Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
po zakonu ako auto posjeduje bocne retrovizore dozvoljeno je zatamljivanje stakala ali iza B stuba znaci iza vozaca (zadnja 2 i zadnja SAJBA) ostalo je sve ne dozvoljeno.
Kod mene je auto 80posto zatamljeno SVO (i prednja SVJETLA) sad ce i prednja sajba
 
Super Moderator
ja ne znam koliko posto je u mene zatamljeno al znam da je sve zatamljeno sem prednje sajbe
 
Član
A ovako drugovi, da vam ja kažem iz ličnog iskustva. Kod mene su zatamljena zadnja bočna i zadnje na poklopcu gepeka.

Eh sad, zadnja bočna smijem imati 100% zatamljena, mogu imati lim primjera radi, dok prednja bočna i zadnje na poklopcu gepeka ne smiju nikako biti zatamljena niti se na njih može izvaditi atest. Smiju ih imati samo vozila iz državne uprave i konzularnih predstavništva.
 
Član
Yugo_Faca je napisao(la):
A ovako drugovi, da vam ja kažem iz ličnog iskustva. Kod mene su zatamljena zadnja bočna i zadnje na poklopcu gepeka.

Eh sad, zadnja bočna smijem imati 100% zatamljena, mogu imati lim primjera radi, dok prednja bočna i zadnje na poklopcu gepeka ne smiju nikako biti zatamljena niti se na njih može izvaditi atest. Smiju ih imati samo vozila iz državne uprave i konzularnih predstavništva.

smijes i zadnju sajbu limom prekrit kao sto ti kazes AKO IMAS BOCNE RETROVIZORE
 
Član
Ma moze se to neshto iskombinovati ...

Kod doktora nek napishe da loshe vidish , onda u MUP nek upishu naocale i zatamni ga :)
 
Član
Kod mene zatamnjeno sve na autu, reko sam necu skidat ni kad mi pisu kaznu, al me niko ne dira po Tuzli, proso sam pored 654 patrole u ovih mjesec dana i niko me nije ni pogledo ruzno....
Samo neznam kako ce bit kad budem iso sad u Sarajvo kakvi su tamo.....
 
Član
Mrsko mi je da citam komentare, ali cu ipak odgovoriti: Prosao sam sve faze oko atest pa znam o cemu pricam. Prva je ta da na pocetku nije se znalo ko pije a ko placa, tj. odes u mup i oni ti kazu ako ti osiguranje dozvoli, mi cemo ti napisati u saobracajnu.. Odes kod osiguranja, oni ti kazu ako mup dozvoli, pa eto, svi dozvolili i urade ti to bez problema. Kasnije se digla frka pa dolazimo do druge faze, odnosno mjesta na kojem mozes izvaditi atest (oko 60km).. Ostavis saobracajnu, licnu i dodjes za sat vremena i dobijes atest na a4 formatu iskucan sa obje strane. To se relativno brzo ukida i dolazi se do trece faze koju je najbolje zaobici a to je da atest mozes izvaditi samo na zadnja bocna stakla, A NIKAKO NA PREDNJA od vozaca i suvozaca. E niko ne zajebava ako su ti nazad zatamljena jer policajosi misle da je to fabricki i kraj price oko atesta. Onih 1% auta koji su fabricki kompletno zatamljeni necu da komentarisem..
 
Yugo_Faca je napisao(la):
A ovako drugovi, da vam ja kažem iz ličnog iskustva. Kod mene su zatamljena zadnja bočna i zadnje na poklopcu gepeka.

Eh sad, zadnja bočna smijem imati 100% zatamljena, mogu imati lim primjera radi, dok prednja bočna i zadnje na poklopcu gepeka ne smiju nikako biti zatamljena niti se na njih može izvaditi atest. Smiju ih imati samo vozila iz državne uprave i konzularnih predstavništva.

Zadnja sajba takodje smije da bude zatamnjena i mogla je i prije nego sto su zakonom dozvoljena bocna stakla iza sjedista vozaca i suvozaca...Provjereno od strane drotova bas:DZaustavili mene za stakla i pisu mi kaznu, pored nas prolazi kadett sa zatamnjenom samo zadnjom sajbom:Di govori drot-vidi one budale, neki dan imao bocna stakla zatamnjena i mi ga pisali za bocna i on sad skinuo njih i ostavio samo sajbu jer nju smije:D
 

JD.

Član
Bojan je napisao(la):
JD. je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Imam i prednja i šajbu gornji dio pogledaj slike ;)

stavi neku sliku da vidim, na onim u garazi se nista ne vidi ako mislis na octaviu karavan ?

Kako se ne vidi? mislim na karavana


ajd vidjet ces uzivo:D

vidi se na zadnjim staklima ali me prednja zanimaju posto nisam znao da se ovdje prodaju auta koja dolaze sa fabricki tamnim prednjim staklima

i ne mislim na ono sto pise svima u opremi "zatamnjena stakla" a odnosi se na ona tonirana zelena stakla koja su prozirna ko i obicno staklo nego na vece postotke zatamnjenja

koliko znam niko ne isporucuje tako zatamnjena fabricka auta jer je protivno zakonima u EU...

pa sad, koliko su ti zatamnjena prednja bocna stakla ?
 
Član
U Sarajevu mi je jedan policajac doslovno zaprijetio u smislu ne skinem li folije ne da ce mi pisati kaznu nego ce me iskljuciti iz saobracaja kad me sljedeci put zaustavi, jer kao zakonski imaju tu dozvolu za ovakav tip prekrsaja. Istina?

Prodje od tad 13 bajrama, drot me ne zaustavi, kazu da ga je kod Hadzica satro voz... :D
 

IGY

Član
sreca pa ne volim tamna staka, meni je fabrika tonirala na 30% i meni je to taman :lol:
 
Član
Ja jos nisam imao problema sa policijom zbog folija, iako su sva stakla osim prednje sajbe zatamljena 100%... Zaustavljali su me i kontrolisali radi svacega, ali nikad mi niko nije spomenuo folije... Ovaj audi je nekad bio u drzavnoj sluzbi, tamo je i zatamljen, pa se nadam da se mogu na tu foru izvuci... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top