Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
na sluzbenom glasniku Bih
clanak 4-izuzetno od stava 3 ovog clana mogu se dodatno zatamniti;
-zadnja i bocna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidzbenim folijama
-bocne staklene povrsine motornih vozila iza leđnog naslona sijedala vozaca i suvozaca,homologiranim folijama bez refleksije
to bi bilo to
 
Član
ivica je napisao(la):
-bocne staklene povrsine motornih vozila iza leđnog naslona sijedala vozaca i suvozaca,homologiranim folijama bez refleksije

Ja ne znam ljudi jel se vi zajebavate medjusobno, ili sta, pa svi i govorimo istu stvar svo vrijeme!

Folije, FOLIJE, bile one pijacarske, llumar, nije bitno, su DOZVOLJENE SAMO na zadnjim BOCNIM staklima, BOCNIM, ne i zadnjoj sajbi! Ne na PREDNJIM staklima, ni u kom slucaju, i kombinaciji. Fabricki ZATAMNJENA STAKLA su upravo to - TAMNA STAKLA. Kod njih se nema sta skinuti, ili oguliti, i to je sivo podrucje koje nas zakon nije predvidio, i ne mozete se ravnati prema njima i pozivati se na to ako vas policija zaustavi i smara, jer slovo zakona je jasno. FOLIJE su legalne samo na zadnjim bocnim staklima, i kraj, finito, nema dalje, to je to!
 
Član
Hajd jebemu nek neko okači taj ZOBS ako ima. Ja imam ovo izdanje, ali posle su izašle još neke dopune i izmjene.
 
Član
eh kad bi znao citat.... pa ak se zna sto me lockate temu....ugl mogu se zadnja bocna i od gepeeka i caooooooooooooo
 
Član
jbg ja sam dobro proučio neke stvari iz tog zakona i imam ga uvjek sa sobom u autu. tako da sam ih par puta demantovao i bili su k'o popišani kas sam počeo da listam ZOBS na haubi.
 

JD.

Član
trizex je napisao(la):
ivica je napisao(la):
-bocne staklene povrsine motornih vozila iza leđnog naslona sijedala vozaca i suvozaca,homologiranim folijama bez refleksije

Ja ne znam ljudi jel se vi zajebavate medjusobno, ili sta, pa svi i govorimo istu stvar svo vrijeme!

Folije, FOLIJE, bile one pijacarske, llumar, nije bitno, su DOZVOLJENE SAMO na zadnjim BOCNIM staklima


pijacarske folije nisu homologirane, tako da je itekako bitno
 

JD.

Član
ivica je napisao(la):
eh kad bi znao citat.... pa ak se zna sto me lockate temu....ugl mogu se zadnja bocna i od gepeeka i caooooooooooooo

ne moze od gepeka jer gepek nije bocno staklo...
 
Početnik
trizex je napisao(la):
ivica je napisao(la):
-bocne staklene povrsine motornih vozila iza leđnog naslona sijedala vozaca i suvozaca,homologiranim folijama bez refleksije

Ja ne znam ljudi jel se vi zajebavate medjusobno, ili sta, pa svi i govorimo istu stvar svo vrijeme!

Folije, FOLIJE, bile one pijacarske, llumar, nije bitno, su DOZVOLJENE SAMO na zadnjim BOCNIM staklima, BOCNIM, ne i zadnjoj sajbi! Ne na PREDNJIM staklima, ni u kom slucaju, i kombinaciji. Fabricki ZATAMNJENA STAKLA su upravo to - TAMNA STAKLA. Kod njih se nema sta skinuti, ili oguliti, i to je sivo podrucje koje nas zakon nije predvidio, i ne mozete se ravnati prema njima i pozivati se na to ako vas policija zaustavi i smara, jer slovo zakona je jasno. FOLIJE su legalne samo na zadnjim bocnim staklima!!!, i kraj, finito, nema dalje, to je to!
 
Član
Bojan je napisao(la):
Imam i prednja i šajbu gornji dio pogledaj slike ;)
kod mene je zadnja sajba i zadnji bocni prozori zatamnjeni,prednji farovi,zadnji farovi i zmigavci prefarbani u crno,imam 12V neonku u autu.......nikad nisam imao problema sa drotovima... :p
 
e ovako ljudi ja sam bio zatamnio zadnje staklo i 2 zadnja bocna sa 35% folijama a prednja sva pa i leptir stakla sa 25% i drotovi me u federaciji pocnu derati i kazu "ne smijes imati nikako zatamnjena stakla prednja ni zadnju sajbu samo bocna" ok to!!!!!!!!!!
u rs me safatau u krupcu poso na bjelasnicu kazu naprijed smije biti 15 % zatamnjeno a nazad 25% smije se zatamnit i kaze mi drot al fino mi je rekao jer je neki kulturan bio"crne folije stavljaju kriminogena lica koja pucaju na neduzne ljude i policiju i imaju problema sa zakonom ti nisi kriminalac ne trrebaju ti moj ti je savjet da ih sikines al uradi kako sam ti rekao i nece biti problema " da te ne peglaju i ja sam tako uradio i vozao i debili u federaciji me safataju i napisu kaznu ja skinem neprijed al ostavim nazad jbg debili pravi nezz kao da radis a ja njemu reko sta ako mi je auto fabricki zatamnjeo kaze on ne znam ja evo tebi kazna pa ti idi plati i ode kreten i jos ovo da kazem jaran mi je zatamnjivao golfa 4 2002 godiste nazad 80% naprijed 75% radio u lumaru dole i ljudi mu u saobracajnu upisali da su crna stakal i dali mu taj atest sta vec ide i drot ga zaustavi i napise mu kaznu za folije i on njemu"jarane znas li ti citai vidis li da pise da su crna stakal i da imam atest" a drot njemu kaze kakv atest jesil ti normalan sta ti je tako da ljudi nezz fkt ako si glavonjin sin i neku k**** u ovoj hebenoj zemlji provlacices se a ako si 0 ko vecina nas onda ga duvas momacki
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top