Ajmo bajkeri koliko vas ima?

Ajmo bajkeri koliko vas ima?

da se i ja ukljucim :D:D
Imam Gilera Stalker 49ccm, kupljen u losem stanju pa ga pomalo sredjujem.
Plastike su skoro dosle sa farbanja i postavljena je nova stublina,klip,karike,dihtunzi... ima i neki sportski auspuh STAGE 6..
Imo sam losih iskustava sa majstorima koji su mi servisirali masinu i kupuju dijelove na pijaci i malo se vozam pa ponovo otvaraj masinu, sad sam LICNO kupio kvalitetnije dijelove i trenutno se masina razradjuje, mora se 300km cejfit :icon_cry:
 
Evo jedan fin video,gdje se jasno vidi sta znaci mlad pocet vozit motor.Siguran sam da bi ovaj djecko sa svojom Apriliom od samo 125cc i samo 15 ks na nekim krivudavim cestama kao sto je ova na snimku,osramotio dosta "pilota" sa hiljadarkama.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jh4oTLktGmg[/video]
 

MTR

Član
trenutni favoriti teme ( mashinke ):D

CB1 i Hornet od Esse i Transalp od Skore

to su strojevi , CB1 je za mene neprevazidjena masina , Transalp neunistiv , a Hornet e.........balim jos za njim :D

samo , sad da kupujem ( da smijem od zene :D ) mogla bi zalec samo i samo Kawa ER-6n :cool:
 
Član
Ev da se i ja tuspasim :icon_smile: trenutno sam bez bajka :icon_sad: a motore vozam od 6 razreda osnovne skole,imao sam slijedece:piaggio Zip,Beneli 491RR,nekog copera Suzuki 150,Keeway Fact 70.Planiram uzimati krajem godine Gileru Runnera 200 taj skuter vec odavno zelim :icon_biggrin:
 

sUx

Član
tek sam vidio temu pa red je da i ja nesto sarnem o sebi .. pa bilo je od malih nogu dosta motora doduse bio sam mlad skroz pa sam iz godine u godinu mjenjao dosta motorica ...uglavnom prvi motor je bio tomos A3 automatic oko kojeg sam uvijek imao problema popravljao ga itd... posle toga kupio sam cagivu mito ,pa suzuki rg 125 gama ,aprilia rs 125 itd i sa njima sam takodje imao problema raznoraznih klipovi su mi stalno pucali i rekao sam kupicu motor sa 4 cilindra i necu imat problema.. i tako je i bilo ... kupim ninju zx6r 1998 ,malo se vozao izbirikao i onda kupim istu takvu samo zx9r ,e ona je vec bila jaka otimala se ( ma prava krava od motora ) .. posle toga sam mirovao presao na auta itd dok nisam skupio pare da kupim noviji motor ... i tako je i bilo skupio sam par hiljada i dao auto u racun za motor i tako se sve odigralo ... dosla je u bazu u dobre ruke :D

Honda CBR Repsol 2003 god ,sa potrosenim gumama i sitnim stvarcicama koje sam odmah odlucio da sredim.. gume sam zamjenio nove michelin pilot power 2ct ( dvokomponentne) ,stavio prednji stelujuci amortizer volana ohlins ,zamjenio ulje i filter, podmazao lanac ,detaljno ocistio kompletan motor i te neke sitnice..na motoru je bilo dosta opreme ko se razumije znace o cemu pricam ... honda ima karbonski auspuh devil magnum sa granama,BMC zracni filter ,denso iridium svjecice ,ohlins zadnji stelujuci amortizer ( podesavanje tvrdoce i mekoce ), zlatni lanac D.I.D. 530 , pancirna crijeva u boji i naprijed i nazad,male zmigavce naprijed i zadnje zmigavce u stop svjetlu , bijele slajdere , xenone 3 sijalice i 3 balasta ( znaci bixenon ) zatim sam narucio sa ebay-a ,power commander koji sluzi za povecanje snage kao chip na autu samo sto sam ga mapirao uradio 3 mape ( low middle i high ) ,posle mapiranja kad sam probao motor razlika je bila nemoguca sad koliko sam dobio tacno nezna se ali na high modu motor je divlji pa high mod nikad i ne palim ... osim toga narucio sam i racing tamni vizir puig,karbonske male retrevizore lightech teski kao kutija cigara ,i poklopac zadnjeg sjedista u boji motora ( repsol ) da mi nemogu sjedati dandare nazad :)
posle toga vozao sam je sezonu i po i imam je i dan danas ,a juce sam bas narucio silikonske rucke sa natpisima CBR orginal Harris performance ,takodje cu izmjestiiti auspuh ,dosle su mi narucene rading lamele EBC iz amerike ,uglavnom bice uzbudljivaa nova sezona :)


evo i par slika kako je izgledala prosle sezone :) a od ove sezone cu postaviti cim uslikam :)





 
Član
Ostao sam i ja duzan sliku i specifikaciju pa evo sta sam sve preradio :

Performance
- MIVV Titanium slip-on izduv (mogao sam i Akrapovic al sam odabrao MIVV posto je oficijelni dobavljac izduva za Honda GP Team)
- K&N filter
- NGK Iridium svjecice
- Goodridge pancirna kociona crijeva
- EBC sinter HH kocione plocice (naprijed i nazad)
- Hagon progresivne opruge u prednjoj viljusici pracene sa guscim 10W uljem
- LSL slideri
- DID X-Ring lanac
- Bridgestone BT016 PRO 3-Layer gume

Styling
- Carbon retrovizori sa integrisanim LED zmigavcima
- Carbon mali LED zmigavci nazad
- Bijelo LED stop svjetlo
- Harris performance silikonske rucke
Bio je i Bi-Xenon ali sam to skinuo posto mi je bilo cunerski i lijepo vratio normalnu sijalicu :D

Uglavnom, slozio sam motor koji ide i lezi puno blje nego u fabrickom stanju i koji nerijetko po zavojima ponizi i skuplje, jace, R orijentisane masinke. E sad jel do mene il je "taka masina", to nek ponizeni procjene :D

DSC00512.jpg
 
Član
Je li moguće da je i ova tema osvanula :) Dosad su većinom bila auta ali već drugu sezonu Suzuki GSX-R 600. Bio je čisti stock kad sam ga kupio i u dosta zapuštenom stanju, a od tad se je uradilo:

- Lakiranje felgi u zlatnu sa perlom
- Vraćanje svih fabričkih znakova na motor (uklonjeno sve od naljepnica što ne dodje na K1)
- Novi vizir tintovani
- Preko zime stavljen rep od Yamahe R1 2010
- Presvučen auspuh
- Stavljeni carbonski žmigavci
- Nova guma Pirelli Diablo Rosso 180-55-17

p1000517f.jpg

By teniser at 2011-04-06

p1000516.jpg

By teniser at 2011-04-06
 

MTR

Član
Fina Suza druze , posebno kad je u ovako crnoj kombinaciji sa zlatnim felama , djasvi mi se vopra :cool::cool::cool:

Ajmo strucnjaci , koji je ovo tormo :D

PICT0024_resize.jpg
[/img]

ja , prije 2 godine :cool:
 
Legend
od sedme godine vozao po selu Tomosa a3 automatica:D,a sad sa Tomosom T14,cesto volim preko vikenda ispuhat se po sumi:icon_biggrin:
 
Član
MTR je napisao(la):
Fina Suza druze , posebno kad je u ovako crnoj kombinaciji sa zlatnim felama , djasvi mi se vopra :cool::cool::cool:

Ajmo strucnjaci , koji je ovo tormo :D

NE QUOTAJ SLIKE

ja , prije 2 godine :cool:






Ovo je strah i trepet na cesti ;)
 
Član
Evo jedno pitanje za iskusne vozace,
sa vasim znanjem, koji biste low budget tormo (do 5000KM) uzeli, 600ccm
?
lijep i pouzdan, bar u toj mjeri za cifru kojom se raspolaze.
 

MTR

Član
vw_damir je napisao(la):
Evo jedno pitanje za iskusne vozace,
sa vasim znanjem, koji biste low budget tormo (do 5000KM) uzeli, 600ccm
?
lijep i pouzdan, bar u toj mjeri za cifru kojom se raspolaze.


http://www.pik.ba/artikal/1181885/aprilia-pegaso-650/
http://www.pik.ba/artikal/1158887/bmw-650-gs/



http://www.pik.ba/artikal/784300/suzuki-enduro-650-cm3/

ovaj je malo zesci za tebe , ja cu ga :D http://www.pik.ba/artikal/1125524/yamaha-xt-600-/



i ovaj nije los http://www.pik.ba/artikal/1075243/motocikl-bmw/
 
@MTR to bi mogao biti K1-K3 GSX-R
@mirso od cega ti je taj rep,djeluje kao da je za two brothers topove
@vw_damir zavisi koji segment te zanima.ove sto ti je MTR preporucio,jako su lagani za voznju,neznam koliko si iskusan ;)
 
Top