Zracno oruzje ( air gun , CO2 and stuff)

Zracno oruzje ( air gun , CO2 and stuff)

Član
Posto vjerovatno vecina forumasa ima zracnu pusku ili pistolj pa da podijelimo iskustva sta tko ima koji model , kako je zadovoljan sa istim , preporuke za kupovinu novih modela i opcenito informacije o nekim zracnim puskama za forumase koji u buducnosti zele kupiti nesto slicno..

Evo moja prva puska je bila Crvena zstava nesjecam se ni tocno modela ali bila je tamo oko sedamdesetog godista i sad je imam nedje po kuci.
Onda se preslo na Slavia 630
Slavia_630_STANDARD.png

Pa Slavia 631
Slavia_631_LUX.png


obe prilicno dobre i jeftine puske za pocetnike, precizne do 20m sve preko toga je znanstvena fantastika..

Pa se preslo malo na ozbiljnije stvarcice

Norica Quick izlazna brzina 300ms sa optikom na 40-50m precizna pravo , malo nezgodna radi dosta velike tezine .
norica-quick-airgun.jpg


Pokusaj prelaska na nesto jeftiniju varijantu jake puske

Hatsan 125 380ms izlazna brzina , ali strasno nekvalitetna i neprecizna puska, od snage udara se doslovno raspada nakon nekog vremena.

4113.jpg


Sad koristim

DIANA mod. 45 Clasic jedna od najboljih pusaka klasicnog dizajna sta sam imao priliku isprobati. 300ms izlazna brzina metka , lagana za nosenje i natezanje, odlicna u gadjanju meta na 35-40 metara. Moja preporuka za kupovinu

Diana-Model-38-A54407.jpg



Sljedeca puska na koju kontam preci je

Benjamin xl 1500 nitro 380ms odlicna puska na svim stranim forumima je hvale kao odlican omjer cijene i kvalitete. Isprobao sam je na 70m serije od 5 metaka slaze u 5 cm promjer.
218962.jpg



A puska koju doslovno sanjam ali cjenovno trenutno nedostizna

Edgun Matador , puska sa CO2 punjenjem poluautomatska ubojiti domet preko 100 metara, ali i ubojita cijena 1600 dolara :D

DSCN0030.JPG


Eto raspisite se malo da imamo o cemu pisati u ovim snjegom okovanim danima :D
 
Član
Dobra tema Scaner ;) .Ovako Diana je Diana tu nema price,Slavije,kvaliteta ali premala snaga za moj ukus a sto se tice Hatsana 125 ne pljuvaj toliko taj top.Ja sam iz mog ispalio preko 2000 diabola i jos je ko singerica pusti forumske price onih koji nisu ni pucali iz puske i u 5,5 kalibru je iznimno precizan nakon sto prodje period razradjivanja puske nekih 500-1000 diabola.Jednako je precizan kao Dianine puske te klase snage kao npr 350 Magnum,znaci kutija od cigara je svaki put supjla na 30 metara.Naravno prije ce mu oslabiti opruga ali ona kosta 15 ak maraka.
 
Član
I jos nesto.Taj Matador je strasna stvar i to je PCP, dakle puska na komprimirani zrak a ne CO 2 ;) a za PCP to je normalna cijena pa ko voli nek izvoli ;)
 
i ja nekad davno imao istu crvenu zastavu, pa istu slaviju, slavija mi je bila dosta bolja, al nisam imao nista ozbiljnije pa necu pametovat. :icon_biggrin:

ado imas ih i po piku.
 
Član
@ gti fan hatsan i magnum 350 se nemogu ni porediti ni kvalitetom ni nista.. Kod hatsana je lose honovana cijev pa dijabola ima obicaj da plese posteno. Na streljani iz dijane magnum 350 na streljani gadjamo mete 50+ metara bez problema sa minimalnim otklonom.
K tome hatsan ima nekvalitetne nisanske elemente bez kvalitetne optike kita u bila :D kupio sam je prije 3 godine i pozalio


ado_d je napisao(la):
Kako zbavit ovu jednu pusku i kako se krecu cijene?

zavisi sta te zanima ... slavia 631 nova ca 350km , dijana 600+, norica od 500+km jaci modeli, hatsan od 200 pa navise ali bjez od tih , Benjamin 1000+ i tako dalje. Sve zavisi od modela i sta zelis od puske
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
@ gti fan hatsan i magnum 350 se nemogu ni porediti ni kvalitetom ni nista.. Kod hatsana je lose honovana cijev pa dijabola ima obicaj da plese posteno. Na streljani iz dijane magnum 350 na streljani gadjamo mete 50+ metara bez problema sa minimalnim otklonom.
K tome hatsan ima nekvalitetne nisanske elemente bez kvalitetne optike kita u bila :D kupio sam je prije 3 godine i pozalio
To za cijev stvarno prvi put cujem,za nisan si u pravu treba ga cesto centrirati u leziste ali za cijev ti nevjerujem.Grupu od 5 cm pravi na 25-30 metara sto nimalo ne zaostaje za bilo kojom drugom Magnum springericom.Diana jest kvalitetnija ali i dvostruko skuplja a Diana 350 Magnum u laganom 4,5 mm je cak iznimno neprecizna.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
I jos nesto.Taj Matador je strasna stvar i to je PCP, dakle puska na komprimirani zrak a ne CO 2 ;) a za PCP to je normalna cijena pa ko voli nek izvoli ;)


zato sam i napisao CO2 n' stuff ( moze admin preimenovati CO2 N' PCP da nebude nesporazuma :D ) .. ima frend Gamo Extreme PCP solidna stvar samo sa jednim punjenjem zraka moze cca 25 dijabola izbaciti na maximalnom udaru , 6 metaka spremnik dere na 40-45 metara kvalitetno.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
zato sam i napisao CO2 n' stuff ( moze admin preimenovati CO2 N' PCP da nebude nesporazuma :D ) .. ima frend Gamo Extreme PCP solidna stvar samo sa jednim punjenjem zraka moze cca 25 dijabola izbaciti na maximalnom udaru , 6 metaka spremnik dere na 40-45 metara kvalitetno.
PCP zakon ko ima para.Nema trzaja,snaga, pa gotovo mozas loviti vukove sa njima neke imaju cak i 100 Joula,preciznost,suvisno je i porediti puske sa oprugom,ali treba dobro kesati love.Ej,jesi li stvarno sa onim Benjaminom gore pravio grupe od 5 cm na 70 m :icon_smile: ?
 
Član
Kad je kupim donesem je na pistu da probas pa ces vidjeti zvijeri sta radi... Doduse kad nema vjetra to mozes raditi bez problema sa tom puskom i naravno kvalitetna dijabola.
A imas PCP od 500e pa navise kupiti, ima i jeftinijih Hatsan dominator je oko 400e a po SAD ima toga za nikakve pare nekih nepoznatih brendova ali jbg. transport ubi ..
 
Član
Benjamin je puska sto je je,mecka medju zracnicama ali za preklopnu pusku sa oprugom i jos u laganom i brzom 4,5 mm kalibru (citaj,nepreciznom na vece daljine :icon_biggrin: ) to je stvarno nevjerovatno ;) Sto se tice Hatsana nije ti to bas toliko lijevi Brand.Je kod nas ali na Americkom tzistu su vec 30 godina iznimno cijenjen proizvodjac lovackih sacmarica i zracnih pusaka(tamo ih zovu Talon ) i na putu su da postanu ono sto je Ruski Baikal na trzistu vatrenog oruzja.Znaci iznimno dobri za male pare,ali vidjecemo ;)
 
Imam Crvenu Zastavu,ne znam koji model,bez optike. Ispalio oko 2000-3000 dijabola i jos uvijek dosta precizna. Ne znam ni model ni nista,znam da je kalibar 4.5mm i da sam ubio macku na 20m sa njom :lol:
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Imam Crvenu Zastavu,ne znam koji model,bez optike. Ispalio oko 2000-3000 dijabola i jos uvijek dosta precizna. Ne znam ni model ni nista,znam da je kalibar 4.5mm i da sam ubio macku na 20m sa njom :lol:

Oko 170 m/s Floyd uboico :icon_biggrin: ako si sa tim ubio macku onda si je dobro napatio dok je otegla papke.
 
'bem li ga,ne znam nista. Bilo je to dok je jos bila nova,mozda sam ispalio oko 100 dijabola pa je i bila nesto jaca nego sada.I to da zlo bude vece nisam ju namjerno ubio.
 
Top