BLACK NISSAN 200SX

BLACK NISSAN 200SX

Član
možda kvalitetnije da, ali avaj auto na serijskoj turbini s podignutim tlakom, većim ispuhom i većim intercoolerom mora izbacit 230 konja bez problema....ako je ova turbina jača može sigurno 300 konja uz ove dijelove koje sam naveo, ali je pitanje koliko će izdržat pod tako jakim tlakom....
ali uglavno projekt je dober i nek je sa srećom....;)
 
Administrator
HrSupra je napisao(la):
možda kvalitetnije da, ali avaj auto na serijskoj turbini s podignutim tlakom, većim ispuhom i većim intercoolerom mora izbacit 230 konja bez problema....ako je ova turbina jača može sigurno 300 konja uz ove dijelove koje sam naveo, ali je pitanje koliko će izdržat pod tako jakim tlakom....
ali uglavno projekt je dober i nek je sa srećom....;)

moze u teoriji, mozda moze i u praksi, al koliko dugo

CA18DET MAF mjeri protok zraka do 190 konja, dizne serijske 370cc su premale za veci boost, pumpa isto (pogotovo koja je stara ko zna koliko), znaci tih 230 konja s chipom i intercoolerom su za malu djecu
 
Član
nismo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
možda kvalitetnije da, ali avaj auto na serijskoj turbini s podignutim tlakom, većim ispuhom i većim intercoolerom mora izbacit 230 konja bez problema....ako je ova turbina jača može sigurno 300 konja uz ove dijelove koje sam naveo, ali je pitanje koliko će izdržat pod tako jakim tlakom....
ali uglavno projekt je dober i nek je sa srećom....;)

moze u teoriji, mozda moze i u praksi, al koliko dugo

CA18DET MAF mjeri protok zraka do 190 konja, dizne serijske 370cc su premale za veci boost, pumpa isto (pogotovo koja je stara ko zna koliko), znaci tih 230 konja s chipom i intercoolerom su za malu djecu

nisam znao da taj motor ima toliko malo potencijela što se snage tiče....kad bi stavio SA elektroniku onda serijski mjerač protoka zraka više nebi radio već bi SA to radila, a injektore možeš stavit veće......mislim da bi onda mogo izvuć više od 190 konja..... znam da S14 ima puno više potencijala....
 
Član
Ma bice i dizne i maf pa vidjecemo na kraju kad odem na cipovanje koliko snage se moze izvuci na kraju :icon_smile:

Nismo ti znas da cu ja i to kupiti samo je pitanje vremana a mislim da ce biti ubrzo...
 
Administrator
Pogresno si me shvatio ima potenciala, mnogo projekata je uradjeno, ne treba izmisljati toplu vodu, dovoljno je copy/paste
Problem je u dostupnosti dijelova, kvalitetu, cijenama (pogotovo kod nas ) i na kraju MAJSTORA koji to moze sve sloziti i uskladiti

Moze MAF Z32 (300zx), dizne 444 ili 555, veci IC, pumpa goriva, turbina, set kvacila i kvalitetno mapiranje cca250-280konja

Djeno je sve ovo neozbiljno shvatio i neprovjerene dijelove uzeo, volio bih da sve bude OK, al ce mi biti zao ako se razocara ili jos gore sprzi motor (tek tad je problem)

SR20DET iz S14 ne samo da ima vise potenciala, vec su i dijelovi pristupacniji i mozda jeftiniji...
 
Član
znam ja da u konačnici taj motor ima potencijala, ali nisam znao da taj senzor protoka zraka ne mjeri preko 190 konja i da toliko izmjena treba za tako malo snage....ja sam na svom autu samo stavio veći ispuh, SA i dobio sam dosta snage....
 
Član
nismo je napisao(la):
ipak je ovo samo 1.8 i 80-90tih god.

i to je što kažeš....bitno je da motor može istrpit 300 konja i da ovi djelovi odrade kako treba....
nadam se da ćemo se nać na nekom okupljanju da vidim kako će to sve izgledat....
hoćeš ti taj auto radit?
 
Administrator
Necu ne znam ko ce raditi...Moze motor s kvalitetnim dijelovima i kad se dobro slozi i puno vise, kome treba
Ja isti projekat radim na svom autu pa cemo vidjeti sta ce na kraju ispast, nadam se da ce biti ok ;)
 
Član
nismo je napisao(la):
Necu ne znam ko ce raditi...Moze motor s kvalitetnim dijelovima i kad se dobro slozi i puno vise, kome treba
Ja isti projekat radim na svom autu pa cemo vidjeti sta ce na kraju ispast, nadam se da ce biti ok ;)

sretno i tebi i njemu....;)
 
Član
djavolica je napisao(la):
I onaj glavni dio priče :)

zir3p0.jpg


fd4vg7.jpg


28icak9.jpg


2nl8ltv.jpg

Nemojte misliti da nesto govorim protiv projekta,stvarno svaka cast za projekat i sve,ali nije mi jasno zasto ste uzeli kinesku turbinu ???

Ovo na slici nije orginal garrett,ja imam veoma losa iskustva sa kineskim turbinama a pogotovo na turbo benzincima a pogotovo na motorima koji se pojacavaju.

Mogu li znati gdje ste kupili turbo i da li ste svjesno kupili kineza ili ste trazili orginal a dobili ovo?
 
Član
ja mislim da su znali šta kupuju jer su sve platili dosta manje već što bi platili za brendirane djelove.....
 
Član
turbina nije dio na kome se moze "prisparati"...

IC,gumena crijeva,BOV i ostalo se moze uzeti kinesko ali izduvna grana i turbo,dihtunzi i ostala mehanika motora se mora uzeti orginalna inace sav posao moze biti uzalud.
 
Član
pametno bi bilo da odneses tu turbinu na repariranje i da je odmah izbalansiraju jer kineske turbine dodju bez balansa i veoma brzo nastradaju.

Jedini je spas dok je jos nova turbina da je odneses na reparaciju i balansiranje i tada moze da ti potraje dugo,ako to neuradis i ako je stavis odmah bez reparacije veoma brzo ce nastradati.

Odnesi u Uzice turbinu,oni su ipak najprovjereniji servis.
 
Top