VW Golf GTI

VW Golf GTI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
na ovih zadnjih par stranica sam se dobro nasmijao

"moj tata je jači od tvog tate" "moj tata ima mišiće do neba"...blablabla..

Nekome se sviđa golf nekome civic nekome ceed il šta ja znam šta sve ne, ovisi od osobe do osobe. Fin auto je fin auto bilo koja marka on bio. Na ulici se svi okrenemo i za dobro sređenom kiom i za dobro sređenim vw-om ili hondom.

Ja volim crnke, on voli plavuše, on brinete... ccc, ja se obično svađam na forumima kad mi je dosadno iz zajebancije al ovo je tu ozbiljno nešto postalo.
 
Član
ma Bugattijev motor je kita, on iz 8000 ccm, uz pomoc 4 turbo punjaca izvlaci 1001 KS?!?! i to mi je wow...pa to bi BMW il Honda izvukli bez ijednog turbo punjaca...(ako pogledamo inace kolko je BMW prije 5-6 godina izvuko KS/l u proslom M3 i kolko je Honda imala u S2000...)...i jos ako se uz te silne turbo punjace (znaci ne ide u visoke obrtaje) pregrijava...pa sta je tu onda toliko strasno???
i kolko su ulozili u razvoj Bugattija, kad na svakom prodatom gube pare...
 
Početnik
[/quote]

Faya_M5 je napisao(la):
ma Bugattijev motor je kita, on iz 8000 ccm, uz pomoc 4 turbo punjaca izvlaci 1001 KS?!?! i to mi je wow...pa to bi BMW il Honda izvukli bez ijednog turbo punjaca...(ako pogledamo inace kolko je BMW prije 5-6 godina izvuko KS/l u proslom M3 i kolko je Honda imala u S2000...)...i jos ako se uz te silne turbo punjace (znaci ne ide u visoke obrtaje) pregrijava...pa sta je tu onda toliko strasno???
i kolko su ulozili u razvoj Bugattija, kad na svakom prodatom gube pare...

ma haveru pola tvoje familije (sa mamine i tatine strane) da prodaju po lijevi bubreg nemogu kupiti taj isti Bugattijev motor koji ti nazivash kitom. bujrum ulozi u bmw hondu ili nesto trece pare, pa izvuci vishe nego Bugatti ima i imaces respect ne ovog foruma, ne Bosne, nego citavog svijeta ,)
 
Član
"haveru", ja nisam reko da bi ja bolji napravio, nego da nije nikakav motor...ti se haman ne razumijes u motor i mehaniku nikako, pa tako pricas...tebi je samo u glavi sto on ima 1001 KS, a nebitno odakle je izvuceno...i kako...!!
iz BMW-ovog 5.0 motora (koji je u trenutnom M5) su uz pomoc 2 turbo punjaca izvukli 810 KS, pa ti vidi omjer turbo punjaca, zapremine i snage...
 
Početnik
koliko se ja razumijem u nesto ces imati priliku da vidis u narednom periodu ,) bugatti nije samo auto sa 1001 konjOva nego je to spoj estetike luksuza pa tek onda snage... all in 1. nije trkacko auto niti bilo sta slicno, a na tom bmw-u se recimo vjerovatno islo na to da se izvuche samo sto vishe, ne ovde se neradi o tome, tu imash sve sto pozelis u samo jednom autu...
 
Član
Bugattijev motor i Veyron nevalja, moram reci da lupate gluposti. Auto se jeste pregrijavao u fazi TESTIRANJA, no serijskom modelu se to ne desava. Zato i sluze testiranja, da bi se provjerio auto i sve greske prije proizvodnje otklonile. I neki bosnjo sad tu pise da auto nevalja, a citao sam test Gordon Murraya (kreatora McLarena F1 - automobila) koji je rekao za Veyron da je impresivna masina u mnogim poljima.

A on definitivno zna "materiju" o kojoj govori...
 
Član
Zao mi je Faya, al nisi u pravu. Previdjas jednu stvar - Veyron kosta MILION eura. Kad das toliko love za auto, ne pada ti na kraj pameti da ce na njemu nesto da se KVARI, da motor drzi 20000 km, i sl. Veyronov treba da izdrzi 1000ks na trapu, na motoru, na svemu, i to na duze staze, a ne da odradi jednu, dvije, dvadeset potezanja, i da crkne. E u tom je fazon....mozes ti napraviti motor i s 5000ks, ali koliko dugo ce on trajati?....
 

edo

Član
E o čemu vi raspravljate,jedan ferrarijev motor crkne,a po pravilima f1 motor mora izdržati
2 utrke,to je oko 600 km,i kad crkne pa šta,dajte ne provaljujte se,mislim da trizex nisi u
pravu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top