Zabranjena i glasna muzika u automobilu

Zabranjena i glasna muzika u automobilu

Početnik
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/259019/Zabranjena-i-glasna-muzika-u-automobilu

Tuzno fkt. :icon_sad::icon_mad:

Ako sam fulio i nije trebalo u offtopic nek administratori prebace temu. ;)

Zabranjena i glasna muzika u automobilu

Valentina Džodžo | 09. 06. 2011. - 14:24h | Komentara: 0
BANJALUKA - Proslavama sportskih uspeha vožnjom na haubi i krovu automobila ili venčanja sa napola izbačenim telom kroz prozor automobila izgleda da je odzvonilo. Pijanim pešacima uskoro će biti strogo zabranjeno da se kreću kolovozom, a vozačima čak i da glasno slušaju muziku u automobilima.


Sa jedne od uličnih proslava u Banjaluci
Ni vozači autobusa neće više smeti putnike da prevoze „kao da voze krompir“, odnosno da naglo koče ili menjaju brzinu. Prolazak kroz crveno, posebno na raskrsnici, vožnja većom brzinom od dozvoljene i prebrzo preticanje kolone automobila, smatraće se uskoro nasilničkom vožnjom, a vozači koji naprave ove prekršaje biće kažnjeni većim novčanim kaznama.

Kazne od 100 do 300 KM
Novim zakonom propisane su i kazne za nove vrste prekršaja, poput nasilničke vožnje. Tako vozač koji nasilnički vozi ubuduće može biti kažnjen sa 100 do 300 KM, baš kao i za nepravilnu vožnju u kružnom toku. Ista kazna predviđena je i za pešaka koji pijan ide po kolovozu, dok se vožnja na krovu ili haubi, naginjanje kroz prozor, kažnjava sa 50 KM.
Sve su to novine koje u saobraćaj uskoro donosi Zakon o bezbednosti u saobraćaju na putevima, koji je nedavno usvojila Narodna skupština RS.
U Ministarstvu saobraćaja i veza, koje je i predložilo zakon, očekuju da će biti objavljen do kraja juna, a primenjivaće se odmah.

- Zakonom je obuhvaćeno sve ono što nije bilo definisano Zakonom o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima u BiH iz 2006. godine ili je bilo neprecizno. Sada će biti kažnjive neke stvari koje to do sada nisu bile po zakonu za BiH.

Međutim, to nisu neke novotarije, jer su to uglavnom odredbe koje su i ranije postojale, po zakonima stare države, a sada smo ih samo preuzeli i uvrstili u zakon za RS - kaže pomoćnica ministra za drumski saobraćaj i puteve Nataša Kostić.

Po njenim rečima, RS je odlučila da popuni rupe koje postoje u krovnom zakonu pa će sada biti preciznije regulisana i vožnja kružnim tokovima, parkiranje i zaustavljanje vozila, prevoz autobusima, teretnim vozilima, tretman stoke na putu, kretanje pešaka, biciklista i jahača, dečje igre na putu, saobraćaj radnih mašina, traktora, zaprežnih kola i slično.

- Za vozače to ne znači neke velike izmene u osnovama bezbednosti saobraćaja jer entitetski zakon mora da bude usklađen sa zakonom u BiH. Odredbe se, u suštini, i dalje primenjuju, ali doneli smo i svoj propis jer su sve nadležnosti iz tog zakona na nivou entiteta, pa smo smatrali da treba da imamo i taj propis. Osim toga, nastojali smo da rešimo neke suštinske stvari, da osnujemo Agenciju za bezbednost saobraćaja RS i da kroz ovaj zakon rešimo osnivanje Saveta za bezbednost saobraćaja RS - kaže Nataša Kostić.

Osnivanje sasvim nove Agencije za bezbednost saobraćaja je i najveća novina koju donosi ovaj zakon u RS. Kako objašnjava zakonodavac, ta agencija trebalo bi da bude koordinator svih ministarstava, udruženja i drugih tela koja se sada na neki način bave bezbednošću saobraćaja u RS, da se bavi statistikom, analizom i istraživanjima u ovoj oblasti.

Na primedbe javnosti da je zakon donet uglavnom da bi se budžet dodatno punio narodnim novcem i da bi bila osnovana još jedna agencija koja će raditi na teret budžeta, u Ministarstvu odgovaraju da to nije bila njihova namera. Tvrde da je ovo pozitivna praksa i drugih zemalja u okruženju.

Predsednik Udruženja za unapređenje bezbednosti saobraćaja Banjaluke Milenko Jaćimović ističe da će osnivanje agencije biti izuzetno važno i dobro za RS, ako to telo bude radilo profesionalno i nepristrasno.

- Takva agencija treba da vodi kompletnu bazu podataka o saobraćajnim nesrećama, stanju puteva, crnim tačkama i slično, a ako bude lociralo probleme, biće vrlo korisno za smanjenje broja nesreća. Problem će biti ako se bude prećutkivalo stanje putne mreže, tehničke ispravnosti vozila ili autobusa i slično, samo zato što je to propust institucija - upozorava Jaćimović.
 
Član
Ja kako sam shvatio Narodna Skupstina Republike Srpske usvojila zakon tako da u FBiH sumnjam
 

JD.

Član
i kako ce odrediti koliko je glasna muzika ?

svaka patrola ce imati term-lab u autu ?

:lol::lol::lol::lol:
 
JD. je napisao(la):
i kako ce odrediti koliko je glasna muzika ?

svaka patrola ce imati term-lab u autu ?

:lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:


a opet zavisi sta oni podrazumjevaju pod "glasna" !!!!!!!!

e bas me interesuje na koji nacin ce to odrediti,,,,,,, :D
 

JD.

Član
pa eto mogu samo mahati usima jos uvijek

mene su i 2004-2005 godine zaustavljali zbog glasne muzike pa ih samo pitas koliko je glasno dozvoljeno odnosno kako cemo to izmjeriti... :lol:
 
Član
A pisat ce ti kaznu kao sto su radili i za glasan auspuh.

Pa ko plati plati, ko se zali, poniste. Kako to ide kod nas, ako prodje, prodje...
 
Početnik
U jednoj drzavi cemo svi slusati jednako glasnu muziku, drzava nam je BiH, a zakon postoji na nivou drzave... ;)
 
Kakva nam je drzava takav nam i je i zakon! Oni rade sta im volja a narod se tu najmanje pita, uvode i ukidaju zakone kako im se cefne, samo nek se kaznama puni budzet, ali da bogdom te pare odu u prave svrhe za odrzavanje puteva a ne u njihove dzepove!
 
Top