Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja sam prisustvovao kad je policajac zaustavio ibizu i pitao ... sta cemo sa staklima .. ovaj odg. fabricka su i on samo reko uredu... zdravo. To je koliko ja znam ;)
 
Član
bojao sam se kazne i nisam tjeo bravissima zatamnit jer su mi u punta koji je bio nazad samo zatamljen kaznu pisali i to od 40km..*ebo sam i m i mater i svu familiju ali sutra ode na pijacu jaran mi prodaje kupiti za 5km skroz tamne folije i zalijepit pa da vidim koji ce me to majmun zaustaviti i opomenuti me pa da mu se napricam svega i svacega i reci cu mu ajdde pisi kaznu ako je prekrsaj a ono nema u zakonu tog prekrsjaa:):):):) otisao bi odma nacelniku policije s kojim sam dobar da mu otkaz dadne.. eh eto pa vi sad vidite..
 
Član
Meni neki dan zaustavila srpska policija i posto me je poznavao jedan policajac od ranije nisu mi pisali kaznu.SAmo mi rekao da odem u neskovic osiguranje i da oni daju atest bez problema.E sad cemo vidjeti kad odem pa vam javim hehe...
 
Član
guster je napisao(la):
cekaj onda znaci moze se zadnja bocna i zadnja sajba jel?
moglo drug do skoro,mene neku noc pisali za sajbu a za zadnja bocna nisu,ja reko hoce da me opale po usima a oni mi dali zakon da procitam i jbg prije par dana su uveli i to da ne smije ni sajba
biti zatamnjena...:icon_cry:
 
elmir je napisao(la):
bojao sam se kazne i nisam tjeo bravissima zatamnit jer su mi u punta koji je bio nazad samo zatamljen kaznu pisali i to od 40km..*ebo sam i m i mater i svu familiju ali sutra ode na pijacu jaran mi prodaje kupiti za 5km skroz tamne folije i zalijepit pa da vidim koji ce me to majmun zaustaviti i opomenuti me pa da mu se napricam svega i svacega i reci cu mu ajdde pisi kaznu ako je prekrsaj a ono nema u zakonu tog prekrsjaa:):):):) otisao bi odma nacelniku policije s kojim sam dobar da mu otkaz dadne.. eh eto pa vi sad vidite..

Ali prvo nadji taj clan u zakonu i kad ti kaze da ce pisati kaznu ti mu samo kazes koji clan, koji stav i kako glasi...Tada ce se jedino usutiti drugacije nema puno pomoci vjeruj...Moras im dokazati da si ti u pravu a ne oni...Sta ces mene covjek hoce da ubijedi za pojas koji se automatski veze da nisam bila vezana...i fino mu otvorim vrata i dokazem, nakon cega sliejdi vracanje dokumenata nazad:D
Tako da kod njih samo pali ako ti njih nadmudris:icon_biggrin:
 

JD.

Član
pepe je napisao(la):
procitam i jbg prije par dana su uveli i to da ne smije ni sajba
biti zatamnjena...:icon_cry:

nisu to uveli prije par dana nego je uvijek tako bilo, samo zadnja bocna stakla iza ledja vozaca.



djavolica je napisao(la):
Ali prvo nadji taj clan u zakonu i kad ti kaze da ce pisati kaznu ti mu samo kazes koji clan, koji stav i kako glasi...Tada ce se jedino usutiti drugacije nema puno pomoci vjeruj...Moras im dokazati da si ti u pravu a ne oni...

ne kontam... hoces da kazes da nema clana po kojem su folije kaznjive ?

ne znam odakle ti to ali to je jasno ko dan... imas pravilnik o uredjajima i opremi u kojima su regulisane folije i zatamnjivanje... ako imas na autuo nesto sto je u suprotnosti sa tim pravilnikom (znaci ako su ti npr zatamnjena prednja bocna stakla a ne smiju biti) kazna ti je 40 KM... taj clan ima i to je to, i po tom se i kaznjava, tako da su oni upravu heh
 
Super Moderator
al cuj sad ne daju ni staklo na gepeku da se zatamni... pa kako bi to izgledalo zatamljena zadnja bocna stakla a ono staklo na gepeku normalno... a i oni seru haha :D
 
Član
Nije zabranjeno imati zatamnjena stakla. U zakonu, odnosno odgovarajucem pravilniku stoji da je zabranjeno farbati i lijepiti naljepnice na stakla.
Fabricka stakla su zatamnjena dodavanjem hemikalija u staklo prilikom proizvodnje samog stakla. Nema nikakvih folija preko.
 
JD. je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Ali prvo nadji taj clan u zakonu i kad ti kaze da ce pisati kaznu ti mu samo kazes koji clan, koji stav i kako glasi...Tada ce se jedino usutiti drugacije nema puno pomoci vjeruj...Moras im dokazati da si ti u pravu a ne oni...

ne kontam... hoces da kazes da nema clana po kojem su folije kaznjive ?

ne znam odakle ti to ali to je jasno ko dan... imas pravilnik o uredjajima i opremi u kojima su regulisane folije i zatamnjivanje... ako imas na autuo nesto sto je u suprotnosti sa tim pravilnikom (znaci ako su ti npr zatamnjena prednja bocna stakla a ne smiju biti) kazna ti je 40 KM... taj clan ima i to je to, i po tom se i kaznjava, tako da su oni upravu heh
Ne, nismo se razumjeli, naravno da su kaznjiva i d aima lan nego mislim na taj izuzetak za bocna stakla koji pise...ako vec misli da stavlja njih samo i da mu ne pisu kazne, da nadje to gdje se nalazi jer oni stvarno hvataju ljude na to sto ne znaju i ako mozda imaju samo ta stakla na autu zatamnjena, to sam primijetila vec vise puta.
Znam ja tu kaznu i taj clan 238, st. 1, tacka 38:lol:Nisam dzabe po njemu 7 puta platila po 40 km:D
 
syncro je napisao(la):
Nije zabranjeno imati zatamnjena stakla. U zakonu, odnosno odgovarajucem pravilniku stoji da je zabranjeno farbati i lijepiti naljepnice na stakla.
Fabricka stakla su zatamnjena dodavanjem hemikalija u staklo prilikom proizvodnje samog stakla. Nema nikakvih folija preko.

Naslov teme glasi Atest za tamne folije...sto znaci da pricamo o staklima zatamnjenim folijama bilo koje vrste a ne fabricki zatamnjenim staklima ;)
 

JD.

Član
djavolica je napisao(la):
Ne, nismo se razumjeli, naravno da su kaznjiva i d aima lan nego mislim na taj izuzetak za bocna stakla koji pise...ako vec misli da stavlja njih samo i da mu ne pisu kazne, da nadje to gdje se nalazi jer oni stvarno hvataju ljude na to sto ne znaju i ako mozda imaju samo ta stakla na autu zatamnjena, to sam primijetila vec vise puta.
Znam ja tu kaznu i taj clan 238, st. 1, tacka 38:lol:Nisam dzabe po njemu 7 puta platila po 40 km:D

aha pardon nisam te skontao...


a sto se tice zadnje sajbe, to je stvarno glupo jer sva auta koja su i fabricki zatamnjena imaju dakle zadnja bocna i zadnju sajbu zatamnjene, pa sto se naknadno ne bi mogle i folije staviti na zadnju sajbu ako vec mogu na bocna stakla... isti vrag ko i fabricko...

to im je propust ali nije ni cudo s obzirom kakvi neobrazovani majmuni pisu te zakone, ocito nije bilo nekog ko ce im ukazati na tu gresku, jer je tako svuda vani gdje su dozvoljene folije.
 
Član
ja kad sam radio folije prije godinu dana,dan danas me niko nikad nije pitao za njih,lumar 65% svo auto,a takodje su mi momci tamo rekli da im niko nikad nije dosao da skine folije nit se iko zalio..
 
Član
Zato ste danas svi trebali izaci na izbore i glasati za ljude koji ce ukinut zakon protiv tamnih folija :D

:icon_exclaim:
 
Član
ja imam papir u kojem je zakon o tome,i pise da smijes imati zatamnita stakla osim sajbe prednje i vozaca i suvozaca.a ovo ostalo smijes....nevidim u cem je frka....i kod nas netreba nikakav atest.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top