Zracno oruzje ( air gun , CO2 and stuff)

Zracno oruzje ( air gun , CO2 and stuff)

Član
Bilo je kod Sadama par komada kad je tuko kurde ostalo mu :D ali raspala se njegova firma sad neznam di su zavrsili :D
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
umarex...model 62...samo me zanima gdje se to ima kupiti na nasem podrucju?!

Relativno rijetka puskica.Neznam ti bas pomoci ali mislim da Umarex puske proizvodi neki Britanski ogranak Diane koja je puno cesca i poznatija.Trazi mogu li naruciti na prodajnim mjestima Diane jer to je kopija Dianinih modela iz 1970ih ili kod nekog puskara. ;)

Dakle vjerovatno pase od Diane Mod 70,71...... a mozda se moze i napraviti,potrazi puskara.
 
Hvala...rece mi prijatelj da ima negdje u lipnici,neki servis...pa da bi to moglo biti kod njega! Mada,mislim da nije tesko ni napraviti,mozda pokusam kod ovih obucara, oni prave sve i svasta!:icon_biggrin:

Ja sam sto se tice ovog pravi laik,pa moram pitati...
Rekli su mi da kada stavim kozu, umjesto fabricke gume, da puska bude puno jaca? Istina...ili...I moze li ovo lose uticati na preciznost, trajnost puske i sl?
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Hvala...rece mi prijatelj da ima negdje u lipnici,neki servis...pa da bi to moglo biti kod njega! Mada,mislim da nije tesko ni napraviti,mozda pokusam kod ovih obucara, oni prave sve i svasta!:icon_biggrin:

Ja sam sto se tice ovog pravi laik,pa moram pitati...
Rekli su mi da kada stavim kozu, umjesto fabricke gume, da puska bude puno jaca? Istina...ili...I moze li ovo lose uticati na preciznost, trajnost puske i sl?

Samo fabrika.



vw_damir je napisao(la):
Koji zracni pistolj preporucujete da lici na "pravi" ?

Damire zracni pistolji obicno ne lice na prave ;) .Jednostavno zracni pistolj zbog prostora za cilindar obicno mora biti veci od vatrenog pistolja i tehnicki potpuno drugaciji e sad ako ima nesto stvarno neznam.



VR6Boki je napisao(la):
Jesul legalni ovi vazdusni pistolji-puske il treba dozvola i za to?

GTI FAN je napisao(la):
badboy je napisao(la):
Nego , kak sa zakonom ... jel treba imati kakvu dozvolu il sta ?
U BiH se razlikuje po kantonima,negdje treba negdje ne,u Herc-Neretvanskom ne i zracne puske su u slobodnoj prodaji.U Hrvatskoj su u slobodnoj prodaji i cini mi se da nisu izglasali novi prijedlog zakona da je za zracne puske jace od 10 Joula (otprilike preko 200 m/s u 4,5 mm kalibru nakon kupnje potrebna prijava nadleznoj policiskoj postaji ali nema nikakve nabavne dozvole kao za vatreno gdje prije kupnje trebas izvaditi nabavnu dozvolu,znaci ljekarski pregled itd.Kupis je i samo prijavis bez obzira jesi li kaznjavan.Slavia 631 npr je slabija od tih 10Joula jacine ali npr Hatsan 125 ili ovaj Benjamin imaju cak oko 40 J.Zanimljivo u Srbiji je zakon o oruzju rigorozan a i u rep Srpskoj i cak je i za zracno oruzje prije kupnje potrebna nabavna dozvola,znaci ljekarski pregled,da nisi kaznjavan itd.....
 
Član
Posto vidim da ovde ima dosta vas koji znate oko vazdusnih pusaka, interesuje me da li bi mi mogli savjetovati koju pusku da uzmem do nekih 250KM?? Pusku uzimam za starog, cesto je na selu a tamo ima dosta stetocina (ptica, miseva,...). Prije toga imao je Crvenu zastavu ali se pokvarila i po meni je bila neprecizna. Meni se licno svidja Hatsan 125 4.5, pucao sam iz jedne i za mene (koji sam amter) jako precizna puska ali dosta ljudi ne netu se zali na kvalitet. Mozete li mi reci sta je problem kod tih pusaka? ako ga ima
 
Član
prevelika snaga za 4.5mm prelagana dijabola koja probija zvucni zid prilikom izlaska iz cijevi po mom osobnom misljenju bjez od toga. Neki kazu da su zadovoljni ja nisam a isto tako i gomila ljudi koja nije zadovoljna istom. Za 250 km tesko da ces kupiti nesto kvalitetno. Imas na piku covjek dijanu prodaje za 250km za te pare bolje neces kupiti
 
Član
bojan.lsd je napisao(la):
Posto vidim da ovde ima dosta vas koji znate oko vazdusnih pusaka, interesuje me da li bi mi mogli savjetovati koju pusku da uzmem do nekih 250KM?? Pusku uzimam za starog, cesto je na selu a tamo ima dosta stetocina (ptica, miseva,...). Prije toga imao je Crvenu zastavu ali se pokvarila i po meni je bila neprecizna. Meni se licno svidja Hatsan 125 4.5, pucao sam iz jedne i za mene (koji sam amter) jako precizna puska ali dosta ljudi ne netu se zali na kvalitet. Mozete li mi reci sta je problem kod tih pusaka? ako ga ima
Ja imam 125icu 5,5 mm i zadovoljan sam puskom ,za te pare tesko da ces naci nesto bolje a novo,vrlo jaka puska, zadovoljan sam preciznoscu a i nakon 2500 diabola jos je potpuno ispravana,to su moja iskustva sa tom puskom.Nakon par tisuca diabola zamjenes oprugu koja kosta 15-20 maraka i to je sve.I ja ti savjetujem ako kupis Hatsana da kupis 5,5 kalibar iz istog razloga sto ti je scaner objasnio jer 5,5 diabole su teze i bit ce preciznije i stabilnije nego 4,5 u tako jakoj puski..Uglavnom moje iskustvo sa tom puskom je da je odlicna za tu cjenu.
 
Član
kod nas u ljubuskom nitko ne trazi za nikakve dozvole.. U čapljini isto znam 100% da nista netreba dodjes platis i nosis
 
Top