Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
A nije bas tako nizak :D Najniza tacka je na 85mm uz airlift napred, podize se da bude svuda oko 110-115mm od tla (posto je nazad nesto visi), takodje na normalnoj visini napred, ivice branika i pragova su najnize na 110mm, nazad su malo visi ;) Tako da nije nesto preterano nizi u odnosu na neke novije automobile koji su spusteni recimo samo sa oprugama ;) Ali u odnosu na fabrickog juga je prilicna razlika :D



To je u odnosu na drugarov a njegov je fabricka najniza verzija (naravno ne racunam da ima fabrickih koji su nizi kad propadnu opruge i gibanj) :D
 
Član
Prethodna dva meseca su propracena raznim sitnim kvarovima, pa nije mnogo uradjeno na autu.

Prvo je pocelo sa curenjem univerzalnog regulatora, propao manometar, pa sam naknadno ustanovio i da curi na spoju kucista, tako da je demontiran zajedno sa vecim leptirom:


Onda je puklo crevo na airliftu:


Od nasih dobrih puteva se onda odvalilo parce metala koje blokira maticu glavcine pa se popustila u voznji, takodje je od vibracija pukao nosac hladjenja za kocnice i pri tome odvalio selnu manzetne homokinetickog i popustio se poklopac iberlaufa pa sam ujedno zamenio i fabricku alu podlosku koja se vec skroz istisla sa bakarnom:




Za prvi maj mi pukne sajla kvacila, tako da je bilo zanimljivo voziti bez sajle, nije lose sto vezbam heel&toe tehniku :D Stavljena neka Talijaska sporCka, posto je crvena:


A kad smo kod crvenih sporCkih stvari, kupljene Puma rukavice:


Takodje mi crkla i lemlica pa nisam mogao da varim branik, napredak nije nesto velik, kao sto sam vec slao sliku, prepradjena je donja ivica branika gde ce doci difuzor i bocni delovi su produzeni da prati liniju prednjeg branika, plus je popunjen kanal na gornjem delu branika gde je fabricki siv deo, posto ce branik biti ceo u jednoj boji:


I za kraj, ekscentricni srafovi mi ne daju dovoljni opseg podesavanja nagiba za buduci plan prosirivanja trapa na max sirinu plus posto cesto cackam oko trapa, stelovanje ekscentricnih srafova je nepotrebna komplikacija, pa resio sam da napravim caure sa ekscentrom, jedino trebam fabricke rupe na amortizerima mogu da razbusim sa M10 na M14. Caure imaju ekscentar od 1.5 i 1.8mm, sto je moguce nastelovati sa srafovima, ali kad budem povecavao fabricke rupe, njih cu isto ekscentricno da razbusim na amortizeru pa ce to dati dodatno smanjenje nagiba tocka:
 
Član
Na braniku se dosta radilo iako se ne vidi mnogo, zavareni svi spojevi sa obe strane, dodata neka strateska pojacanja, uradjeno kacenje za difuzor, dodate mrezice na otvorima:






Napravljene nove matice za glavcine, alu poklopci za glavcinu (trenutno samo za zadnje tockove) koji ce omoguciti laksu montazu tockova i lako dodavanje distancera bez potrebe za centriranje felne, nove zadnje plocice Ferodo, umesto FSL, sad je FDB model, posto su se prethodne pregrevale, takodje napravljeni od plastike okvir za maglenke i deo za mrezicu sto je iznad vec prikazano:


Isprobani originalni pragovi koje ce trebati prepraviti da prate linije novih branika, usteda sa trenutnom situacijom je 3kg na dva praga:


Izradjena caura za povecanje pritiska u rashladnom sistemu. Sa nekih 0.75-0.8 bara podignuto na 1-1.05 bara sto bi trebalo da podigne tacku kljucanja vode za oko 8 do 10 stepeni (ako je verovati internetu):
 
Član
Da nastavimo dalje, napravljeni nosaci branika:


Napravljena kuka za slepanje:


Zavrsen branik:


Napravljen difuzor, tako da je sad sastavljen ravan pod od prednjeg do zadnjeg branika, ostalo samo da se poveze sa pragovima:



Stigle nove prednje gume za testiranje:


Poslednji pozdrav...


Tamo gde im je mesto :D
 
Top