Astra u lovu na Golf GTI

Astra u lovu na Golf GTI

Legend
VOZILI SMO Najsnažnija Astra u lovu na Golf GTI

Opel_499164S1.jpg


Iako pritom i izgleda sjajno, njegov izgled i spomenute gole brojke samo su dio vrijednosti zbog kojih ovaj Opel privlači pažnju. Astra OPC razvijana je pod stručnim vodstvom bivšeg DTM prvaka Volkera Stryceka, brušena je dakako na Nurburgringu, a osim sasvim novog prednjeg i dorađenog stražnjeg ovjesa, tu su i veće i snažnije Brembo kočnice, hidraulički umjesto električnog servoupravljača, poseban ispuh specifičnog zvuka i Drechslerov limited-slip diferencijal.

Sve to kako smo se i sami mogli uvjeriti na autocestama u okolici Münchena te na nekadašnjem vojnom aerodromu Pferdsfeld, do punog izražaja dolazi tek kada to vozač od ove Astre uistinu i zatraži.

Pravo lice OPC-a

S pritiskom na tipku OPC (postoje još i modovi Normal i Sport), automobil koji je do tog trenutka sasvim uspješno igrao ulogu još jednog gotovo običnog obiteljskog kompakta, pokazuje svoje pravo lice.

Odaziv na gas postaje izravniji, ovjes tvrđi, a upravljač direktniji, dok inače bijelo osvijetljena instrumentna ploča - slično kao i kod nekih drugih kućnih modela koji se vole predstavljati sportskima - poprima jarkocrvenu boju.

Nervozni prethodnik

Uz asistenciju 6-stupanjskog ručnog mjenjača maksimalna brzina iznosi 250 km/h, a ubrzanje 6 sekundi. No pritom je znatno vozljiviji od svog prilično nervoznog prethodnika te se doima mnogo ozbiljnijim i općenito kompletnijim automobilom. Unatoč tome što dvolitreni turbobenzinac nosi titulu motora s najjačom specifičnom snagom po litri obujma, u prosjeku troši nevelikih 8,1 l/100 km.

OpelAstra-1_480459S0.png


OpelAstra-2_480460S0.png


GTC je od klasične Astre duži za 4,5 cm, širi za 2,5 i niži za 3, a međuosovinski razmak je duži za točno 10 mm i broji 269,5 cm. Dodamo li tome i krug okretanja od 11,5 metara, ova Astra u praksi gotovo da nema dodirnih točaka s petvratnom. Znatno je proširen i špur, straga za 30 mm, a sprijeda za 40 mm, jer GTC odbacuje klasična poprečna ramena i preuzima GM-ov HiPerStrut koji poboljšava upravljivost.

OpelAstra-3_480461S0.png

Stražnji ovjes se nije mijenjao: GTC nastavlja koristiti provjereno rješenje temeljeno na polukrutoj osovini s Wattovom poveznicom. Tu je, nadalje, i opcijski Flex Ride koji omogućava odabir između tri modaliteta rada, uključujući dinamični Sport i komforu okrenuti Tour.

OpelAstra-4_480462S0.png


OpelAstra-6_480464S0.png


OpelAstra-7_480465S0.png


OpelAstra-9_480467S0.png


OpelAstra-10_480468S0.png


OpelAstra-11_480469S0.png




Meni puno puno puno ljepša od Golfa :D, šta Vi mislite o njoj??
 
Član
Izgleda prespremno, možda mi je sad i najljepši auto u klasi, Megane ode na 2. mjesto. Realno, ima oko 280 KS i kad već spomenušte Gnojfa (nezaobilazno govno u svakoj temi), kako uopšte možete porediti ljepotu Astre i Gnojfa, imate li mozga ili ste retardirani u glavu:icon_question:
Na stazi ćemo vidjeti ko je bolji, mada, mislim da je tu Gnojf R u prednosti zbog pogona, a GTI Gnojfa vjerovatno jede za doručak jer je mnogo jača.;)
 
ma astra je u ukupno dojmu prelijepa, ali kao da bi joj godilo malo vise agresivnosti naprijed, nekako mi branik ne pokazuje da je rijec o najjacem modelu.

ta poredjenja su mi glupa, svako je lijep na svoj nacin (kao i zene :p).
 
Član
lijepa je i sve to stoji . . . ali isto kao da joj fali neki body kit il nesto . . .
nije bas agresivna za OPC verziju i motor sto nosi ispod haube . . .
 
BHT Ovisnik
predobar auto,volio bih ga provozati,sto jest jest fali mu malo aresivnosti oko prednjeg branika,al inace auto je perverzija,bas prije par dana posao s posla kad taman crvenu gtc skidaju sa slepe u opelu,zagledam je,auto stvarno premocno izgleda,a i performanse fine izgledaju:icon_twisted::cool:
 
Član
Bez Golfa ne postoji auto,on je ipak mjerilo posebno getaca,sta ces,biti bolji od njega to ti je kao kad u nogometu pobjedis Brazilce,znas da si pobjedio legendu :icon_biggrin: .Btw extra jurilica,tip auta kakve obozavam :cool:
 
Po koji put ih moram pobjedzivati , kadeti jede dvicu , Astra F jede Golfa III , Astra G jede Golfa 4 , Astra GTC OPC jede Golfa GTI 5 i sad jos i ovo pa dokle :lol:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Po koji put ih moram pobjedzivati , kadeti jede dvicu , Astra F jede Golfa III , Astra G jede Golfa 4 , Astra GTC OPC jede Golfa GTI 5 i sad jos i ovo pa dokle :lol:

:lol::lol::lol:
sto me nasmija
 
Član
Sto se mene tice jedina zamjerka mi je navece prenapadna crvena boja osvjetljenja, i prvih par puta kad sam se vozio u njoj matrijali u unutrasnjosti su mi izgledali losijeg kvaliteta od konkurencije. Sad, sto se tice matrijala povlacim rijec, ali osvjetljenje (crveno) mi je i dalje prenapadno i zamorno...sve u svemu trenutno ponajljepsi kompakt po meni :cool::cool::cool:
 
Top