VW Passat

VW Passat

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
emir_89 je napisao(la):
mali_cviko je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
de se malo svadjajte:D

pa hajd reci, jel nije ovaj komentar za dizajnere na mjestu? eto realno, nevezano za sve ostalo...

ajd ba ohladi malo, ne moras svakom loncu biti poklopac i odgovoriti na svaku. smijesan si lik. mozda tvoj karakter ima slicnosti sa slikom na avataru...

mislis? veoma pametan inace odgovor od tebe...
ja znam da makar ništa nisam napiso džaba...to što vama nekim smeta što ja imam takvo mišljenje, prosto me zaboli...
 
zAaKy je napisao(la):
Nisam ja ništa rekao protiv fiata, fiat ima prelijepih modela, al ima i onih koji baš sve useru, a o motorima nije riječ, mi pričamo o dizajnu,i ništa nisam rekao protiv njihovih motora

pa druže moj, svaka marka ima lijepih i ružnih modela...Fiat jedino što ima stvarno ružno u istoriji je ta Multipla, za koju sam ti već reko što je napravljena...
al sudit o dizajnu, po jednom modelu, jedne marke, svaka ti čast...dalje nemamo šta pričat...

George je napisao(la):
Treba tebe u sabor pa da i tamo malo zakuvas izgleda da znaš posao :lol:

preporuči me... :icon_smile:
 
Član
Koliko su italijanski dizajneri dobri, dokaz je Fiat Freemont.

http://www.dodgeauto.info/wp-content/uploads/2010/12/dodge-journey-3.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-O4kkM_2-F4M/TVgakhm2_mI/AAAAAAAAB84/kzeejzYyg6Y/s1600/2011-Fiat-Freemont-588x391.jpg
 
Hidraulic je napisao(la):
Koliko su italijanski dizajneri dobri, dokaz je Fiat Freemont.

http://www.dodgeauto.info/wp-content/uploads/2010/12/dodge-journey-3.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-O4kkM_2-F4M/TVgakhm2_mI/AAAAAAAAB84/kzeejzYyg6Y/s1600/2011-Fiat-Freemont-588x391.jpg

u čemu je ovdje fol...i kakve veze talijanski dizajneri imaju s ovim?
 
Član
http://en.wikipedia.org/wiki/Italian_design

"Italy is recognized as being a worldwide trendsetter and leader in design..."ć

Svašta pročitati... :lol:
 
Hidraulic je napisao(la):
Ti kažeš da su najbolji. Što onda ne dizajniraju svoj SUV, nego rade c/p.

Ti se ocito ne kontas u ekonomiju, pa tako nisi cuo za globalizaciju i smanjivanje troskova. Chrysler i Fiat su sada pod jednom kapom, tako da je jednostavnije staviti Fiatove motore, izmijeniti unutrasnjost i staviti Fiatov znak nego razvijati u potpunosti novi model, u ovom slucaju Dodge Yourney. Ti da si im sef tamo, vjerovatno bi ubrzo obje firme poslao u stecaj.

Isto tako se moze reci da je Americki Ford "ukrao" dizajn njihovog odsjeka iz Europe, a gle cuda, ljudi hoce jedno auto da plasiraju u citav svijet, a dizajniran je u Europi.

I ima mali metar proizvodjaca koji tako rade, ali izgleda da se tesko informisati prvo.
 
Član
techno je upravu, milion je takvih primjera. nazalost sve se okrece ka samo jednom cilju sto manje troskova, tj sto vise profita. ostalo ce biti onako kako se najbolje uklapa u prethodno navedeno...
 
Član
mali_cviko je napisao(la):
zAaKy je napisao(la):
Passat je mašina ipo'
A cviko reče da su talijani najbolji dizajneri
molim ga da edituje post da se narod ne smije. Kad vidim onu multiplu cijela italija mi se zgadi

druže moj, odakle su najpoznatiji dizajneri svijeta...Pininfarina, Giorgetto Giugiaro, Bertone?
ko ti je većinu novijih Audija dizajniro?...Walter de Silva, čovjek koji je do skora radio Alfe...inforimiši se malo, pa onda pričaj...ne može se na osnovu jednog modela sudit...
i da, Multipla je prvenstveno zamišljena kao funkcionalno porodično vozilo, koje nije ni trebalo da bude lijepo...i u funkcionalnosti je uspjela...a to što je ružna, to stoji...al ne može se samo jedna osobina auta gledat...

Najpoznatiji ne mora znaciti i najbolji...I ja vise volim italijanski dizajn nego njemacki, al ne bih se slozio sa ljudima koje si naveo. Ne kazem da su oni losi dizajneri, samo su daleko iza jednog Luigi Collani-a. Najuticajniji italijanski dizajner Ettore Bugatti.
Otkud ti znas kako je multipla zamisljena? Sta je tu funkcionalno? Po cemu je drugacija od drugih auta istog segmenta, osim sto je barem 10x ruznija?
 
tarik_91 je napisao(la):
mali_cviko je napisao(la):
zAaKy je napisao(la):
Passat je mašina ipo'
A cviko reče da su talijani najbolji dizajneri
molim ga da edituje post da se narod ne smije. Kad vidim onu multiplu cijela italija mi se zgadi

druže moj, odakle su najpoznatiji dizajneri svijeta...Pininfarina, Giorgetto Giugiaro, Bertone?
ko ti je većinu novijih Audija dizajniro?...Walter de Silva, čovjek koji je do skora radio Alfe...inforimiši se malo, pa onda pričaj...ne može se na osnovu jednog modela sudit...
i da, Multipla je prvenstveno zamišljena kao funkcionalno porodično vozilo, koje nije ni trebalo da bude lijepo...i u funkcionalnosti je uspjela...a to što je ružna, to stoji...al ne može se samo jedna osobina auta gledat...

Najpoznatiji ne mora znaciti i najbolji...I ja vise volim italijanski dizajn nego njemacki, al ne bih se slozio sa ljudima koje si naveo. Ne kazem da su oni losi dizajneri, samo su daleko iza jednog Luigi Collani-a. Najuticajniji italijanski dizajner Ettore Bugatti.
Otkud ti znas kako je multipla zamisljena? Sta je tu funkcionalno? Po cemu je drugacija od drugih auta istog segmenta, osim sto je barem 10x ruznija?

pa ne znam čime su onda stekli popularnost? dlakama?
a dalje, ne znam znaš li uopšte šta znači funkcionalnost...
u ovom slučaju, automobil iz monovolumenskog segmenta, koji ima ravne strane (ne sužava se prema vrhu krov), pa tako ima mjesta za glave 3 putnika na zadnjoj klupi, a da se ne udaraju i ne guraju ramenima...takođe velika (ali stvarno ružna) bočna stakla, radi preglednosti, i osjećaja veličine prostora u autu...naprijed zbog širine samog auta 3 sjedišta iste veličine (ne ono u sredini manje), i mjenjač izmješten na centralnu konzolu, tako da svi imaju dosta prostora...
dosta je tu još stvari koje odlikuju funkcionalnost...jednostavno kod tih auta, dizajn ne igra neku veliku ulogu (što dokazuje broj prodanih Multipla u svijetu, i godina kolko su je zadržali na tržištu)...
 
Član
ovdje se jos vodi rasprava,majko mila. Znatel oko cega se raspravljate:icon_rolleyes:
sreca ja odustao na vrijeme:D
 
Član
mali_cviko je napisao(la):
tarik_91 je napisao(la):
mali_cviko je napisao(la):
zAaKy je napisao(la):
Passat je mašina ipo'
A cviko reče da su talijani najbolji dizajneri
molim ga da edituje post da se narod ne smije. Kad vidim onu multiplu cijela italija mi se zgadi

druže moj, odakle su najpoznatiji dizajneri svijeta...Pininfarina, Giorgetto Giugiaro, Bertone?
ko ti je većinu novijih Audija dizajniro?...Walter de Silva, čovjek koji je do skora radio Alfe...inforimiši se malo, pa onda pričaj...ne može se na osnovu jednog modela sudit...
i da, Multipla je prvenstveno zamišljena kao funkcionalno porodično vozilo, koje nije ni trebalo da bude lijepo...i u funkcionalnosti je uspjela...a to što je ružna, to stoji...al ne može se samo jedna osobina auta gledat...

Najpoznatiji ne mora znaciti i najbolji...I ja vise volim italijanski dizajn nego njemacki, al ne bih se slozio sa ljudima koje si naveo. Ne kazem da su oni losi dizajneri, samo su daleko iza jednog Luigi Collani-a. Najuticajniji italijanski dizajner Ettore Bugatti.
Otkud ti znas kako je multipla zamisljena? Sta je tu funkcionalno? Po cemu je drugacija od drugih auta istog segmenta, osim sto je barem 10x ruznija?

pa ne znam čime su onda stekli popularnost? dlakama?
a dalje, ne znam znaš li uopšte šta znači funkcionalnost...
u ovom slučaju, automobil iz monovolumenskog segmenta, koji ima ravne strane (ne sužava se prema vrhu krov), pa tako ima mjesta za glave 3 putnika na zadnjoj klupi, a da se ne udaraju i ne guraju ramenima...takođe velika (ali stvarno ružna) bočna stakla, radi preglednosti, i osjećaja veličine prostora u autu...naprijed zbog širine samog auta 3 sjedišta iste veličine (ne ono u sredini manje), i mjenjač izmješten na centralnu konzolu, tako da svi imaju dosta prostora...
dosta je tu još stvari koje odlikuju funkcionalnost...jednostavno kod tih auta, dizajn ne igra neku veliku ulogu (što dokazuje broj prodanih Multipla u svijetu, i godina kolko su je zadržali na tržištu)...

Znaci lady gaga najbolja pjevacica zato sto je popularna??? Ne mozes mijesati kruske i jabuke. Ako dizajn nije toliko bitan zasto su radili redizajn 2004 godine? btw. multipla iz 2004 puno bolje izgleda od one iz 2002, znaci moze se kad se hoce.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top