Zabranjena i glasna muzika u automobilu

Zabranjena i glasna muzika u automobilu

:lol::lol::lol::lol:
[/quote]

:lol::lol::lol::lol::lol:


a opet zavisi sta oni podrazumjevaju pod "glasna" !!!!!!!!

e bas me interesuje na koji nacin ce to odrediti,,,,,,, :D
[/quote]


ja brate kod tebe se muzika cuje 500m prije prolaska:lol:
zvrcnucu te da mi nesto spojis, sve sam morao vaditi,,, a nisam
cinceve obiljezio,, pa da to spakujemo;)
 
Član
U bihacu se vec primjenjuje taj zakon, ja izbacio muziku iz auta zbog toga, kod sviju gruhala muzika kao i kod mene a sada ni u jednog auta se ne cuje muzika, svi uriktani jer su kazni kishu ispisali. Mene 3 puta opomenuli na pocetku kad se to primjenilo i jednom jedva izvuce da ne napise i kazne se krecu od 100 do 500km. Ne znam otkud im to ali kod nas dobili taj nekakav zakon blage veze nemam i masovno ga primjenili i samo pisali kazne :lol: to kazem iz svog iskustva i isto tako gledao kad su jednom liku napisali prijavu za muziku i dobio je kuci 200km, jeli kasnije se zalio ne znam, ali znam da je grad u tisini sada...
 
Bekir_SA je napisao(la):
Pazite svugdje postoji zakon o "buci" tj dozvoljen nivo buke u gradovima, selima, na cestama itd.
Vjerovatno ce se zakon odnositi na neki period dana-noci...
Jbg i ja sam tresao izloge kafica, butika, ljudi se ibretili kad prođem od vjecne vatre do BBI-a murija me zaustavljala, bilo je i onih koji su sjedali u auto da "cuju", komentara tipa "mi mislili zemljotres" itd...
Samom meni smeta kada mi levat u 2-3 prođe ispod prozora sa odvrnutom muzikom...
Opet ponavljam vjerovatno ce to biti odredjeni termini kada se nece smjeti "basirati" npr od 20h do 10h, svugdje postoje takvi zakoni a zakoni su tu da se ruše...;)

A što se tiče uređaja za mjerenje buke i oni postoje, ako se zakon usvoji nemojte se iznenaditi kad izvadi iz gepeka uređaj da vas "premjeri"... :icon_question:

U Pravilniku o osnovnim dimenzijama, ukupnim masama i osovinskom opterećenju, te osnovnim
uslovima koje moraju da zadovoljavaju uređaji i oprema vozila u saobraćaju na putevima, propisane su
dozvoljene vrijednosti vanjske buke koju pojedina vozila smiju proizvoditi:
1) za vozila na dva točka, i to za:
bicikle sa motorom – 78 dB (A)
a) motocikle sa dvotaktnim motorom radne zapremine do 125 cm3 – 82 dB (A)
b) motocikle radne zapremine motora preko 125 cm3 - 84 dB
c) motocikle sa četverotaktnim motorom radne zapremine do 125 cm3 - 82 dB (A)
zapremine od 125 do 500 cm3 – 84 dB (A)
zapremine preko 500 cm3 – 86 dB (A)
2) za motorna vozila na tri točka – 85 dB (A)
3) za motorna vozila na četiri i više točkova, i to za:
a) putničke automobile i kombinovana vozila – 84 dB (A)
b) teretna vozila i autobuse najveće dozvoljene mase do 3,5 t – 85 dB(A)
preko 3,5 t i sa motorom snage do 147 KW – 89 dB (A)
sa motorom snage preko 147 KW – 92 dB (A)

Mjerenje nivoa buke na otvorenom prostoru vrši se tako da se mikrofon postavi 1,2 do 2 (m) iznad tla.
Kod posebnih mjernih zadaća ili posebnih uslova na terenu (npr.zasjenjenje zidom, nagib terena,
veliko prigušenje na tlu i sl.) mikrofon se može postaviti na visinu od 4 (m). Kod mjerenje buke u
blizini zgrade, mikrofon se postavlja na udaljenost najmanje 3 (m). Kod mjerenja buke na fasadi
zgrade, mikrofon se postavlja 0,5 (m) izvan zgrade, približno na sredini otvorenog prostora.
Karakteristična veličina koja se mjeri i na osnovu koje se vrši ocjena prema odredbama ovog zakona je
ekvivalentni nivo buke u dB (A) i nivo buke L1 u dB(A) koji se pojavljuje 1% vremena. Mjerenje i
vrednovanje buke vrši se prema meñunarodnim standardima ISO 1996/1,1996/2 i 1996/3.

cuj 84 db za motorna vozila na 4 tocka... jbt jos 20 db i imacemo buku kao bolidi F1 :D
btw: dobro bi bilo da se ovaj zakon uvede, manje bi bilo ovih repera po gradu sa pojacanom muzikom :lol:
 
Početnik
[/quote]
cuj 84 db za motorna vozila na 4 tocka... jbt jos 20 db i imacemo buku kao bolidi F1 :D
btw: dobro bi bilo da se ovaj zakon uvede, manje bi bilo ovih repera po gradu sa pojacanom muzikom :lol:
[/quote]

Ne diraj mi repere....:icon_mad: Moji Ljudi ! :lol:
 
Član
ovo za buku gore, zaustavio me policajac neku noc i govori molim te nemoj da dodajes onoliko gasa previse si bucan i slucajno nemoj da divljas pisat cu te :lol:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
PoLo9n3 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
ostavi adresu da ti uljepsam zivot u sitne sate onda :lol:

hehe meni je uljepsan zivot svakako heheh mislim da sam te vidjala par puta u gradu :))

tesko ja ne vozim auto vec 2 mjeseca , jedino pjeske ako mi je indentitet procurio na internet :lol:

Mah moguce je i ja da nisam fino obratila paznju ili ima neki slican... a za identitet ne trebas da se brines,nije procurio :)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
cuj 84 db za motorna vozila na 4 tocka... jbt jos 20 db i imacemo buku kao bolidi F1 :D
btw: dobro bi bilo da se ovaj zakon uvede, manje bi bilo ovih repera po gradu sa pojacanom muzikom :lol:

Ove godine je najglasniji Mercedesov bolid 127.8 decibela. ;)
 
PoLo9n3 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
PoLo9n3 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
ostavi adresu da ti uljepsam zivot u sitne sate onda :lol:

hehe meni je uljepsan zivot svakako heheh mislim da sam te vidjala par puta u gradu :))

tesko ja ne vozim auto vec 2 mjeseca , jedino pjeske ako mi je indentitet procurio na internet :lol:

Mah moguce je i ja da nisam fino obratila paznju ili ima neki slican... a za identitet ne trebas da se brines,nije procurio :)

Nisi fino obratila ima jos jedan crni OPC u Sarajevu mozda je to taj bio ;)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
PoLo9n3 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
PoLo9n3 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
ostavi adresu da ti uljepsam zivot u sitne sate onda :lol:

hehe meni je uljepsan zivot svakako heheh mislim da sam te vidjala par puta u gradu :))

tesko ja ne vozim auto vec 2 mjeseca , jedino pjeske ako mi je indentitet procurio na internet :lol:

Mah moguce je i ja da nisam fino obratila paznju ili ima neki slican... a za identitet ne trebas da se brines,nije procurio :)

Nisi fino obratila ima jos jedan crni OPC u Sarajevu mozda je to taj bio ;)

Moguce je :)
 
Član
Pa te stvari su i dosad važile... Bar koliko sam ja upoznat.


a ovo "prebrzo preticanje kolone automobila"?

Pa uopšte je zabranjeno preticanje kolone automobila, a sad prebrzo? Ne kontam?!

Znači smiješ sporo preticati kolonu vozila? :lol: (a kamion u susret)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
bolje da su napisali tipa "ako ne udjes u makazice nisi mangup" :lol: bilo bi zanimljivije

Hahahaha :lol:


Ili "obavezno preticanje u petom stupnju prenosa, a ukoliko vozilo ima i šesti stupanj da ga koristi u preticanju - vozila sa četiri brzine ne smiju preticati" :lol:
 
Član
trizex je napisao(la):
ja za budjenje komsiluka ne koristim muziku....bar ne iz zvucnika :D

sam sebi sam prorekao :D pratise me maxuz od vijecnice do vatre i izdvojise iz kolone da seru za auspuh, hoce ljudi na tehnicki i bog :) sta bi tek bilo da sam isao brze od 40kmh koliko sam isao :D
 
Top