Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo da otvorim zasebnu temu za ovo pitanje

Da, znaci folije nisu legalne po zakonu (bar one naprijed), ali ih politicari mogu imati na autima.
Jedan policajac mi je rekao da izvadim atest za folije, al sam zaboravio gdje me uputio tacno (ima vise od godinu dana). Cak su me i na granici sa Srbijom pitali za taj atest, ali s obzirom na mali procenat zatamnjenosti, nisu me puno peglali oko toga.

Mora biti neka finta da se proklamiras kao javna licnost (jet set) ili politicki angazovan (hu - ha) pa da na osnovu molbe dobijes atest jer ti je kao potrebna anonimnost radi sigurnosti u saobracaju, itd. Da li je iko ovo probao i uspio?

Hvala!
 
Član
Nema sta sve nisam probao, ma kakvi, sad po zakonu moze samo zadnja sajba (ona na kojoj su grijaci), a ostalo na srecu dok te ne ufate ili ti ponestane vise puta po 40 KM
 
Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
ATEST ne postoji za sva stakla...samo za bocna iza vozaca ti ne treba atest...

Prije pet dana me na otoci copi drot i kaze da samo smije zadnja sajba malo se zabavim na netu i nadjem da je stvarno tako novi zakon od avgusta 2008
 
Mene zanima sta sa autima koja su fabricki zatamljena?
Mog frenda zaustavili a auto fabricki zatamljeno i oni ga upozore, sto bi znacilo da kad uzmes novo auto da moras mijenjat sva stakla. SRANJE !!!
 
drzava sranje...daju kazne za nesto sto neskodi nikom..a onaj momak sa 17godina vec koliko je imao,sto je vozikao mamino auto tj golf 5..svi znamo sto je sve uradio i dobijo 100km..a za folije ce jos malo biti toliko..glupost..
al et sta bi takva nam je drzava..

a sto se tice folija ja mislim da se moze,zadnja stakla i sajba zadnja..to je uvjek bilo tako..
 
Početnik
Ne smiju prednja stakla, to 100% znam..zavisi koliki je postotak, ako je neki manji ne bi trebalo biti velikih problema za straznja stakla..ja bih prvi stavio sve 100% al kad ne smije, jbga...
 
Član
Ma ja imam fabrički zatamnjeno i nemam problema, jer su mi u policiji sami rekli da ne postoji nešto na šta se mogu pozvati da mi upišu u saobraćajnu zatamnjena stakla pa samim tim ne postoji ni nešto na šta se mogu pozvati da me kazne...

i stvarno do sad nisam marke dao :D
 
Član
Bojan je napisao(la):
Ma ja imam fabrički zatamnjeno i nemam problema, jer su mi u policiji sami rekli da ne postoji nešto na šta se mogu pozvati da mi upišu u saobraćajnu zatamnjena stakla pa samim tim ne postoji ni nešto na šta se mogu pozvati da me kazne...

i stvarno do sad nisam marke dao :D

Zanimljiva logika, ali ako postoji zakon po kojem ne smijes imati naprijed zatamnjeno, zar to ne znaci da se na to mogu pozvati?

Mislim ima hejbet stvari na koje se ne mogu pozvati da ti upisu u saobracajnu, ali su opet zakonom zabranjene. :D
 
Član
Kao sto sam ti reko drug, ne postoji, i nema dalje. Ja sam se raspitivao, hodao po tehnickim itd., jednostavno ne postoji. Zakon je jasan i glasan, ne predvidja mogucnost atestiranja, i ne spominje nigdje mogucnost da su prednja stakla legalna, znam jebiga, auto mi je 80% zatamnjeno vec 2 godine, jebe me se, nek pise ako me uspije zaustavit.
 
Član
Ako su mi farbana stakla ne mogu mi ništa ako su folije druga je priča... ali uglavnom ta priča o upisu u saobraćajnu ako nekog znaš u MUP-u pada u vodu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top