Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam folije ev vec drugi il treci mjesec ...
Ne vidi se nis u kolima u po bijela dana kad sunce sija...
Vozio sam se po citavoj federaciji od Zenice Sarajva Bihaca Banjaluke....
Niko me nije zasutavio..ja mislim da ce te policajac zaustavit i napisat prijavu samo ako jurcas pravise debil il slicne stvari...
A neku noc me zaustavila redovna kontrola saobracaja, znaci covjek uzeo vozacku pregledao jel registrovano, radel sijalice na autu imam li opremu i te stvari, pitao gdje stanujem gdje sam kreno....
Normala sve i na kraju sretno prijatno....
Ja sam mislio da ce mi odma pisati folije, al ako si ok prema njima nece ti sigurno pisati nista ako nisi pogrijesio....
A ako izadjes ko coban pa mu odma seres sto si me zaustavio i kad ti kaze nesmijes imati folije a ti se njemu odma unosis u facu gdje to pise....sam bi je sebi napiso netreba mi je on ni pisat.

Sad ono krenem kuci s posla zaustavi me murija i napise mi kaznu za folije:):):)
 

JD.

Član
Schumacher je napisao(la):
jaran mi je zatamnjivao golfa 4 2002 godiste nazad 80% naprijed 75% radio u lumaru dole i ljudi mu u saobracajnu upisali da su crna stakal i dali mu taj atest sta vec ide i drot ga zaustavi i napise mu kaznu za folije i on njemu"jarane znas li ti citai vidis li da pise da su crna stakal i da imam atest" a drot njemu kaze kakv atest jesil ti normalan sta ti je tako da ljudi

u zakonu nigdje ne pise da se mora upisivati u saobracajnu (nit se sad moze upisati) tako da je taj drot bio upravu jer nigdje ne pise da mozes imati folije ako ti pise u saobracajnoj tj da te ne mogu kazniti...

naravno zavisi od drota do drota, ko je izganjao taj upis u saobracajnu u 90% slucajeva ce se izvuci jer vecina drotova konta da je to to
 
Član
A ako izadjes ko coban pa mu odma seres sto si me zaustavio i kad ti kaze nesmijes imati folije a ti se njemu odma unosis u facu gdje to pise....sam bi je sebi napiso netreba mi je on ni pisat.


pa mene kad su jednom zaustavili,nisam imao nikakvih dokumenata , ni licni ,ama bas nista , i ja ih ljepo pito da parkiram auto pored njih , i da odem kuci po dokumente,sva sreca blizu kuce me zaustavili , ja doso za 15 min oni pregledali i pustili me ,a imao folije na svim staklima
 
Član
U HR nema nikakove šanse da se bilo kako atestira ili nekako upiše u prometnu,zatamnjivanje stakala.
Po zakonu je dozvoljeno da se smiju tamniti sva stakla osim prednjeg vjetrobranksog i bočnih vozačevih i suvozačevih stakala.
A kada te policija lapi,skidaju tablice i šalju na vanredni tehnički pregled, i na kraju te to zadovoljstvo toniranja stakala dođe dodatnih cca 900kn,jer nisi ispoštovao zakon.

Kod mene sva stakla osim vjetrobranskog tonirana sa 30% 3M folijama i nikada nitko nije niš rekao.
 
4g63t je napisao(la):
A kada te policija lapi,skidaju tablice i šalju na vanredni tehnički pregled, i na kraju te to zadovoljstvo toniranja stakala dođe dodatnih cca 900kn,jer nisi ispoštovao zakon.

Jos cu i zavoljeti nase policajce i zakone :lol::lol::lol: Lijepih 40 km pa ti placaj kada ti volja!
Samo ejdna stvar mi ovdje nije jasna sto napisa...po zakonu dozvoljena sva stakla osim vjetrobranskog a pisu se kazne i nema atesta itd??? Kako je onda dozvoljeno :icon_question:
 
Član
Napisah ovo
4g63t je napisao(la):
Po zakonu je dozvoljeno da se smiju tamniti sva stakla osim prednjeg vjetrobranksog i bočnih vozačevih i suvozačevih stakala.

djavolica je napisao(la):
4g63t je napisao(la):
A kada te policija lapi,skidaju tablice i šalju na vanredni tehnički pregled, i na kraju te to zadovoljstvo toniranja stakala dođe dodatnih cca 900kn,jer nisi ispoštovao zakon.

Jos cu i zavoljeti nase policajce i zakone :lol::lol::lol: Lijepih 40 km pa ti placaj kada ti volja!
Samo ejdna stvar mi ovdje nije jasna sto napisa...po zakonu dozvoljena sva stakla osim vjetrobranskog a pisu se kazne i nema atesta itd??? Kako je onda dozvoljeno :icon_question:

Maro zakon nam dozvoljava da toniramo stakla koja direktno neutječu na sigurnost prometa(npr.ako voziš auto sa 4ili 5 vrata smiješ zatamniti samo ona zadnja vrata i gepek,ili ako voziš kombi,sva ona iza vozača,koliko ih već ima).
A atest nije moguć na to da legaliziraš zatamnjivanje vozačevih suvozačevih ili pak vjetrobranskog.
A ako imaš ista podložna si kaznenom postupku i isključivanju vozila iz prometa do vanrednog tehničkog pregleda na kojem ti utvrđuju grešku,i di dovbivaš uvjet da u roku "x dana" otkloniš folije i da se pojaviš na pregledu i onda dobivaš potvrdu da si tehnički ispravan i sa tom potvrdom u policijsku postaju po pločice.
Sad jasno?
 
4g63t je napisao(la):
Napisah ovo
4g63t je napisao(la):
Po zakonu je dozvoljeno da se smiju tamniti sva stakla osim prednjeg vjetrobranksog i bočnih vozačevih i suvozačevih stakala.

djavolica je napisao(la):
4g63t je napisao(la):
A kada te policija lapi,skidaju tablice i šalju na vanredni tehnički pregled, i na kraju te to zadovoljstvo toniranja stakala dođe dodatnih cca 900kn,jer nisi ispoštovao zakon.

Jos cu i zavoljeti nase policajce i zakone :lol::lol::lol: Lijepih 40 km pa ti placaj kada ti volja!
Samo ejdna stvar mi ovdje nije jasna sto napisa...po zakonu dozvoljena sva stakla osim vjetrobranskog a pisu se kazne i nema atesta itd??? Kako je onda dozvoljeno :icon_question:

Maro zakon nam dozvoljava da toniramo stakla koja direktno neutječu na sigurnost prometa(npr.ako voziš auto sa 4ili 5 vrata smiješ zatamniti samo ona zadnja vrata i gepek,ili ako voziš kombi,sva ona iza vozača,koliko ih već ima).
A atest nije moguć na to da legaliziraš zatamnjivanje vozačevih suvozačevih ili pak vjetrobranskog.
A ako imaš ista podložna si kaznenom postupku i isključivanju vozila iz prometa do vanrednog tehničkog pregleda na kojem ti utvrđuju grešku,i di dovbivaš uvjet da u roku "x dana" otkloniš folije i da se pojaviš na pregledu i onda dobivaš potvrdu da si tehnički ispravan i sa tom potvrdom u policijsku postaju po pločice.
Sad jasno?
Kristalno!
Pardon moja greska, ne znam kako previdjeh ovo bocnih vozaca i suvozaca...
pa dobro opet volim nasu policiju onda :icon_smile:
isti zakon samo ne do te mjere strog jer si duzan platiti kaznu ali ne toliku i niko ti ne uzima tablice za to...no ovdje ljudima oduzmu i tablice pa ih puste bez njih da voze tako da kod nas sve moze izgleda :icon_smile:
 
Član
Ako ikad budem tamnio,tamnicu sve osim sofersajbe jer mi je sve ostalo ruglo..Pa nek me kaznjavaju ako mi je takva nafaka :cool:
 
Član
Ljudi evo ovako iz licnog iskustva sa policijom RS i FBIH (nisam procito sve postove) znam da taj zakon nije precizno definisan nigdje osim u brcko distriktu, znaci kada naletite na muriju ako nemaju da vas drkaju za bilo sta drugo pocece za folije meni su cak htjeli skidati tablice radi toga.Jedino mjesto na kome se mogao dobiti atest za folije bio je u brckom na PSC BABIC.u brckom izpocetka nije bilo ogranicen postotak zatamljenost mogao si najtamnim folijama zatamniti sva stakla pa i prednju sajbu izvadis atest i odneses u sup oni ti upisu u saobracajnu i bas te briga ali kad se uputis negdje dalje ovi drugi te jebu,posle toga su uveli zadnja 3 stakla moze koliko hoces a prednja 30% i takodje su davali ateste bilo gdje da je reg auto a zadnji god dana su prestali izdavati skroz ateste jer su se zalile policije rs i fbih tako da vise nema ni u brckom atesta ni upisivanja u saob ja sam 06god medju zadnjima dobio atest posto mi auto nije reg u brc i dodjem u uglj u sup sa atestom da mi upisu u saobr oni kazu taj atest ti vazi za brcko a kod nas ne vazi podjem u SRB i na granici traze atest ja im dam oni kazu pa kad imas sto nisi upiso ja kazem nece on moraju kad imas atest e et jebe lud zbunjenog prema tome to kod nas nije zakonski regulisano imam druga pol on kaze da ponekad dobiju neku uredbu ili akciju 15 dana da se skidaju folije al to bude i prodje
 
Član
Mene su zaustavljali u Sarajevu par puta i samo jednom su pricali za folije al je policajac usao u auto da provjeri vidljivost i rekao da je ok. Rekao je da uzmem atest iz firme koja mi je ugrađivala folije, odem na mašinski fakultet da oni provjere vidljivost i da mi daju potvrdu a onda posjetim mup da mi se upise u saobracajnu. Bez tog smijes imati samo zadnja bocna stakla zatamnjena. To je sve do naseg jeb zakona jer nije dorecen i onda to drotovi koriste.
 
Legend
Alden_SA je napisao(la):
Mene su zaustavljali u Sarajevu par puta i samo jednom su pricali za folije al je policajac usao u auto da provjeri vidljivost i rekao da je ok. Rekao je da uzmem atest iz firme koja mi je ugrađivala folije, odem na mašinski fakultet da oni provjere vidljivost i da mi daju potvrdu a onda posjetim mup da mi se upise u saobracajnu. Bez tog smijes imati samo zadnja bocna stakla zatamnjena. To je sve do naseg jeb zakona jer nije dorecen i onda to drotovi koriste.
ja koliko znam da se to ne moze upisati, svaki put kazu kad ti bude upisano u saobracajnu nece biti problema, medjutim kad to sve odradis, ne znam da uopste se moze to na mas.faxu provjeriti, pa poslije tek u policiji, mislim da je to supljak, al et.. ako mogne tamo, prvi ko upise to u saobr. nek se javi :)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Alden_SA je napisao(la):
Mene su zaustavljali u Sarajevu par puta i samo jednom su pricali za folije al je policajac usao u auto da provjeri vidljivost i rekao da je ok. Rekao je da uzmem atest iz firme koja mi je ugrađivala folije, odem na mašinski fakultet da oni provjere vidljivost i da mi daju potvrdu a onda posjetim mup da mi se upise u saobracajnu. Bez tog smijes imati samo zadnja bocna stakla zatamnjena. To je sve do naseg jeb zakona jer nije dorecen i onda to drotovi koriste.
ja koliko znam da se to ne moze upisati, svaki put kazu kad ti bude upisano u saobracajnu nece biti problema, medjutim kad to sve odradis, ne znam da uopste se moze to na mas.faxu provjeriti, pa poslije tek u policiji, mislim da je to supljak, al et.. ako mogne tamo, prvi ko upise to u saobr. nek se javi :)

Ma ne moze, nego je taj pajkan tup kao noc garant, malo ih je koji stvarno znaju zakon, tumace ga pravilno, i sipaju clanove ko iz rukava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top