A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Početnik
trizex je napisao(la):
ja sam mislio na bhtuning, ima kod nas i projekata i radova, samo sto se ne postavljaju zbog velikog broja aktivnih clanova koje auta bas i ne interesuju koliko offtopic, lijeve teme i sl....

pravo zboris..zalosno ali istinito ;)
 
Član
Mozda ovog vikenda uspijem napraviti ostale cijevi za boost i jos kojekacu zavrzlamu i nabrzinu pospajati elektroniku i malo se provozati ako sve bude islo po planu.

Uskoro jos slika i mozda video:icon_smile:
 
Član
majstorski nema govora,vidi se tacno da znas sta radis,sve najbolje do kraja radova,da sve bude kako treba:cool:
 
Član
Danas sam imao vremena dovrsiti neke poslice i motor je danas upaljen iako sa privremenim cijevima itd, falile mi kojekakve stvarke za finalnu instalaciju pa je odgodjeno do narednog vikenda

Evo i koja slika, stvarno sam iskoristio slobodno mjesto do maksimale jer sve pase u bobu i tesko je prici pokojem sarafu ili crijevu ali sam uspio povezati dovod i odvod ulja i vode u turbo bez problema:icon_smile:

Nabacio sam reflektivnu alu foliju svugdje gdje sam mogao za zastitu od toplote jer ce se izduvna grana usijati kad je turbo pod maksimalnim pritiskom:icon_eek:

Kad se auto provoza nekoliko puta i ako nista ne treba doradjivati/popravljati/variti onda cu sve poskidati i umotati granu i auspuh sa termo trakom da zaustavi sirenje toplote


IMG00780.jpg


Turbini sam nabacio jaknu i oklop da zaustavi toplotu

IMG00785.jpg


IMG00786.jpg


IMG00787.jpg


IMG00788.jpg



Pogled ispod


IMG00789.jpg


IMG00792.jpg



Intercooler, hladnjak itd privremeno postavljeno i napunjemo neophodnim tekucinama


IMG00793.jpg


IMG00797.jpg


IMG00795.jpg


IMG00800.jpg



Masina upaljena turbo vrti:icon_smile:


IMG00798.jpg



To je to zasada, naredni vikend se sve dovrsava i izvlaci se na voznju da vidim kako se auto ponasa

Moracu oprezno gas koristiti i cuvati na oku omjer smjese jer ce se auto morato ponovo voziti na valjak da se elektronika mapira


IMG00801.jpg



Imam i koji mobi video pa cim dekodiram postavicu;)
 
dobi sam bruh na ocima :icon_eek:
lijepo je vidjeti kako je sve slozeno,svaka cast za rad,a i da nam budes sretan na cesti i preneses tu snagu dobro na asfalt ;)
 
Top