VW Passat

VW Passat

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
George je napisao(la):
Astra je napisao(la):
George, mogu samo potpisati ovo sto si napisao, i ja sam isao gledati A4 i Passat-a, licno passat mi je puno ljepsi unutra, prostraniji, siri bar 3 puta od audi-a, i za 53 milje imas FULL auto, dok kod audi-a imas startni model sa 0 opremom... Audi je po meni pravo bezobrazan sa dodatnom opremom, ali jebg to je premium marka... u svakom slucaju, ucinio si pravi izbor, i nadam se da ces nam napisat neke kratke dojmove oko auta, nakon voznje, jer i mene pravo interesuje taj auto...

Je jaro baš sam sve obašao i posavjetovao se oko svakog modela koji me je zanimao jedino passatu nisam našao zamjerke što se tiče auta a i cijene. To što pišu da je auto identično kao prošli model su priče za malu dijecu, platforma jeste ista ali potpuno novi look dosta nove opreme da ne pišem sve ima ovlaštenoj stranici farovi sa led diodama i bi xenonima izgledaju savršeno i najbolje se ističu kad je auto u boji deep black perl efect i baš sam takvog uzeo mada ga još uživo nisam vidjeo jer ga još niko nema takvog čak ni u salonu i zbog toga se čeka na auto po 7 mjeseci što je malo smiješno al neka isplati se.
A što se tiče vožnje vozio sam iz salona s istim motorom 2.0 tdi 140 ps, auto klizi doslovno motor se skoro pa nečuje što mi je nezamislivo jer znate i sami kako su se prišnji dizelaši glasali :) vuče kao benzinac, mjenjač je gladak i precizan sa vrlo malim hodom a za ovjes nemozes rec ni da je krut ni mekan jednostavno za sve potrebe pogodili su ga pravo. Potrošnja sa novom tehnologiom start stop kazu u salonu ako se baš svega pridržavaš jer imaš na tabli signalizaciju kad je idealno prešaltati u veću ili manju brzinu kažu ne prelazi 4,5 mada ce se rijetko tko svega toga pridžavati osim baš nekih tetkica opet nebi trebao prelaziti 7 litara sve u svemu mene je fasciniralo.
Bit ce slike kad dođe ;)

meni auto fino izgleda, cestitke na kupnji i siguran sam da ces bit zadovoljan... nijedan passat nije bio nesto ekstremno dizajniran, odlicna limuzina sa solidnim izgledom koji ne zastarjeva kao kod ostalih modela (kad vidim onog proslog c5 citroena povraca mi se, kad ste ga vec spomenuli, budite realni pa navedite koji auto sad izgleda ljepse kad ga gledate nakon 10 godina, taj citroen c5 ili passat tadasnji 3bg?), to je isprobana formula i tako ce i ostati... samo mi reci kako se ponasa taj start stop sistem na tdi motorima? nesto sam malo skeptican prema tome, ne bih mogao zamislit da mi se auto gasi na svakom semaforu, i samo zbog toga bih se odlucio za 1.8t. koliko sam upucen oni nemaju taj sistem (i zvuk je tu naravno) ;)
 
Član
neki puno seru ovdje,samo da bi izazvali guzvu
eto ja vozim VW,nisam znaci zaketi vagenovac,odma da se razumijemo.
Ovaj novi passat je odlican auto,ni meni nije bio nesto bas na prvu,ali kad sam pogledao par modela iznenadio sam se koliko je sve dobro uklopljeno,motor necu komentarisat,vec cete nahodat svi sto se tice motora,
komentarisat cu ukupni dojam auta, vanjski izgled sa full opremom,(zbog koje george i ceka auto) je odlican znaci, xenoni i led tehnologija su pun pogodak,extra slozeno
sto se tice unutrasnjosti iznenadili bi se koliko je dobar,fkt odlicna izvedba, sve do zadnjeg detalja,dobro opet ja sam gledao nov auto,kakav ce biti nakon pola godine ili godinu necemo komentarisat
ali stvarno je odlicno odradjeno unutra,svi materijali rekao bih vrhunski odradjeni
cijena je stvarno pristupacna,s obzirom na ulozeno i dobijeno

e sad da se malo osvrnem na ovo sto je deyo postavio, i ovaj citroen fkt predobro izgleda, svidja mi se opasno ovaj njihov novi dizajn auta, sad da se poredi sa passatom tesko je,ja licno nisam vozio ovu c5,ali jesam c4 i nije me uopste odusevio,ima svojih finih detalja,ali nista posebno
nadam se da je petica puno bolja

ali ne mogu vjerovati kako se neki ljudi jave samo da bi izazvali guzvu, prepoznat ce se oni ovdje
kletu se u druge marke,vozali ih,ovo ono,a vidjeli samo na slici
drugar prepoznaj se;)
 
Član
ja sam probao start % stop, apsolutno ne osjetis kad se ugasi i kad ponove upali, a to se moze iskljucit... ima tipke on off
 
Član
Ma čovječe ja sam uzeo u obzir dosta toga nisam ja neki zaljubljenik u VW... imao sam Audija, kuci su mi 2 stare C klase i w123 i opel combo :) dakle nema nijedan VW i upće ne ližem šupak VW-u nego ti opet ponavljam sve sam obašao i uzeo u obzir kad sam sve izvagao najisplativije mi je bilo uzet novog passata jer mi je ovlašteni servis blizu a i znam gazdu dobio sam nesto gratis opreme, inače sam više naklonjen njemačkim vozilima tako da nisam puno razmišljao i ne kažem da je passat nešto EXTRA al je po mom ukusu!
 
George je napisao(la):
Ma čovječe ja sam uzeo u obzir dosta toga nisam ja neki zaljubljenik u VW... imao sam Audija, kuci su mi 2 stare C klase i w123 i opel combo :) dakle nema nijedan VW i upće ne ližem šupak VW-u nego ti opet ponavljam sve sam obašao i uzeo u obzir kad sam sve izvagao najisplativije mi je bilo uzet novog passata jer mi je ovlašteni servis blizu a i znam gazdu dobio sam nesto gratis opreme, inače sam više naklonjen njemačkim vozilima tako da nisam puno razmišljao i ne kažem da je passat nešto EXTRA al je po mom ukusu!

pa to je druga priča, ako ti godi zbog toga što znaš gazdu, popusti ovo ono...al uopšteno sam govorio...
uglavnom, da dalje ne raspravljam, sretno s autom..

ArminM je napisao(la):
neki puno seru ovdje,samo da bi izazvali guzvu
eto ja vozim VW,nisam znaci zaketi vagenovac,odma da se razumijemo.
Ovaj novi passat je odlican auto,ni meni nije bio nesto bas na prvu,ali kad sam pogledao par modela iznenadio sam se koliko je sve dobro uklopljeno,motor necu komentarisat,vec cete nahodat svi sto se tice motora,
komentarisat cu ukupni dojam auta, vanjski izgled sa full opremom,(zbog koje george i ceka auto) je odlican znaci, xenoni i led tehnologija su pun pogodak,extra slozeno
sto se tice unutrasnjosti iznenadili bi se koliko je dobar,fkt odlicna izvedba, sve do zadnjeg detalja,dobro opet ja sam gledao nov auto,kakav ce biti nakon pola godine ili godinu necemo komentarisat
ali stvarno je odlicno odradjeno unutra,svi materijali rekao bih vrhunski odradjeni
cijena je stvarno pristupacna,s obzirom na ulozeno i dobijeno

e sad da se malo osvrnem na ovo sto je deyo postavio, i ovaj citroen fkt predobro izgleda, svidja mi se opasno ovaj njihov novi dizajn auta, sad da se poredi sa passatom tesko je,ja licno nisam vozio ovu c5,ali jesam c4 i nije me uopste odusevio,ima svojih finih detalja,ali nista posebno
nadam se da je petica puno bolja

ali ne mogu vjerovati kako se neki ljudi jave samo da bi izazvali guzvu, prepoznat ce se oni ovdje
kletu se u druge marke,vozali ih,ovo ono,a vidjeli samo na slici
drugar prepoznaj se;)

samo ti napiši meni, kolko si ti auta druge marke provozo...
 
ArminM je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ovaj cviko udje u temu samo da zakuha. kontras zesci...

vala bas, voli covjek da udara kontru to je cudo jedno

al intersntno da se njegove kontre samo odnose na vw audi :D ko ja je jedino ta auta imaju pored fiata i opela za koje on ima samo rijeci pohvale :D

ubija covijek dosadu sa ovim kontrama :icon_biggrin:
 
GolFanatiCars je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ovaj cviko udje u temu samo da zakuha. kontras zesci...

vala bas, voli covjek da udara kontru to je cudo jedno

al intersntno da se njegove kontre samo odnose na vw audi :D ko ja je jedino ta auta imaju pored fiata i opela za koje on ima samo rijeci pohvale :D

ubija covijek dosadu sa ovim kontrama :icon_biggrin:

vidiš upravu si jednim dijelom...VW sam zamrzio i zbog nekih iskustava ličnih, a i zbog vas VW-ovaca, koji jednostavno ne date nista protiv tog auta reć...kao da se ono nikad ne kvari, najljepše je (iako su talijani najbolji dizajneri), najbolje drži cijenu, najbrže je na pravcu, u krivinama, itd, itd...
nisam tolko mrzio tu marku, dok nisam par takvih ko što si i sam ti upozno, i onda mi se više popela na k...i zato je uvijek pljujem i ne poštujem...
sve što pišem, pišem iz iskustva, ništa ne izmišljam, i za sve sam vam do sad iznio dokaze...samo vama to teško pada, pa vi prelazite s teme na temu...
Nisi jedino upravu da samo hvalim Fiat i Opel, ima tu pored njih i dosta drugih auta, vecinom "nenjemačkih" (od švaba jedino BMW i Porsche poštujem), tako da džaba pričaš, što nije istina...

@ArminM: ne poznaješ me druže, ne znam kako možeš reć da sam auta na slici samo vidio...džaba pričaš nebuloze, a ko bog si ti neki balavac, koji samo zna za babinog Golfa il Pola i ništa drugo...
kad provozaš Fiata, Citroena, Opela, onda se javi...

i da, malo vezano za temu...ne znam, jel mi se čini, il je VW na ovom modelu Passata odusto od zadnjih LED-ica...što li, kad su baš pouzdane i dobre bile ;)
 
@mali_cviko nisam sve mislio u potpunosti ;) ovo je bilo onako okvirno a to sto mrzis VW ne moras u svakoj temi ispoljavat i ti bas nadjes nesto da omalovazis i ako neko napise post da mu se svidja, ti pravis raspravu, nisi me upoznao i nisam te upoznao i ne znam sta ja to toliko cijenim i hvalim tu marku volim je ali ima i drugih koje su bolje i rado bih vozio drugu marku necu pisat koje da i koju vise ne iz svog iskrutva i onih kojih vidim najcecse na popravkama sto nije cuo, kazao nego vidio jer opet ces pocet raspravu

eto toliko od mene nemoras vise pisat stvari kao ove "nisam tolko mrzio tu marku, dok nisam par takvih ko što si i sam ti upozno" ti si samo uocio da ima moj post u temi koji se odnosi na pasata a nisi procitao 100% i na osnocu mnogih drugih mojih postova koje si samo uocio si pogresno zakljucio da ja tu marku dizem u nebo
 
Član
mali_cviko je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ovaj cviko udje u temu samo da zakuha. kontras zesci...

vala bas, voli covjek da udara kontru to je cudo jedno

al intersntno da se njegove kontre samo odnose na vw audi :D ko ja je jedino ta auta imaju pored fiata i opela za koje on ima samo rijeci pohvale :D

ubija covijek dosadu sa ovim kontrama :icon_biggrin:

vidiš upravu si jednim dijelom...VW sam zamrzio i zbog nekih iskustava ličnih, a i zbog vas VW-ovaca, koji jednostavno ne date nista protiv tog auta reć...kao da se ono nikad ne kvari, najljepše je (iako su talijani najbolji dizajneri), najbolje drži cijenu, najbrže je na pravcu, u krivinama, itd, itd...
nisam tolko mrzio tu marku, dok nisam par takvih ko što si i sam ti upozno, i onda mi se više popela na k...i zato je uvijek pljujem i ne poštujem...
sve što pišem, pišem iz iskustva, ništa ne izmišljam, i za sve sam vam do sad iznio dokaze...samo vama to teško pada, pa vi prelazite s teme na temu...
Nisi jedino upravu da samo hvalim Fiat i Opel, ima tu pored njih i dosta drugih auta, vecinom "nenjemačkih" (od švaba jedino BMW i Porsche poštujem), tako da džaba pričaš, što nije istina...

@ArminM: ne poznaješ me druže, ne znam kako možeš reć da sam auta na slici samo vidio...džaba pričaš nebuloze, a ko bog si ti neki balavac, koji samo zna za babinog Golfa il Pola i ništa drugo...
kad provozaš Fiata, Citroena, Opela, onda se javi...

i da, malo vezano za temu...ne znam, jel mi se čini, il je VW na ovom modelu Passata odusto od zadnjih LED-ica...što li, kad su baš pouzdane i dobre bile ;)

imas ti i pametnih,al samo kad hoces. Meni uopste ne smeta sto ti ne volis VW,jebe mi se za VW,da imam pare presao bi na neku drugu marku vrlo izvjesno. Ali meni licno ide na zivce sto se ti javis u temu samo da zakuhas,znas. Samo ti je to cilj,da zakuhas,napravis raspravu i to je to. Brate ako ti se svadja onda si na pogresnom mjestu definitivno. Kad negdje nadjes moj post, za neko auto da ne valja, ili da sam popljuvao kao sto ti pljujes VW i Audi onda mi nesto pricaj,do tad se drzi po strani sto se mene tice
Ovo za balavca ne znam koliko si upravu, ne bih ni da se spustam na taj nivo pa da ti objasnjavam neke stvari, ali jednu stvar si pogrijesio,ja ne vozim babin auto, kredit koji sam digao da kupim auto redovno otplacujem;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top