Zabranjena i glasna muzika u automobilu

Zabranjena i glasna muzika u automobilu

BHT Ovisnik
na osnovu cega ce mi pisati,bjez ba'...

evo ga prilika za sve koji zele isprobati muziku fino razvij muziku,cekas prvu patrolu,spoje te i izmjere ti decibele,drama:cool::D
police DB DRAG,kotizacija nista,onaj cija bude jaca muzika placa sukladno zakonu:D
 
Član
Vala kad bi me zbog toga zaustavio,morao bi me ganjat da mi uruci kaznu,samo bi se nasmijao i pun gas,bolje 100KM sto sam pobjego da dam,nego da me kazni za glasnu muziku, ha ya.
 
Član
Ma najgore sto ce me zaustaviti zbog muzike i pisati pojas ili nes sta mu se prohtije, nidje veze :icon_mad:
 
Član
Chuza je napisao(la):
Nek pisu boli me uhoooo,meni sminka ce bit hhahahahahhahahahah :D :D :D

A: dobar dan,vozacku i saobracajnu molim...
B: staaaaaaaa????
A: dokumente...
B: a jbmu,cek da smanjim muziku...eh,aj sad...
A: dokumente i molim vas izadjite iz auta te podjite samnom da vam urucim prekrsajni nalog!
B: (pojacava muziku) staaaaaaaaa???? ne cujem teeeee!!!!! (gas)
xD :lol::lol::lol:
hoce to imati i radar za glasnu muziku? :r hahahahahhahahaha :D
 
Član
Shelby je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Nek pisu boli me uhoooo,meni sminka ce bit hhahahahahhahahahah :D :D :D

A: dobar dan,vozacku i saobracajnu molim...
B: staaaaaaaa????
A: dokumente...
B: a jbmu,cek da smanjim muziku...eh,aj sad...
A: dokumente i molim vas izadjite iz auta te podjite samnom da vam urucim prekrsajni nalog!
B: (pojacava muziku) staaaaaaaaa???? ne cujem teeeee!!!!! (gas)
xD :lol::lol::lol:
hoce to imati i radar za glasnu muziku? :r hahahahahhahahaha :D


hahaahahhahhahahahaha koji si ti pozitivni ludjak hahahahhahahhahahah :D :D :D :D
 
Član
Pazite svugdje postoji zakon o "buci" tj dozvoljen nivo buke u gradovima, selima, na cestama itd.
Vjerovatno ce se zakon odnositi na neki period dana-noci...
Jbg i ja sam tresao izloge kafica, butika, ljudi se ibretili kad prođem od vjecne vatre do BBI-a murija me zaustavljala, bilo je i onih koji su sjedali u auto da "cuju", komentara tipa "mi mislili zemljotres" itd...
Samom meni smeta kada mi levat u 2-3 prođe ispod prozora sa odvrnutom muzikom...
Opet ponavljam vjerovatno ce to biti odredjeni termini kada se nece smjeti "basirati" npr od 20h do 10h, svugdje postoje takvi zakoni a zakoni su tu da se ruše...;)

A što se tiče uređaja za mjerenje buke i oni postoje, ako se zakon usvoji nemojte se iznenaditi kad izvadi iz gepeka uređaj da vas "premjeri"... :icon_question:



U Pravilniku o osnovnim dimenzijama, ukupnim masama i osovinskom opterećenju, te osnovnim
uslovima koje moraju da zadovoljavaju uređaji i oprema vozila u saobraćaju na putevima, propisane su
dozvoljene vrijednosti vanjske buke koju pojedina vozila smiju proizvoditi:
1) za vozila na dva točka, i to za:
bicikle sa motorom – 78 dB (A)
a) motocikle sa dvotaktnim motorom radne zapremine do 125 cm3 – 82 dB (A)
b) motocikle radne zapremine motora preko 125 cm3 - 84 dB
c) motocikle sa četverotaktnim motorom radne zapremine do 125 cm3 - 82 dB (A)
zapremine od 125 do 500 cm3 – 84 dB (A)
zapremine preko 500 cm3 – 86 dB (A)
2) za motorna vozila na tri točka – 85 dB (A)
3) za motorna vozila na četiri i više točkova, i to za:
a) putničke automobile i kombinovana vozila – 84 dB (A)
b) teretna vozila i autobuse najveće dozvoljene mase do 3,5 t – 85 dB(A)
preko 3,5 t i sa motorom snage do 147 KW – 89 dB (A)
sa motorom snage preko 147 KW – 92 dB (A)



Mjerenje nivoa buke na otvorenom prostoru vrši se tako da se mikrofon postavi 1,2 do 2 (m) iznad tla.
Kod posebnih mjernih zadaća ili posebnih uslova na terenu (npr.zasjenjenje zidom, nagib terena,
veliko prigušenje na tlu i sl.) mikrofon se može postaviti na visinu od 4 (m). Kod mjerenje buke u
blizini zgrade, mikrofon se postavlja na udaljenost najmanje 3 (m). Kod mjerenja buke na fasadi
zgrade, mikrofon se postavlja 0,5 (m) izvan zgrade, približno na sredini otvorenog prostora.
Karakteristična veličina koja se mjeri i na osnovu koje se vrši ocjena prema odredbama ovog zakona je
ekvivalentni nivo buke u dB (A) i nivo buke L1 u dB(A) koji se pojavljuje 1% vremena. Mjerenje i
vrednovanje buke vrši se prema meñunarodnim standardima ISO 1996/1,1996/2 i 1996/3.
 
Član
ma dok ti stanes smanjis mjuzu i ko ce ga znati na koliko si bio pojacao :cool:

nece biti problema s tim mislim, bar meni ne, jer jaku muziku slusam kad vozim na otvorenom samo za svoju dusu jer mi je cejf, a po gradu i u mjestima gdje ima raje puno smanjim i laganica ;)
 
Član
Ja bi volio da se ovaj zakon uvede, iako vidim da sam u manjini :D
Ne znam koji je cejf voziti se sa toliko pojacanom muzikom, da malo fali da bubnjici popucaju...ima ih pa kad stanu na semaforu, muzika dere, narod gleda u njih ko izgubljene slucajeve, a oni se samo cerekaju, to im imponuje, ih kako bi ga tad klepio po novcaniku...
 
BHT Ovisnik
jusuf je napisao(la):
Ja bi volio da se ovaj zakon uvede, iako vidim da sam u manjini :D
Ne znam koji je cejf voziti se sa toliko pojacanom muzikom, da malo fali da bubnjici popucaju...ima ih pa kad stanu na semaforu, muzika dere, narod gleda u njih ko izgubljene slucajeve, a oni se samo cerekaju, to im imponuje, ih kako bi ga tad klepio po novcaniku...

izdajico:D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Ja bi volio da se ovaj zakon uvede, iako vidim da sam u manjini :D
Ne znam koji je cejf voziti se sa toliko pojacanom muzikom, da malo fali da bubnjici popucaju...ima ih pa kad stanu na semaforu, muzika dere, narod gleda u njih ko izgubljene slucajeve, a oni se samo cerekaju, to im imponuje, ih kako bi ga tad klepio po novcaniku...

izdajico:D
to mi je srednje ime :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
nego, imam ja konkretan primjer, komsija moj, kad ga vidim na cesti muka mi, desi se da idem pjeske, a vidim ga na semaforu, a lik jos vise pojaca, da narod cuje kako dragana kod njega dere u kolima, i onda urlice kroz prozor...djesi komso...a onaj kretenski smijeh ne skida sa lica...:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top