome proci :cool:

:cool::cool::cool::cool:

Ja znam da oni nece nista dobiti iz ovoga, mislim problemi im se nece rjesiti imaju 450 miliona duga, i imaju hiljadu radnika, kad bi im svi oprostili dug, oni nemogu zaraditi plate za sve te ljude, medjutim meni je drago sto prave sranje i sto su izasli na ulice, jer ljudima je generalno dosta svih supaka u ovoj drzavi :cool:
 
Legend
Tuzla: Radnici “Aide” traže pomoć od građana

Radnici tuzlanske “Aide” večeras će prespavati na raskrsnicama u naselju Irac i kod BKC Tuzla. Članovi sinidakata ove fabrike su nam se obratili kako bismo građane Tuzle obavijestili da će blokada zapadnog izlaza iz grada biti nastavljena, ali i da je radnicima potrebna pomoć. Radnici od Tuzlaka očekuju da se solidarišu sa njihovim problemima i da im donesu ćebad, te pomognu u hrani i piću.

Iako su neki građani izrevoltirani blokadom saobraćajnica, radnici “Aide” očekuju da će imati razumijevanja.

-Nismo izašli zbog sile, već zato što smo gladni, što imamo porodice koje treba prehraniti. Ne tražimo milostinju, već od Vlade tražimo da se uključi u naš problem i obezbijede nam posao, da pošteno radimo-poručuju radnici “Aide”.

aida-300x225.jpg
 
Legend
Evo odgovora nasih dragih politicara :


Radnici su blokirali izlaz iz grada nakon štoi im je premijer TK, Enes Mujić i ministar industrije, energetike i rudarstva TK, Sehudin Ograšević ponudili su radnciima po 100 KM novčane pomoći mjesečno, bez davanja ikakvih garancija da bi proizvodnja mogla uskoro započeti.Radnici su tražili po 200 KM pomoći, odnosno 300 KM za one radnike koji su učestvovali u protestima, ali im je rečeno da nema dovoljno novca u budžetu. Nakon što su odbili mizernu pomoć, radnici su postavili zahtjev da im se uveže staž za 12 godina i isplate otpremnine. Do ispunjenja zahtjeva, kaže Ismeta Fazlić,predsjednica sindikata “Aide” neće odblokirati ulice.

NEK ONI ZIVE OD 100,00 KM mjesecno jebo im ono mater!!!
 
Član
Kako je ovo sve jadno u pm...cisto sumnjam da ce im iko izaci i pomoc al et...zalosno je na sta su ljudi primorani...***** ti ovaj chir od drzave...ccccc cuj 100km mjesecno...nevjerovatno..
 
Legend
Radnici “Aide” prenoćili na ulici: Danas deblokada puta?!
objavljeno: 13. 06. 2009

Uprkos hladnoći, radnici tuzlanske “AIde” prenoćili su na raskrsnicama na zapadnom izlazu iz zgrada i još uvijek traje blokada ovih saobraćajnica.

Doznajemo da novih incidenata, nakon što je jedan vozač fieste, juče udario jednu od radnica, nije bilo. Radnici se zahvaljuju građanima Tuzle koji im donose čajeve, kafu, hranu…

Međutim, radnici su iscrpljeni i razočarani. Od početka blokade im se niko iz kantonalne vlade, ali ni Općine Tuzla nije obratio i prema nekim naznakama deblokada saobraćajnica će uslijediti danas. Ipak, konačna odluka o razilaženju radnika “Aide” nije donesena.
 
Član
Nikakve koristi haman od ovog..koji li je ovaj ljakse sto je udario zenu treba mu bubrege protrest...
 
Legend
Ma da vidis sto se zaljceu sa kolima na njih dole od kreke pa onda jedva koce nebil pobjegli, supci ba..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top