Astra u lovu na Golf GTI

Astra u lovu na Golf GTI

Član
@vwfan, video je glup do bola. bio je vec na forumu pa je raja stavljala iste klipove sa ladama, yugama i slicnim autima starim po 20-30 godina, tako da bas i ne pije vode, tj nije nista toliko spektakularno u odnosu na neko auto ;)

ova tema je davno odlutala, zadnjih nekoliko stranica se svelo na licne ukuse koji su hvala bogu razliciti, tako da, ovo je odavno zrelo za lock-a :D
 
emir_89 i little dragon ;) vise je bilo na salu i tacnije na model kadeta i vecetre a ;) naravno to sto si spomeuo da svako auto ima neki serijsku manu koje se vremenom pokaze ima i vw

sto se tice eksternog dizajna astra je jaca od golfa, licna stvar ukusa je ne volim puno gumbova kojih ima u centalnom dijelu, a sto se tice motora to svaka cast za opela -benzin naravno :icon_biggrin:

da biram auto nebi bila ni atra ni golf vec teska odluka audija s3 ili scirroca
 
Meni su oba auta super...kvalitet je sigurno na strani VW dok mi je Astra puno ljepsa od Golfa! Ali...ne bi pogledao ni jedno od navedena dva vozila, da imam te pare!
Scirroco je pojam za oba! Kvalitet, dizajn i performanse...3 u 1!:cool:
 
Član
Što se tiče kvalitete unutrašnjosti,bujrum svi sjesti u moju Astru koja je '98-o godište,i koja ima 190 000 km na satu,većinu toga na našim cestama je prešla,pa vidite gdje šta škripi i lupa.Odjednom spominjete neku hrđu,valjda vam je to jedino argument zašto je vw bolji.:icon_mad:
 
Član
Ljudi nemojte mi zamjerit', ja kad vidim VW imam neku nervozu u stomaku i oci mi se napune suzama.
 
Član
Ako se ne varam da VW/Audi grupacija pravi naj enterijere tako da...
A negdje sam ne tako davno citao da su na vrhu toga i da je Ford tada ulagao ne znam koliko novca da podignu nivo izrade na veci nivo i da se to mjeri zazorima izmedju plastika ili tako nesto
 
Član
Morao sam se javiti, mene samo zanima ovi pojedinci sto pricaju neke stvari, jel oni to znaju iz osobnog iskustva, ili su procitali na internetu, ili pak ni to nisu *? VW radi kvalitetniji enterijer od opela? U kojoj bajci ste to procitali? Radite usporedbe od kadeta GSI-a, pa do ove zadnje astre, sjedite u autu i opipajte malo trvdocu i krutocu, opel koristi platno i na tapacirunzima, dok VW plastiku kao i Fiat. Tako da to nije tocno, kvalitet enterijera je kod opela na zaivdnom nivou u odnosu na VW. Drugo netko je spominjao lim. O limu ako cemo pricat, onda mozemo spomenuti samo GOLF 2, i ni jednog VW-a vise, Golf 3 trune, golf 4, trune, Golf 5 je mlad, al i on ce uskoro. A isto tako i Astra F, Astra G, i Astra H ce da krene. Tako da ni taj argument pada u vodu. Trece kvalitet opelovih benziskih motora je na zavidnom nivou, u odnosu na VW-ove, ovjes da ne pricam, lafeti, kugle, krajnice, kineticki zglobovi i slicno. Tu ga OPEL jede! Mjenjaci i prijenos takodjer. Tako da ove "upucene" u kvalitet molim da se pozabave malo ispitivanjima, mehanicara, servisera, vlasnika i jednog i drugog i slicnih ljudi sa iskustvom, pa nek onda trvde nesto.
 
Član
O cemu ti pricas, pa golf 4 ima pocincanu limariju i ne truhne. A nakon ove zime sam vidio dosta astri g truli rubova ocito da opel jos uvijek nije rijesio taj problem.
 
Član
@eror jesil pogledao ovaj klip gore o kvalitetu interijera astre? o kojem ti platnu pričaš na astri? a da nema na vw? si ti vidio ove plastike pa to ima da bude k' hor bečki dječaka nakon 1g...

Baš mi je sad žao što nisam otišao da probam gtc kad su me zvali da probam, pa da se lično uvjerim...

jbt kadet pričamo o novim autima i neku usporedbu, na petici vw je bio problem isto sa cvrčcima na nekim dijelovima interijera sa 6 je to već otklonjeno...i još neke sitnice koje sam ja primjetio na petici sve je otklonjeno sa izlaskom 6...
na šestici i nije bilo neki problema... pa izolacija, buka i sve što su unaprijedili a tek sad sa 7 vidjećemo koliko su otišli dalje..

Lično volim kad nema puno gumbića, volim kad je jednostavno, pregledno, dostupno i još kad to loše upakuju da izgleda kao telefon pa nevozim helikopter jebote...
 
Član
mesirac je napisao(la):
O cemu ti pricas, pa golf 4 ima pocincanu limariju i ne truhne. A nakon ove zime sam vidio dosta astri g truli rubova ocito da opel jos uvijek nije rijesio taj problem.

a golf 3 nema? pusti te price;)
 
Član
passat 3, koji je modelski i godistem stariji ima, a golf nema? nelogicno al et...ja sam vidjao i cetvorki hrdjavih, al ono napucila se farba...uzrok ne znam
 
Član
Svi opeli od 2000 godine imaju pocincanu limariju i garancija na nju je 12 godina.
U vezi onog snimka sa skripanjem interijera u astri mogu da kazem da cu isti onakav snimak napraviti kod sebe u c klasi. Ja dodirujem a neko skripi iza mene... Ko je sjedio u GTC i OPC astri i sam se uvjerio u NEkvalitet zavrsne obrade, neka to i iznese ostali mogu da pricaju u prazno...;)
 
Top