BLACK NISSAN 200SX

BLACK NISSAN 200SX

Ja postavljala slike za njega samo ;) A šta je kupio mislim da zna, jer nije jedna turbina džabe ovoliko a većina drugih "pravih" onoliko koliko jesu.Ove stvari mu je naručivao neki rođak kako skontah u americi.Pa kad se neki ljudi ne razumiju dovoljno mogu svašta kupiti povodeći se logikom da se prođe jeftinije.ja sam gledala to prije nego je kupljeno al neke stvari se po slici ne mogu kupiti ni mjeriti kvalitet njihov, a iskreno nemam ni vremena da analiziram svaki oglas za to kakav je, ja se više baziram na cijenu jer turbine jeftine a da valja nema.Isto tako je bilo i za dizne što sma ja objašnjavala...neke stvari moraju bit kako treba ako hoćeš nešto postić a turbina je normalno ključna stvar u ovom slučaju.Ista stvar je bila i za onu izduvnu gdje je na slici ista za 2.0 i 1.8, ja lično ne znam kako izgleda koja jer niti imam auto niti sam gledala kad kakve su al vjerujem ako Samir kaže da nije ista jer zna normalno auto dok Dženo kaže ista na slici...slikama ne treba vjerovat al eto hajd, valjda će bit dobro na kraju... :icon_confused:
 
Član
Ako ces ikog' poslusat, onda poslusaj Srdjana dok je vrijeme ;) ako je iko dobar s turbinama, on je, inace, respect na projektu, samo guraj...
 
Administrator
umjesto svega ovoga (kineska turbina + reparacija, neprovjerena izduvna i novi down pipe (fabricki ne odgovara)), mogao je uzeti Garrett t28 - manje komplikacija, saraf na sraf montaza i bio siguran da je sve OK a ne osjetiti rayliku u snazi
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
pametno bi bilo da odneses tu turbinu na repariranje i da je odmah izbalansiraju jer kineske turbine dodju bez balansa i veoma brzo nastradaju.

Jedini je spas dok je jos nova turbina da je odneses na reparaciju i balansiranje i tada moze da ti potraje dugo,ako to neuradis i ako je stavis odmah bez reparacije veoma brzo ce nastradati.

Odnesi u Uzice turbinu,oni su ipak najprovjereniji servis.

OK naravno da hocu evo podtaka od turbine:

INLET - 2.25"
OUTLET - 2
BEARING TYPE - WET FLOAT BEARINGS
MAX PSI CAPACITY - 32PSI
COMPRESSOR - 42 AR COMPRESSOR
TURBINE - .86 AR TURBINE
FLANGE TYPE - T25/t28 FLANGE
DOWN PIPE FLANGE TYPE - 5 BOLT or 3 bolt
MAX HP - 380
COOLING TYPE - oil and water cooled

We guarantee all our products quality, if there's any problem, please call us directly. *** professional installation required ***
 
Član
samo ti nju odnesi pa ces i sam vidjeti koliko ce biti debalansirana takva nova...

ova turbina nema ime i nema porijeklo i samim tim je veoma rizicno da se kupuje bez obzira sto prodavac garantuje za nju, zbog te recenice se i prodaje,na taj fazon si je i ti kupio i mnogi drugi...
 
Administrator
treba sve pokusati sloziti i napraviti mjesto za turbinu ako bude ok onda je raparirati,
djaba mu reparacija ako je ne mogne montirati
 
Član
pa svakom se moze desiti da pogrijesi,nije nista tako strasno jer i ova turbina kad se reparira moze da sluzi.

Turbine sa imenom su skupe i kostaju od 800 eura pa gore a iste takve kineske kostaju od 300 eura pa gore,na osnovu cijene odmah se moglo vidjeti da je to nesto sumljivo i veoma je cudno da ste tako bitnu stvar kupili na ebay i to iz Amerike.

Turbine se kupuje ovde negdje u exYu i do od licenciranog dobavljaca i to sa garancijom jer ako nesto i bude sa njom da se lako moze reklamirati a ovo preko ebaya i to jos iz Amerike pa stvarno je prekomplikovano i za pomisliti da se sad turbo vraca u Ameriku zbog neke garancije jer sutra taj prodavac moze da otkaze account sa ebaya i nista od garanicije vise.

Sad ste platili skolu zato sto se niste malo raspitali prije kupovine,svako bi Vam rado izasao u susret i pomogao da ste pitali,ali sad sta je tu je,uglavnom nista nije tako strasno...:icon_exclaim:
 
Administrator
pazi malo na ponasanje :icon_mad:
i ne lupetaj bezveze
mislis na ove BBS
s13r_2.jpg
 
Administrator
najveci problem kod ovog nissana je sto je podignut ko koza, a felga s falcem...
da je zakucan u zamlju i ispolirana felga bila bi druga prica, pogotovo sto su slike lose, uzivo je puno bolje

evo i BORBET
 
Član
druze sretno u daljem radu...iskreno ti zelim da slozis to kako valja i bez vecih problema...

valjda cu uskoro i ja uzeti 200sx-a odavno sam ga nasao samo sam sumnjicav oko urednosti auta...

PS. kakve sad veze imaju feluge kad je covjek dao ovolike pare da izvuce iz auta 250-300 konja??? i on je cuner sto trenutno voza na borbet felugama? a vjerujem da ce kad slozi motor leci i neke Jap Style fele...
 
Član
nismo je napisao(la):
kod Djene je sve originalno i ima poklopce ;)
zadnja opomena pred BAN, dosadan si
haj ohladi malo

Je u pravu je nismo imam ja i poklopce od tih felgi ali ih nisam stvio i mislim da on zna najbolje oko tih felgi uzeo sam ih od njega:icon_smile::cool:
 
Top