Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Posto moje igranje oko geometrije i sirenja trapa ima nekih manjih negativnih posledica po visinu auta, da bih to korigovao, napravio sam distancere pod solju:


Pre i posle:



Posto sam se 5 godina mucio sa alternatorima, odlucio sam da mi je zaista dosad jer je vec postalo komicno i kupio sam nov od 65A, puni 14.65v. Istorija:

-Pre 5 godina prestane da puni Magneton 65A, svi simptomi su bili kao da je crkao regler
-Zamenjen regler, problem nije resen jer se ispostavilo da je kolektor potrosen
-Kupljen Iskra 65A alternator, u "super" stanju, ispitivanje na stolu kad ono nesto skripuce, zalutali sraf u njemu.
-Pri rastavljanja utvrdjeno da je kolektor isto potrosen skroz i da regler nije original
-Kupljen originalni regler i zamenjen kolektor i lezajevi
-Razlemi se kolektor i pokida namotaj na rotoru
-Premotan rotor, nece da puni propisano
-Kupljen nov rotor, montiran
-Magneton alternator drzan duze vreme u rezervi, na kraju kompletno repariran i za male pare prodat
-Nedugo nakon toga ispostavi se da je nov rotor u Iskri bio duzi 2-3mm duzi od starog, iako knap staje u kuciste alternatora, najverovatnije se na stazi rotor zagrejao do te mere da se izduzi i pukne kuciste alternatora
-Kupljen drugi Iskra 65A alternator u takodje "super" stanju, testiran. Kad ono isto tako potrosen kolektor, potrosene cetkice, stator u prekidu
-Od dve Iskre sklopljena jedna, posto je prva bila ST, druga NT razlikovale su se dimenzije lezajeve pa su lezajevi ponovo zamenjeni.
-Rotor druge Iskre odnet na zamenu kolektora, kako bi se izbeglo opet da se odlemi zica. Dodje do nesporazuma i novi kolektor ispadne po ceni skoro ko dva nova rotora.
-Razlemi se stator, ponovo zalemljen
-Nedavno ponovo prestane da puni, iz nekog razloga rotor kaci o stator i nema punjenja
-Kupljen novi Mahle, odnosno Letrika tj nekadasnja Iskra.
-Montiran nov alternator kad se odvoji stopica glavnog voda do alternatora, zamenjene stopice na obe zice, zalemljene i izolovane.




Montirao sam fabricki zadnji branik da vidim kakva je situacija, stara kombinacija 10.6kg, nova trenutno (ukljucujuci i maglenku) 6.3kg, ispravljena sina i zamenjeni svi srafovi sa prohromskim:





Takodje testiran sper, ima manje progresivno dejstvo, blokada je od 95 do 120Nm. Nemam nikakvu korisnu sliku za to, verovatno bih trebao slikati neke dve strafte na putu :D
 
Član
Nemoj me pogrešno shvatiti,al stvarno je šteta ovoliko znanja,truda,zrtve,borbe za yugu. Bas me zanima kako bi sve izgledalo da si se prihvatio kakvog "ozbiljnijeg" auta.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Zasto je steta momak ga sastavlja pravilnim redoslijedom. Ovo auto ima sve, i kad se momak odluci za swap motora, sto vjerujem da jedan dan hoce jer ima super podlogu ima da bude pravo brzo auto. I ovako sto mu radi yugo njegov je moment auto. Moze da nosi dosta brzine u krivinu. Po meni je ovo pravi pravac kojim se ide. Gume, suspenzija, kocnice, transmisija, motor.
A ne chip do maxa, launchvi. Ocito je da momka zanimaju krivine vise od pravolinijskih ubrzavanja.
 
Član
Svaki pravac je isti, a svaka krivina ima svoju pricu ;) Salu na stranu, auto ima jedini zadatak da meni licno bude zanimljiv u voznji i puno mi je veci uzitak voziti spor auto brzo, nego brz auto sporo. I pre svega cenim mehanicku povezanost sa autom, samim tim to prilicno suzava izbor automobila. Sto se tice swap-a, tako nesto nije moguce legalno uraditi u Srbiji, cak i da se nekako progura, uvek ce praviti problema oko toga, a toga imam i ovako dovoljno.

Svakako da ce biti nekih "ozbiljnijih" mehanickih modifikacija na postojecem motoru, ali sve zavisi od finansija i trenutno mi to nije neki bitniji faktor, posto mi je najbitnije da moze dan i noc da se gazi, nije mi cilj imati brdo ks i onda da moram da ga milujem da se nesto ne razleti...
 
Član
Nastavljeni radovi, nije puno uradjeno zbog mog zdravstvenog stanja, ali moramo ubrzati radove narednih nedelja.

Prvo, struja je pocela ozbiljno da se svadja sa mnom, posto sam izbacio fabricki spojler sa stop svetlom, odlucio sam jai sti vec pokazuje postavljen snimak, da montiram trece stop svetlo u kombinaciji zajedno sa maglenkom. Naravno to nije moglo da prodje lagano, jer ja uvek imam srecu da sve odjednom ne radi, prvo zadnja maglenka nije imala dobar kontakt kod sijalice, pa onda u grlu, pa u fabrickom konektoru u gepeku i na kraju ni prekidac u kabini nije imao dobar kontakt xD Ali napravljeno da radi, postavljen konektor da moze da se ugasi trece stop svetlo ako bude problema na tehnickom, maglenka montirana privremeno ispod branika:



Onda nekim cudom ne radi CB za gepek, nije mi jasno kako od brdo zica koje su sve zajedno izolovane, mogu da se precvikaju i masa i plus za CB xD Izbacena ta masa, iskoriscena fabricka masa od treceg stop svetla i provucena nova zica za plus, takodje stavljen vodonepropusni konektor za motorcic CB:


Ociscen OCC i vracen 51mm leptir malo za probu:


Napravljeni nosaci za instalaciju u braniku, zavareno pojacanje branika oko karoserije plus montirani dodatni srafovi na spoju branika i karoserije, tako da vise nema zavlacenja prstiju izmedju karoserije i branika i da se branik talasa:



Zamenjene calnicne platne sa alu na sini branika gde se montira obloga branika, izbusene rupe na braniku da moze koliko toliko da se oslobodi zarobljen vazduh iza branika i namontiran branik na auto, pa sad moze da se krene u vizuelne prepravke:


I nabavljeno par sitnica za novu "ideju":
 
Član
Nemoj me pogrešno shvatiti,al stvarno je šteta ovoliko znanja,truda,zrtve,borbe za yugu. Bas me zanima kako bi sve izgledalo da si se prihvatio kakvog "ozbiljnijeg" auta.

Sent from my E2303 using Tapatalk
A sta je to ozbiljnije auto vjerovatno neki golf ili bmw e36 e 46 sto vecina danas i kupuje i fol nsto sređuju svaki na isti kalup ? :p

Tuning i jeste kad od nekog auta koje ti se svidja napravis nesto unikatno i da ima pricu i prije svega da je vlasniku to gust i raditi i voziti to auto, a koliko vidim njemu sa yugom to i jeste tako da svaka cast na projektu i samo naprijed, neka neko tunira i auta iz domace proizvodnje treba i na takmicenjima vratiti ponovo nacionalnu klasu :)
 
Član
A sta je to ozbiljnije auto vjerovatno neki golf ili bmw e36 e 46 sto vecina danas i kupuje i fol nsto sređuju svaki na isti kalup ?

Tuning i jeste kad od nekog auta koje ti se svidja napravis nesto unikatno i da ima pricu i prije svega da je vlasniku to gust i raditi i voziti to auto, a koliko vidim njemu sa yugom to i jeste tako da svaka cast na projektu i samo naprijed, neka neko tunira i auta iz domace proizvodnje treba i na takmicenjima vratiti ponovo nacionalnu klasu :)
Ne razumijem maloumnost,naglasio sam,citaj,naglasio "nemoj me pogresno shvatiti",jer covjek ima znanje,i na kraju sam dodao isto pod navodnim "ozbiljnije".Pod svim ovim sam mislio sta bi tek bilo da radi na drugom automobilu,na stranu sto je covjeku yugo gušt,to je razumljivo iz svega sto je dosad uradio.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Izbog boje nikad ne komentiramo na ovom forumu jer je izbor boje odraz samog vlasnika hahahahahhahahahhahaha :D
 
Top