Astra u lovu na Golf GTI

Astra u lovu na Golf GTI

Član
dellas je napisao(la):
svaka cast i za dizajn i performanse, ali cena astronomska! Chevrolet camaro je dosao na nase trziste i kosta 39000 e, pravi muscle car za isto para kao opel astra...

A u Americi $30.000 :D Klepaju europljane a gorivo nam najskuplje. Al slazem se s ovom konstatacijom, pa i Insignia OPC počinje od 85.000 KM i ne dodje NIŠTA od opreme, čak se i xenon nadoplaćuje (što nije slučaj sa običnom Insignijom). Opel naplati svoje sportske modele ko da su od zlata, ne vjerujem da će tako privući novu klijentelu kad mozes za skoro iste novce uzet sportaka od malo renomiranijih proizvodjača...
 
Član
mirso je napisao(la):
dellas je napisao(la):
svaka cast i za dizajn i performanse, ali cena astronomska! Chevrolet camaro je dosao na nase trziste i kosta 39000 e, pravi muscle car za isto para kao opel astra...

A u Americi $30.000 :D Klepaju europljane a gorivo nam najskuplje. Al slazem se s ovom konstatacijom, pa i Insignia OPC počinje od 85.000 KM i ne dodje NIŠTA od opreme, čak se i xenon nadoplaćuje (što nije slučaj sa običnom Insignijom). Opel naplati svoje sportske modele ko da su od zlata, ne vjerujem da će tako privući novu klijentelu kad mozes za skoro iste novce uzet sportaka od malo renomiranijih proizvodjača...
Standardna oprema uz OPC insigniju, i OPC astru

Adaptives Fahrlicht (AFL+) Bi-Xenon-Scheinwerfer mit variabler Lichtverteilung für Stadt, Spielstraße, Landstraße, Autobahn und Schlechtwetter, aktive Kurvenlichtfunktion, Abbiegelichtfunktion und Tagesfahrlicht in LED Technik

Da je OK auto ova Astra, jest, ali da za iste novce mozes kupiti 135i, to je ukopa...
 
Član
85000 gola Insignia OPC :icon_question::icon_question:
Prepostavljam da je onda 90-100000 full sto je cista ludost. Auto jest mocno i sve to bez daljnjeg, ali to je samo Opel.
 
Član
Ja kad sam gledao kod nas ponudu OPC-a, sve se doplaćivalo i početna cijena je bila 85.000. Nisam detalje proučavo jer je i ta početna cijena ludo visoka. Jest OPC dobar i sve to al kao što reče kolega iznad, ipak je za Opela to pre-previše puno para.
 
Ima kupit polovna onda. Nisam neki ljubitelj opela ali sto je previse dati za sportsku limuzinu sa osnovnom opremom 80 hiljada maraka ? Sta bi da gledate M5 da kupite :icon_evil:
 
Član
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ima kupit polovna onda. Nisam neki ljubitelj opela ali sto je previse dati za sportsku limuzinu sa osnovnom opremom 80 hiljada maraka ? Sta bi da gledate M5 da kupite :icon_evil:

Evo ja vozim Opela, pa opet mislim da im je ova politika cijena totalno pogrešna. Neka "civilna" auta: Corsa, Astra, Astra Sedan (nova), Insignia, sve su uredno pozicionirane sa cijenama, ali problem je sa Astrom GTC, Astra OPC i Insignia OPC.

Ti sport modeli su mozda i OK sa cijenom s obzirom šta nude, al imaš VW, BMW ili Audi sa isto tako sport modelima za slične pare. Zna se šta će većina odabrat ako je ista lova u pitanju. Moraš malo privuć ljude s cijenom, a ovdje ovi ništa...Jest da nije za poredjenja, al eno Škoda Octavia RS već od 40.000 KM, zar to nije fina sportska limuzina?!

M5, M6, kojekakve CLS-ove ne bih ovdje poredio, to je ipak top klasa, iznad toga ništa ne postoji do Lamborginia i sl.
 
VW - 85.000 KM, GOLF 6 R sa ne znam cime, mozda je i jeftiniji nov, opet ispadne bolje insignia kao limuzina za te pare. Valjda dodje "bosanska" oprema za 85.000 KM u njoj. Ako se razumijemo, sport modeli od BMW-a su M, a od audi-a RS, tako da pricamo vec o ciframa preko 50.000 eura i mnogo vise. A skoda i opel nisu na istom nivou sto se tice izrade tako da sve preostaje na tvom osobnom ukusu i naklonjenosti prema nekom brendu. I zavisi kakav je tvoj finansijski status, mozda mozes kupit auto od preko 80.000 KM a da li mozes sipati u njega ? Da li kupujes auto iz "racionalnog" razloga .
 
Top