AJMO SVI VOZITI STARA VOZILA!

AJMO SVI VOZITI STARA VOZILA!

Član
1. Opel GT
2. Opel Manta A
3. Ford Capri
4. Audi Coupe S

Mogao bi ovako do sutra. Bas bi volio imati nekog oltimera, odraditi ga komplet u old school fazonu sa nekih dobrim felgicama sa puno jota i jos vise hroma:)
 
Član
fiat "talianer" aka. 132
stari ga vozao davno davno prije rata... 2.0 benzin :icon_biggrin: u to vrijeme su samo sefovi i direktori to auto vozali...pojma nemam odakle njemu :lol:
Fiat_132_3.sized.jpg
 
Početnik
vw_damir je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
samo cekam da budem kreditno sposoban, sit sam vise keceva i dvica, ionako i sad kradem od starog boru kad god stignem... drazi mi je "komad lima" (novije auto) star 2-3 godine, nego kec od 30 godina koji ima nekakvu jebenu dushu, de ba, vozdra to, nije zensko, necu ga ozenit ;)

Pa nije ti keculja kriva sto si uzeo hobi vikend auto za svaki dan. G60 turbo na relaciji Kakanj- Sarajevo... daljina, ne prakticnost, redovna potezanja, redovni kvarovi, skupi dijelovi... van svake pameti;)

Rahatniji bi bio da si uzeo kakvu duju cadju:icon_smile:

E sastavit cu ja njega da bude auto i za svaki dan, i za potegnut se, idem aBd i na more sa njim ovog ljeta, umjesto na SR u Gradisku :D
 

MTR

Član
GTI FAN je napisao(la):
corradoM je napisao(la):
fiat "talianer" aka. 132
Joj kad se sjetim tog auta sta ih je prije bilo na cesti,bas lijep je bio ;)

jes vala , bilo ih je ko blata , tamo negdje 87-89 moj stari ih je svake sedmice dovlacio iz Italije po 2-3 komada , Argente 2,5 TD su najbolje isle , haj ti sunca tad imale el.podizace stakala , el.siber , 90 konja , ma isle ko blesave , taksisti uzimali na veliko
 
Član
vozim auto staro 27 godina,koje je kod nas u porodici već 15 godina.glupo bi bilo reći da ga ne bih mjenjao za nešto novije i bolje,ali nekako sam vezan za njega.kad je ujko iš'o po njega u Njemačku 95-e,ja kao dijete od 4 godine iš'o tad s njim,a evo sad ga ja vozam.auto ima dušu i to je to.toči i vozi,apsolutno ništa drugo,i da,iako je Opel nema hrđe nimalo :D
 
Član
Oggy je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
samo cekam da budem kreditno sposoban, sit sam vise keceva i dvica, ionako i sad kradem od starog boru kad god stignem... drazi mi je "komad lima" (novije auto) star 2-3 godine, nego kec od 30 godina koji ima nekakvu jebenu dushu, de ba, vozdra to, nije zensko, necu ga ozenit ;)

Pa nije ti keculja kriva sto si uzeo hobi vikend auto za svaki dan. G60 turbo na relaciji Kakanj- Sarajevo... daljina, ne prakticnost, redovna potezanja, redovni kvarovi, skupi dijelovi... van svake pameti;)

Rahatniji bi bio da si uzeo kakvu duju cadju:icon_smile:

E sastavit cu ja njega da bude auto i za svaki dan, i za potegnut se, idem aBd i na more sa njim ovog ljeta, umjesto na SR u Gradisku :D

oggy ne kaki nije isto nit se moze porediti, imas nesto sto ja sanjam...
nego sarafaj to... ;)
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
samo cekam da budem kreditno sposoban, sit sam vise keceva i dvica, ionako i sad kradem od starog boru kad god stignem... drazi mi je "komad lima" (novije auto) star 2-3 godine, nego kec od 30 godina koji ima nekakvu jebenu dushu, de ba, vozdra to, nije zensko, necu ga ozenit ;)

Pa nije ti keculja kriva sto si uzeo hobi vikend auto za svaki dan. G60 turbo na relaciji Kakanj- Sarajevo... daljina, ne prakticnost, redovna potezanja, redovni kvarovi, skupi dijelovi... van svake pameti;)

Rahatniji bi bio da si uzeo kakvu duju cadju:icon_smile:

Nema ti ovo veze s vezom druze, vikend - hobi auto je mozda ako je sklopljen navrat-nanos, jer G60 turbo nije nikakva egzotika van pameti da kazes da se ne moze vozati redovno....imas na forumu primjera toga, evo recimo dulox - swappan 2.0 turbo s 200 ps u mareu, i guli minimum 100 km svaki dan, 3 put sedmicno tz-bijeljina itd.....hajde da je oggyev kec navucen na 400 ks sa originalnih 160, pa da je "pod normalno" da trga mjenjac, puca crijeva itd. da ne izmisljam dalje....
 
BHT Ovisnik
da imam novca zasto da ne,ovako u kuci bile 2 jette i stari passat,odlucim se kupiti sebi bolji auto,da imam novca,ili da sam vec u kuci imao auto kao npr. sad volva jettu bih definitivno ostavio jer ipak je to prvo auto koje sam osobno ja kupio,a u kuci jednu vec imali 12 godina,pa makar ne izašla na cestu za 2 god.,raskopao bih je cijelu i ajmo jovo na novo,skupiti love za kakav fin motorčić,ne treba to biti neki bijesni turbo,mada ni od njega ne bih bjezao,dovoljno 2.0 16v,da imam cisto za svog gušta i da aBd ostane nakon mene,al malo tko od nas ima takve uslove,svaka cast onome tko moze,ovako neka meni novijeg auta:icon_smile:
 
Član
trizex je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
samo cekam da budem kreditno sposoban, sit sam vise keceva i dvica, ionako i sad kradem od starog boru kad god stignem... drazi mi je "komad lima" (novije auto) star 2-3 godine, nego kec od 30 godina koji ima nekakvu jebenu dushu, de ba, vozdra to, nije zensko, necu ga ozenit ;)

Pa nije ti keculja kriva sto si uzeo hobi vikend auto za svaki dan. G60 turbo na relaciji Kakanj- Sarajevo... daljina, ne prakticnost, redovna potezanja, redovni kvarovi, skupi dijelovi... van svake pameti;)

Rahatniji bi bio da si uzeo kakvu duju cadju:icon_smile:

Nema ti ovo veze s vezom druze, vikend - hobi auto je mozda ako je sklopljen navrat-nanos, jer G60 turbo nije nikakva egzotika van pameti da kazes da se ne moze vozati redovno....imas na forumu primjera toga, evo recimo dulox - swappan 2.0 turbo s 200 ps u mareu, i guli minimum 100 km svaki dan, 3 put sedmicno tz-bijeljina itd.....hajde da je oggyev kec navucen na 400 ks sa originalnih 160, pa da je "pod normalno" da trga mjenjac, puca crijeva itd. da ne izmisljam dalje....

To je tvoje misljenje i ja ga postujem, al' opet ja imam svoje, takvo je kakvo je i nemam namjeru mijenjat ga.
;)
 
Član
vw_damir je napisao(la):
trizex je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
samo cekam da budem kreditno sposoban, sit sam vise keceva i dvica, ionako i sad kradem od starog boru kad god stignem... drazi mi je "komad lima" (novije auto) star 2-3 godine, nego kec od 30 godina koji ima nekakvu jebenu dushu, de ba, vozdra to, nije zensko, necu ga ozenit ;)

Pa nije ti keculja kriva sto si uzeo hobi vikend auto za svaki dan. G60 turbo na relaciji Kakanj- Sarajevo... daljina, ne prakticnost, redovna potezanja, redovni kvarovi, skupi dijelovi... van svake pameti;)

Rahatniji bi bio da si uzeo kakvu duju cadju:icon_smile:

Nema ti ovo veze s vezom druze, vikend - hobi auto je mozda ako je sklopljen navrat-nanos, jer G60 turbo nije nikakva egzotika van pameti da kazes da se ne moze vozati redovno....imas na forumu primjera toga, evo recimo dulox - swappan 2.0 turbo s 200 ps u mareu, i guli minimum 100 km svaki dan, 3 put sedmicno tz-bijeljina itd.....hajde da je oggyev kec navucen na 400 ks sa originalnih 160, pa da je "pod normalno" da trga mjenjac, puca crijeva itd. da ne izmisljam dalje....

To je tvoje misljenje i ja ga postujem, al' opet ja imam svoje, takvo je kakvo je i nemam namjeru mijenjat ga.
;)

Posteno ;) samo sam ti htio ukazati na to da je itekako moguce, sve je pitanje toga koliko se posteno posao uradi ;) kod mene recimo nije nesto "naturpijan" motor, al' je izswappano 90% dijelova auta, i guli 30.000km u 2 god. s jednim jedinim kvarom, ako se moze tako nazvati - crknutom lamelom :)
 
AnDel je napisao(la):
rado bi presao na novije, a na starije....moze na nekog mercedesa starog 20ak godina , coupea u limitiranoj izvedbi...ostalo ne hvala...s konja na magarca je korak nazad, imam siroke pogleda u buducnost :lol:

kakva nostalgija i gluposti , moderno i novo svakom godi....i A5 ce za 30 godina biti retro, tako da nemaju stara auta nista to posebno sto bi me privuklo, ili da se lozim na krseve iz vremena kad nisam bio ni u planu , to je to za mene :cool:

Svaki drugi post ti je na ovaj fazon. Jarane kako ne kontas da neko voli stara auta. I meni bi bilo glupo da neko kaze da mu je san imati Golf mk1 1.6d , ali mi je normalno kad neko zeli da ima mk1 GTi u savrsenom fabrickom stanju.

JA bih vrlo rado , da sam u mogucnosti , posjedovao jednu Miniku sa BBSicama i zakucanom u pod. Citav dan bih slusao reggae i kulirao ali bice i to jednog dana :cool: :icon_biggrin:
 
Član
MTR je napisao(la):
jes vala , bilo ih je ko blata , tamo negdje 87-89 moj stari ih je svake sedmice dovlacio iz Italije po 2-3 komada , Argente 2,5 TD su najbolje isle , haj ti sunca tad imale el.podizace stakala , el.siber , 90 konja , ma isle ko blesave , taksisti uzimali na veliko
Kad smo vec kod talijana cesto se sjetim npr Alfasuda kojih je bilo dosta u ovim krajevima


Ili npr legendarnog "tristaca" i njegovog jos legendarnijeg eeeeeeeek prilikom paljenja za vrijeme hladnih jutara :icon_biggrin:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
rado bi presao na novije, a na starije....moze na nekog mercedesa starog 20ak godina , coupea u limitiranoj izvedbi...ostalo ne hvala...s konja na magarca je korak nazad, imam siroke pogleda u buducnost :lol:

kakva nostalgija i gluposti , moderno i novo svakom godi....i A5 ce za 30 godina biti retro, tako da nemaju stara auta nista to posebno sto bi me privuklo, ili da se lozim na krseve iz vremena kad nisam bio ni u planu , to je to za mene :cool:

Svaki drugi post ti je na ovaj fazon. Jarane kako ne kontas da neko voli stara auta. I meni bi bilo glupo da neko kaze da mu je san imati Golf mk1 1.6d , ali mi je normalno kad neko zeli da ima mk1 GTi u savrsenom fabrickom stanju.

JA bih vrlo rado , da sam u mogucnosti , posjedovao jednu Miniku sa BBSicama i zakucanom u pod. Citav dan bih slusao reggae i kulirao ali bice i to jednog dana :cool: :icon_biggrin:

jel trebam mjenjati misljenje u svakom postu, vidis da pise 'to je to za mene'
stare zene i stara auta nisu za mene i tacka (cast vrhunskim izuzecima :D),ako ikad budem birao izmedju gofa 2 gti i golfa 6 gti uvijek cu uzeti 6ticu :)
 
Top