----Opel---???

----Opel---???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Opel Garage

Spico007 je napisao(la):
admir jahic je napisao(la):
Spico007 je napisao(la):
Nije izdrzao prekidac za paljenje auta,zapalio se,pa sam vratio bravicu ispod volana nazad.Sad jeOK>U nedjelju smo svi gore,cijeli Opel Team.Vidimo se na pisti....

dolazimo ja i frend sa opel cluba croatia sa v6 kadetom pa se vidimo
Ja mu napravio majicu za Karlovac,a on nije dosao.Bijeli kadet,jel tako?DA je ponesem?

da bijeli kadet v6 iz livna to mi je jaran veliki
 
Član
RE: Opel Garage

Spico007 je napisao(la):
Pogon je trenutno iskljucen,ide na slaganje permanentni 4x4.A elektronika je rascipovana,motor se jos razradjuje.Znaci oko 205-210 Ks(zbog prve specijale).Ne boj se ,na 270KS ide mnooogo bolje.Zasad ostaje stock.

Ah ok, to je dobro ulaganje, ja Dadu (mavericka) nagovaram ima 2 mjeseca da radimo na kadettu 4x4 nešto mi se nećka al slomit ću ja njega ;)
 
Član
RE: Opel Garage

Dado je meni i poslao ovaj rezervni pogon sto imam.A slaganje pogona izadje oko 350 evrica,tako da mislim da je dobra investicija.Samo...dadin kadet je jaci od mene,i to iha....svjetlosnu godinu.
 
Član
RE: Opel Garage

Spico007 je napisao(la):
Dado je meni i poslao ovaj rezervni pogon sto imam.A slaganje pogona izadje oko 350 evrica,tako da mislim da je dobra investicija.Samo...dadin kadet je jaci od mene,i to iha....svjetlosnu godinu.

Nije Calibrin problem mehanički nego elektronski, samo očekuj da neće ići krajnjom brzinom niti će ubrzavati nakon 100 kmh kao prije otpor permanentnog pogona je normalno puno veći, zadnji pogon Calibre se gasi nakon 60 kmh što sada neće biti slučaj al ćeš dobiti na trakciji tako da ćeš nešto dobiti nešto izgubiti.

Ma evo što je jači nego je i puno lakši ;)
 
Član
RE: Opel Garage

Zadnji pogon radi nezavisno od brzine kretanja,nego od momenta opterecenja prednjih tockova,znaci vecinom u boost-u ili proklizavanju prednjih tockova na klizavom po principu rasterecenja.Turbo ne daje puni boost u rikvercu i u prvoj brzini,al i to se da iskljuciti.A sta je bolje,4x4 ili prednji pogon,to je vjecni rat......
 
Član
RE: Opel Garage

Calibra ti je extra,
a motor... da nepričam džaba pročito sam forum,
svaka čast na ulozenom trudu
 
Član
RE: Opel Garage

Ugradjene Lummar folije ,ja prezadovoljan.Iznutra se vidi odlicno,izvana su dosta tamne.30%.

I male pripreme za SR402 u banjaluci.
 
Član
RE: Opel Garage

Spico007 je napisao(la):
Zadnji pogon radi nezavisno od brzine kretanja,nego od momenta opterecenja prednjih tockova,znaci vecinom  u boost-u ili proklizavanju prednjih tockova na klizavom po principu rasterecenja.Turbo ne daje puni boost u rikvercu i u prvoj brzini,al i to se da iskljuciti.A sta je bolje,4x4 ili prednji pogon,to je vjecni rat......

Da nisam ni mislio na točno 60 nego poslije 60 nema ni potrebe da radi ali to nije ni bitno...

Nije zadnji pogon problematican na tim autima vec "veza" izmedju prednjeg i zadnjeg, visko spojke su sranje, uostalom u najboljem slučaju dobivaš samo 20% momenta na zadnju osovinu (kada 4x4 ecu detektira proklizavanje jednog od prednjih kotača).
 
Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Prelazak na podstroj,faza2.
Pocinju stizati prvi dijelovi.Narucene jos H&R opruge,seleni,Bilstein pednje vilice,zakretaci,odbojne gume,svi lezajevi...
 

IGY

Član
RE: Calibra Turbo>>Novi ovjes<<

Auuuu to ce moci 200 oko Vijecnice :D
svaka cast....
sretno u nastavku radova
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top