----Opel---???

----Opel---???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Spico007 je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
Spico007 je napisao(la):
Uvijek postoji linija i koji dinaric i dilema rijesena....;) Inace ,sirnicu cu ja.:D

Kakava bolan linija :lol:? Ja ne znam kakve ti linije slažeš al bi možda trebao kod sestre Bernardice :lol:

Koji dinar??? Da čovjek ne povjeruje :lol::lol: ma ja, šta je fukari 10-15 milja maraka nidje veze, zamisli koliko za to možeš sirnice kupiti :lol::lol:
Ti si neki skroz zajeban tip.Vidi se da si veliki  ljubitelj auta.Takvima uvijek nesto smeta.Ovaj forum nije za dokazivanje ciji je veci,nego za one kojima ti ne pripadas . Jel tako palis kilince da bezveze trose gume i gurnu nekog s puta,raceru?

Rezultati koje postignes na 402 SR semaforu se broje,ostalo ti je rekla-kazala.Tome i sluzi linija.To je ono dugacko,neisprekidano,znas?
Al prika,mislim da ti fali haman 100-tinjak konja.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
I za tvoju informaciju...

Fukara,velis?Ja znam da svako ima pravo na svoje misljenje,al ti ga bas precera.Ajd ne kvari mi garazu,bezveznjakovicu.

Hahaha neki ljudi stvarno ne mogu da podnesu golu istinu :lol::lol: , kao prvo naravno da sam veliki ljubitelj auta i naravno da mi uvijek nešto smeta i to baš iz prethodno navedenog razloga!

Ti ćeš mene učiti šta je linija? E moj sine ja sam 10 godina bio potpredsjednik AMK Nitro, najjačeg street race kluba u BiH pa i nadalje i organizirao sam i odvozio toliko utrka da ih ti toliko nikada nećeš vidjeti u životu. Just for the record.

O vremenima neću ni da pričam s tobom kad budeš išao 13 nisko onda ćemo pričati. Da, sada mi fali 100-njak konja al sam ih u bivšem autu imao i 200-tinjak više od tebe tako da...

Ili kad ti ta Opelina bude išla ovoliko onda ćemo se opet pričati.

I ja tebe nisam vrijeđao samo sam pitao kako ti se isplati ulagati u to auto u kojeg koliko god uložiš u njega nikad od toga neće biti auto!

A vi svi ostali TUNERI dok malo ne prohodate po tuning svijetu ljudi će vam se i dalje smijati.

Toliko od bezveznjakovića neću ti više kvariti garažu ;)
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Ah moram ti iznijeti par mišljenja o takvoj Calibri mog prijatelja Gorana iz Bjelovara zvanog Akula inače velikog Opel fana ne znam jesi li čuo za njega al ako nisi u budućnosti sigurno hoćeš.

hmmm...12/13 godina star turbak...uglavnom preko 200K km.... :ubise:

Motor: C20LET,ikao legenda među dvolitrenim turbacima...pati od raznih problema i traži pažljivo i skupo održavanje...

Turbokompresor: KKK 16-ica, turbina ugrađena unutar same ispušne grane,smanjuje turbo rupu na minimum...ALI zato se sama turbina pregrijava, kao i ležajevi i osovina prema kompresoru...sama turbina nije pouzdana kao recimo IHI/Garett kombinacija,uglavnom zbog konstrukcije ili više zbog manjka održavanja(hladni startovi sa hladnim uljem ili gašenje motora poslije ganjanja gdje se prekida dotok ulja prema turbini koja se vrti brže i zagrijava više zbog same koncepcije...

Hidropodizači: klepeću na svim LET/XE motorima...sam obim klepetanja i tapkanja pokazuje loš odabir ulja i duge servisne intervale izmjene ulja.Uljni talog tada ulazu unutar cilindra hidropodizača i sljepljuje klipić pa umjesto da prati brijeg bregaste,ostaje unutar dosjeda te ga bregasta udara...može se reparirati ako nije potrošen

Glava motora: SVE LET GLAVE SU POROZNE.to je koncepcijska pogreška koja pogađa najviše KolbenScmit glave a manje CosCast glave.Glave vole često pucati između 3. usisnog ventila i 2. cilindra (između je vodeni kanal...sve se tada zna) skupo i teško za sanirati

Steyr 4x4 pogon: ima na forumu sve objašnjeno o ovoj temi pa potraži...uglavnom,rijetki pogon radi,a vijek mu je oko 150K km...možeš mijenjati gume svakih par tisuća km,mijenjati ATF ulje i ulje visko spojke,temperaturne senzore...no nema smisla...ionako će se ulje pregrijati a lamelice samljeti ili će se ATF i visko ulje pomiješati

Senzori i ECU: riječ je o motornic 2.8,bolje rečeno MORONIC...glup softver,loši senzori pogotovo oni induktivni (bregaste,radilice) i grijana žica AFM.svako malo se pali DTC lampica...senzori često probijaju,pogotovo od ABS-a...

Ovjes: Osim većih diskova LET Calibra ima isti prednji ovjes kao i Vectra 1.4i,dakle,identične vilice,seleni,kugle,špur štange...kojima je vijek kratak
Ako se spušta auto(što je čest slučaj) samelju se ležajevi na čašici kod mulde od prednjeg amortizera...zadnji ovjes je neovisan i izvlači prednji koji je izuzetno loš :ubise: :ubise:

Limarija: Jednom riječju KATASROFA: TRUNE SVE...od rubnjaka,pragova,prednjih muldi,podnice,veznog lima a pogotovo zadnji krakovi šasije koje zbog loše koncepcije i zadnjeg ovjesa trunu već u tvornici...svaka calibra/vectra 2K pati od ovog...


E zato te ja pitam drug moj kako ti se ovo isplati ne pitam ja to što sam bezveznjaković ili što hoću da ti uništim "garažu" na ove ostale komentare neću ni da se obazirem.

Pozz.
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Stvarno mi nije jasno, u kojoj god se temi pojavis napravis pizdariju svojim podjebavanjem.

Mislim da bi admini ozbiljno trebali razmisliti o jednoj opciji...
 
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Spico007 je napisao(la):
Neki ljudi ne mogu shvatiti da se auto radi radi sebe i iz ljubavi prema motorsportu.Ili stylingu,sta vec ko voli.Auta su se radila i kad nije bilo foruma,koji ne sluzi za hvalisanje,nego razmjenu iskustava.Ja sam napisao sta sam radio,da bi drugima bilo lakse rijesiti mozda neki problem.I ne pada mi na pamet da se svadjam zbog toga.Kome se svidja, dobro,kome ne,nek izrazi misljenje.Tome forum i sluzi.Al nek barem bira rijeci,to je stvar osnovne kulture.Ima nas koji odvajamo svaku krvavo zaradjenu marku i ulazemo u auto,jer nas to cini sretnim.Provokatori me i ne interesuju.

E svaka ti cast prijatelju. Odavno nisam cuo bolji odgovor. Najvise je dezurnih kenjatora. Ako ti se ne svidja nesto onda je tvoja stvar, jer o ukusima se ne raspravlja. Non stop sam na udaru, kako ti se isplati ulagati, staro auto bla bla bla neces moci te pare uzeti kad budes prodavao bla bl bla... Inace obje vozilice su i vise nego dobre, svaka cast i nastavi dalje:cool:
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

GOLFVR6 je napisao(la):
Stvarno mi nije jasno, u kojoj god se temi pojavis napravis pizdariju svojim podjebavanjem.

Mislim da bi admini ozbiljno trebali razmisliti o jednoj opciji...

Vjerovali ili ne ja samo hoću da vam pomognem mada vama čovjek ništa ne može objasniti na lijep način pa moram ovako.

I ti kad si mislio stavljati turbinu promjenljive geometrije na benzinca trebao si također razmisliti o nekoj pametnijoj opciji zar ne?
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

koji je tebi Qrac liku de odskakuci pusti ljude vidi se poznajes auto imas iskustvo sve to stoji ali de bude COVJEK jbga bato nemozes samo ti bit u pravu a svi mi ne
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

GocaS6 je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Stvarno mi nije jasno, u kojoj god se temi pojavis napravis pizdariju svojim podjebavanjem.

Mislim da bi admini ozbiljno trebali razmisliti o jednoj opciji...

Vjerovali ili ne ja samo hoću da vam pomognem mada vama čovjek ništa ne može objasniti na lijep način pa moram ovako.

I ti kad si mislio stavljati turbinu promjenljive geometrije na benzinca trebao si također razmisliti o nekoj pametnijoj opciji zar ne?

A odkud znas da nisam razmislio? Jesi ti ikad cuo da postoje benzici sa turbinom promjenjive geometrije???


I jedna molba moderatorima, adminima.
Otvorite nam temu u offtopicu i prebacite ove postove pa da tamo nastavimo prepucavanje.
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

e stvarno si lik Goca, nemam rijeci za tebe! U svakoj temi zakuhas!
Spico, tebi svaka cast na ovakvim odgovorima i sve do sad sto si uradio na autu! Ne znam kako mozes biti tako smiren!
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Interesantni postovi tipa koji prije par stranica pise da hoce da radi na kadetu 4x4???????????Isplativost??????Izvodljivost????Funkcionalnost?????
Hmhmhm.
Sreca pa mi vozimo auta koja volimo pa zato i ulazemo u njih i neinteresuju nas komentari koje samo pojedinci na cijeloj kugli zemaljskoj znaju napisati.Obicnom svijetu takve gluposti nepadaju na pamet.

@GocaS6
Zamisli da ti neko napise za Audija da je cisti seljakljuk.One stope nazad,zadnja karambolka,oni sulenari sa kreke veso nazad,kako ti se isplati to sve kad opet imas sepet jer A4 u sustini i jest jedan obican sepet.
Bas me interesuje kako bi se ti osjecao a znas da si auto sredio po svom ukusu i za taj cejf dao silne novce.
Opste poznato je iz ovih razloga da se o ukusima neraspravlja.Da je drugacije uvijek bi se nasao neki seljak da nesto pametuje a u stvari taj seljak nikad na svom autu sarafa nije zavrnuo niti zna ista o svom autu.
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

2 Goca
Akula je moj dobar drug i ja sam clan i Opel Team Croatia,tako da nema potrebe nacinjati tu temu.On je extra momak i fala bogu nema nista zajednicko sa takvima kao ti.Osim toga ,u pitanju je bila vectra 4X4,a sada Kadett.I momak radi strasan posao.
O tome sta si VOZIO soli pamet nekom drugom,ja pricam u sadasnjem vremenu.Sto se tice niskih 13,bices obavjesten na vrijeme,kad Calibra Turbo Phase3 bude gotova.
I koliko se ja sjecam,ti si moje auto nazvao govnetom,tako da ti ni ta ne stoji.Ja se ne sjecam da sam tebi rekao tako nesto.Svoje misljenje iznesi slobodno,kakvo god da je,,na to imas pravo,a uvrede ti nisu na cast.
Sto se tice tih 275,kad izmjeris GPS-m ,priznacu ti,al ces morati gledati u retrovizore.:D
I sta mislis,sine ,koliko ja imam godina.Tlinaest?
A to,kad zavrsim projekat i napravim turbaka sa Permanentim pogonom 4x4 ,nitrom i preko 300 konja ,to nikad nece biti auto?E sad valjas gluposti,brate.
Ja sam tek poceo.....
------------------------------------------------------------------------
Elem,za one koje interesuje,stigao je i Knock senzor,zajedno sa H&R stabilizatorem.I jos jedan djelic da popuni vanjski izgled.Originalni krovni spojler od ABS plastike.
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Davor_ je napisao(la):
koji je tebi Qrac liku de odskakuci pusti ljude vidi se poznajes auto imas iskustvo sve to stoji ali de bude COVJEK jbga bato nemozes samo ti bit u pravu a svi mi ne

ajdin_ze je napisao(la):
Interesantni postovi tipa koji prije par stranica pise da hoce da radi na kadetu 4x4???????????Isplativost??????Izvodljivost????Funkcionalnost?????
Hmhmhm.
Sreca pa mi vozimo auta koja volimo pa zato i ulazemo u njih i neinteresuju nas komentari koje samo pojedinci na cijeloj kugli zemaljskoj znaju napisati.Obicnom svijetu takve gluposti nepadaju na pamet.

@GocaS6
Zamisli da ti neko napise za Audija da je cisti seljakljuk.One stope nazad,zadnja karambolka,oni sulenari sa kreke veso nazad,kako ti se isplati to sve kad opet imas sepet jer A4 u sustini i jest jedan obican sepet.
Bas me interesuje kako bi se ti osjecao a znas da si auto sredio po svom ukusu i za taj cejf dao silne novce.
Opste poznato je iz ovih razloga da se o ukusima neraspravlja.Da je drugacije uvijek bi se nasao neki seljak da nesto pametuje a u stvari taj seljak nikad na svom autu sarafa nije zavrnuo niti zna ista o svom autu.

A drug šta tebi nije jasno? Evo pitaj pojasnit ću ti ja? Kadett 4x4? Isplativost? Naravno. Izvodljivost? Naravno. Funkcionalnost? Itekako!

Kadett je auto koji se pravi isključivo za utrke i kao takav je funkcionalan sam po sebi. trenutno je u Splitu na ugrađivanju F28 mjenjača, neki će znati šta je to.

Evo zamislio sam hm.... ništa. Uopće nisam nasekiran. Zašto? Jer sam ja puuuuno šarafa zavrnuo u svom životu ;)
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Spicina Cali ti je govno a ovo je ok??????????????
Nigdje veze.

GocaS6 je napisao(la):
A drug šta tebi nije jasno? Evo pitaj pojasnit ću ti ja? Kadett 4x4? Isplativost? Naravno. Izvodljivost? Naravno. Funkcionalnost? Itekako!



P.S.
Posto smo mi ovdje nepismeni i neznalice bio bih ti veoma zahvalan kad bi ti nama malo pojasnio to za taj mjenjac F28.Malo,nemoras previse.
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Oh pa počeli smo i brisati postove ma nema problema evo ja više neću riječi napisati na ovom forumu, zašto pisati kad "admini" brišu?

Samo vi nastavite sa vašim projektima. Ako može netko da mi pobriše profil bio bih zahvalan.

Pozz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top