Ajmo bajkeri koliko vas ima?

Ajmo bajkeri koliko vas ima?

Hajd da i ja predstavim svog vjernog vranca,iako sam ga vec jednom predstavljao :icon_smile:
U pitanju je Aprilia RSV 1000 2001 godina sa predjenih 30 hiljada na satu.Motor pokrece kompaktni Rotax-ov V60 agregat koji proizvodi 130 ks i 105 Nm i ima dosta racing tehnologije,kao sto su suhi karter i prvi mehanicki sistem protiv blokade zadnjeg tocka na nekom serijskom motoru.Na motoru je urajdeno sljedece:
-EPROM (chip)
-originalni izduv je zamijenjen sa MIV Racing Titanium-om (veoma "otvoren")
-sportski filter zraka BMC
-prednji lancanik,pinjon,il kako ga vec zovete,dva zuba manje,zadnji originalan,rezultat-gubim koji kilmetar pri maksimalnoj brzini ali daleko ljuci
-fabricki kocioni sustav Brembo Serie Oro,znaci vrh u kategoriji
-zastitne "gljive" za ram u slucaju pada (izvinite al ja neznam kako se to zove na nasemm jeziku :icon_smile: )
-Corona Alstare Team Superbike boje,uradjeno jos 2001 godine,oklopi NIKAD NISU VARENI NIT KITOVANI,samim tim nikad nije padano,samo je mene ljetos kamper prislonio uz branik na izlazu iz pumpe na autocesti,malo ih zagrebo,al sredio sam to.Imam i slike kako je ta mala ogrebotina izgledala,ako bi neko trazio
-pojacan za nijansu ler gas,kako bi se smanjio efekat motorne kocnice tipican za twin masine
-"papucice" pilota povucene nazad kao na motorima za pistu (placene oko 300 eura)
-poklopac za suvozacev sic
-takodjer motor ima par autograma poznatog SBK ex-pilota Pierfrancesco Chili-a (koji je tad vozio u Suzuki Corona Alstare Team-u,sa kojim je prvi vlasnik dobar prijatelj,pa je zato motor i ofarban u te boje)
Imam u ponudi jako interesantan Ducati 999,pa posto je to moja ljubav od malih nogu jos,prodao bih Apriliu po interesantnoj cijeni,ako nekog zanima,moze mi se javit na privat ;) P.S. motor nema falinku ni lupom kad bi se trazila.
Evo i par slika,poslikat cu opet pa ubacit


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Evo i moje masinke, iako sam je predstavljao u garazi!:icon_smile:
Honda Transalp 600, slikice i video su odo proslog vikenda:








Gume nove, presle jedva 2000km, i to sto sam isao na more prosle godine:




Evo i jedan video, cisto radi oglasa sam ga uradio (snimak je los, snimao telefonom, zaboravio aparat u NS-u):
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7_9lm-Og-B4[/video]
:D:D:D
 
Evo da se i ja javim, mada sam bivsi bajker.. Imao sam dvije godine skuter, nikakva poznata marka, turski je bio Kanuni, 150 ccm. Vozio sam ga dvije godine, za te dvije sezone presao nekih cca 10 000.. Ja bio prezadovoljan, nisam hodao, vjetar u kosi, sve odlicno... Onda mi vec poceo dosadjivati, i tam-vam i bi prodao i ne bi, zamijenit, htio sam neki R motor do 600 ccm, mada roditelji to nikako nisu dopustali, i za ovo je bilo problema... I tako nakon dugo vremena otezanja, prodati ili ne, stari proda umjesto mene, prvo sam htio kasnije uzimati neki tipa R motorica do 125 ccm, al' odustao.. Pare koje sam dobio za motor namirio na auto koje sam imao i zamijenio auto.. Mada nikad prezaliti necu hehe, a i rek'o sam cim budem u prilici uzeti kakav motoric do 600 ccm uzimam, uvijek su mi se svidjali Yamaha R6 (prva generacija, Suzuki K1, Honda CBR FS 2001/02, i jos par motorica, mozda u skorijoj buducnosti i legne nesta, nadam se, a do tada, samo uzivanja gledajuci duge hehe...

Evo da okacim koju sliku motora, stanje nakon 2 godine i 10 000, kupljen je nov, mogu reci da je sto se stanja tice, takav i otisao, nazalost sadasnji vlasnik ga je unistio totalno, dusa me zaboli kad ga vidim...
 
Član
bajker nisam, postajem ove godine, kupujem sebi kakvu aprilliu od 125cc, RS vjerovatno...:) vozao jesam, svasta, od 6 osnovne skole, vozao sam jedno vrijeme sa drugom onog pocket bike iz robota (yamasaki), pa onda skuter yamasaki 50cc, takodjer vozio sam al samo jednom nekog copera koji je imao nesto pravo puno kubika...:) i ono sto planiram uraditi kad kupim motor...
Evil-Clown-helmet-445x500.jpg

Sweets_the_clown_helmet_front.jpg

ILI
helmet8.jpg


ugalvnom nigdje bez kacige, opametio sam se jednom, pao sam sa skuterai odletio sam u susjednu bascu i zamal u sljivu da opalim, kacige nisam imao tad... :) sto vise opreme imate bolje po vas...:D
 

MTR

Član
BlackPrince - svaka cast na stroju :cool::cool::cool::cool: , ali 9-ka je 9-ka , vazda me jeza spopane od onog zvuka :icon_eek::icon_eek:

za sve ostale koji su poceli ili pocinju da voze , man'te se skutera , tu je glava u torbi vazda , bolje krenite sa 125-icama tipa Aprilija , Honda nsr itd itd , da se pravilno naucite na balans , kocenje , saltanje , dovoljna je i jedna sezona aktivne voznje i sa pameti u glavi da se izvjezbate .
onda kako ko , prelazite na jace ( ne mislim u KS vec u kubicima ) do 600 ccm koji ce vam pruzit malo bolje "obrazovanje" u voznji i gdje ce te steci respect prema brzini i ostalima u saobracaju , jer ne vidi vas svako u retrovizoru .

Da ne duljim , pamet u glavu
 
Nisam znao da ima na forumu ovoliko bajkera, ja sam samo kao dijete vozio Tomos i od tada vise nisam ni vozio motor, a volio bih da imam vremena poloziti za motor, pa malo uzivati na nekoj italijanskoj ili japanskoj masini:cool:
 
Član
i ja sam ko dijete sahranio sigurno 3-4 tomosa trojke :lol: ... poslje tog duuuugo nisam imo motor do prije 3 godine kad sam uzeo sebi cisto da se ne hoda Piaggio Zip koji je bio kod mene 2 sezone, iskreno bio sam pravo zadovoljan skuterom jer nisam imo apsolutno nikakvih ulaganja osim goriva i jednom sto sam rolnice zamjenio. 8.8. prosle godine zamjenio zip-a za aprilia area 51 i sad je ona kod mene, trenutno je u fazi sklapanja, dosta se na njoj radilo (malossi variomat, malossi rolnice, malossi centralni feder, malossi oprugice kvacila, malossi carbon remen, malossi red sponge filter usis-a, leovince TT i da ne nabrajam dalje) ... uglavnom areu sam uzeo za sebe, s njom nece bit divljanja jer mi se motor nenormalno svidja i volio bi da mi potraje ... :123:
 
Član
Dobar je to skuter pravo ;) sto se tice dizajna Area 51 je otisao daleko ispred svog vremena :cool: kad ga sklopis posavi par slika
 
Član
da necitam sve postove previse ih ima da i ja stosta kazem, vecinom do sad sam vozio skutere, moj prvi skuter uzet prije 10 godina yamahica neka mala, zapalila joj se instalacija nakon godinu dana vozanja pa mi je skoro citav skuter izgorio (zahvaljujuci meni koji sam non stop nesto cackao po njoj) .. pa jos se tu promijenilo 6-7 skutera, prije 2 godine prvi put se susrecem sa sportskim motorom, da ga vozim i to.. od tad redovno obidjem koji djir na jaranovoj hondi.. aBd u planu mi je il ove godine ili sljedece il kawa zx6r il suzuki k2-3 600ca =) .. samo boze zdravlja i pameti =) =)
 
Top