Astra u lovu na Golf GTI

Astra u lovu na Golf GTI

Član
Evo ako pogledamo jedan rew golfa r kao sa ovog linka

http://www.youtube.com/watch?v=I3PUv0HH5AY&feature=relmfu (malo iritira naglasak)

bukvalno mjera ima sve što treba a i netreba od opreme, interijer tako minimalistički jednostavno, kvalitetno, čista kultura...cvrčaka niđe jel nema šta da cvrči..

Čista klasika...

Jako slično sa rs3
http://www.youtube.com/watch?v=7KPgHQuWIlQ

Da neidem na bmw... :) koji meni ima ljepše i praktičnije odrađne dio oko mjenjača itd....

Neko ko kupuje auta tog tipa sigurno razmišlja o ovim autima gore pomenutim, možda bi ja neko drugo za te pare ili neko drugi sa foruma al neko ko traži baš auto ovog tipa, ova astra nema šta da traži....
 
Član
aServis, navozao sam se i VW-a, a i Opela, sada imam 2 merca u vlasnistvu. I mogu ti sa sigurnoscu reci da je opelov kvalitet izrade iznad VW-a. Ove snimke i to, pusti to sto netko rece, ja cu sutra uraditi da kada golf vrata zatvoris da sav zvoni, to su sve naklonjeni klipovi i slicno, ja se ne naklanjam ni jednom ni drugom, al moje osobno misljenje jeste da opel ima bolji kvalitet izrade enterijera, a o ostalom sam rekao u prethodnom postu, tako da nemam potrebu dalje pista. A sto se tice dizajna golf se ne moze porediti sa astrom (po meni) shiroco i astra su konkurenti po meni, golf tu nema sta trazit, jer je ogav, i staromodan.
 
Član
Generalno posto su kod nas najzastupljeniji ti vw-ovi pa covjek nekako prvo baca oko na njega. Al Astra sto se tice svega presisala je stvarno,ono realno.Nije vise samo Golf II bez konkurencije .... Davno je tu samo sto kod nas jos uvijek nije stigla ...
 
Član
Golfovi nakon 10 godina hrdjaju, pragovi prvo pa onda i ostatak auta. Poznanik jedan radi popravke limarije na autima, bas kad hrdja napadne i to, Golfova 3 bruka, kaze svaki je hrdjav, a vec i Golf 4 stize redovno na popravke te vrste. Danas su svi auti tu negdje sto se tice zastite od hrdje, ima par proizvodjaca koji su tu mnogo bolji i oni se izdvajaju, al to nije VW ni Opel :D

I Astra ce biti cijenom vjerovatno bliza Golfu GTI nego Golfu R, a u tom slucaju GTI se moze samo sakriti, jer je to klasa ispod. Sto se R-a tice, jest lijep autic, skup komponenti koje ima, dobar motor, pogon i to je ekstra, ali problem je sto je VW. I cijenom je u teritoriji Lancera EVO i Impreze, koji su pravi strojevi, Golf R je dobar za one koji nemaju pojma o voznji, pa im treba elektronika na svakom koraku da vozi za njih. Takvi ce i kupiti R-a.
 
Član
Ma to sa hrođm se tek vidi nakon x godina a do tada....gledao sam neke rew golf vs astra ova nova, recimo golf od 122ps vs astra golf brži jel je lakši 200kg.Nova astra se pravi valjda u poljskoj govorim o ovim modelim dostupnim za obične smrtnike...
Problema ima jako puno, od propuštanja vode na prozorima, na klimi od kiše, do trešenja diskova, auto trese iako je optika ok, škripe plastike, klimanja naslonjača, paljene brisača na suho, dpf..maglenje xenon fara, itd ima i dalje još toga ovo je nešto što sam se sjetio...i nebitno što ja mogu dobiti za manje para dosta na novoj astri u odnosu na šesticu kad imaju ovi gore problemi...

http://www.youtube.com/watch?v=UBP9Xbslg2w

Našao sam i taj video da se vidi...nekažem da će se ovo svakom javiti al nebi trebalo uopšte da se javlja za auto koje vrijedi 30-40 hilja....

Da se razumijemo ja nemam ništa protiv astre naprotiv ja sam zainteresovan za astru jel mogu dobiti astru u fulu dosta jeftnije nego golfa...
 
Legend
aServis je napisao(la):
Ma to sa hrođm se tek vidi nakon x godina a do tada....gledao sam neke rew golf vs astra ova nova, recimo golf od 122ps vs astra golf brži jel je lakši 200kg.Nova astra se pravi valjda u poljskoj govorim o ovim modelim dostupnim za obične smrtnike...
Problema ima jako puno, od propuštanja vode na prozorima, na klimi od kiše, do trešenja diskova, auto trese iako je optika ok, škripe plastike, klimanja naslonjača, paljene brisača na suho, dpf..maglenje xenon fara, itd ima i dalje još toga ovo je nešto što sam se sjetio...i nebitno što ja mogu dobiti za manje para dosta na novoj astri u odnosu na šesticu kad imaju ovi gore problemi...

http://www.youtube.com/watch?v=UBP9Xbslg2w

Našao sam i taj video da se vidi...nekažem da će se ovo svakom javiti al nebi trebalo uopšte da se javlja za auto koje vrijedi 30-40 hilja....

Da se razumijemo ja nemam ništa protiv astre naprotiv ja sam zainteresovan za astru jel mogu dobiti astru u fulu dosta jeftnije nego golfa...


Dodao bih da nova astra ima problema sa tzv "celavost" boje. Isti problem ima i Insignija, gube sjaj, odnosno bljede, crvena pogotovo. OVo se odnosi na prvu godinu ili oginu i po
 
Član
ma sranje zivo i jedno i drugo i cemu rasprava tolika kojeje bolje svako ima svoj ukus ako je bolje nek je bolje kako kome lijeze ne ruku i pod guzicu...mozda su male nijanse koje je bolje al opet imaju i jedno i drugo auto svoje osobine kvalitete mane..tako da poderivo je i jedno i drugo..:icon_smile:
 
Član
samo potanko ubrzanje astre,,sa gotovo 300ks ubrzava za 6 sec. izgleda da je tezina usporava:icon_biggrin:
 
Član
I prednji pogon je isto usporava, Focus RS sa 305 KS je imao gotovo identicno ubrzanje do stotke.

U medjuubrzanjima ce se zato pokazivati konjici...
 
Član
Još samo da su maknuli centralni informativni monohromatski display sa kontrolne ploče! Ostalo sve extra :)
 
Član
svaka cast i za dizajn i performanse, ali cena astronomska! Chevrolet camaro je dosao na nase trziste i kosta 39000 e, pravi muscle car za isto para kao opel astra...
 
Top