VW Golf 5

VW Golf 5

Član
Postavljeni distanceri nazad, tockovi konacno izmigoljili ispod lukova.

FB8V2MT.jpg


Skinut mali lonac :)

 
Član
Folf bas fino izgledaj, samo se kani ovih floroscentnih sprejeva nekad ljude to povuce pa sve zivo ofarbaju na autu i onda naprave ciganluk od auta. On je fabricki prelijep tako da su ti kic detalji nepotrebni ovo sam samo preventivno napisao :)
 
Član
Folf bas fino izgledaj, samo se kani ovih floroscentnih sprejeva nekad ljude to povuce pa sve zivo ofarbaju na autu i onda naprave ciganluk od auta. On je fabricki prelijep tako da su ti kic detalji nepotrebni ovo sam samo preventivno napisao :)

mojNe mi se sikirati. evo pobacao sam preventivno sve sprejeve iz ostave :p
 
Član
Iskoristili smo loše vrijeme za malo duži boravak na dizalici.

Skinuta turbina koja je, na moje sveopšte iznenađenje, u savršenom stanju, provjeren balans, očišćena, doštelovani vakumi.

Očišćen oil pickup tzv. "lula", malo sam istraživao i izgleda da su TFSI motori baš osjetljivi na padove pritiska ulja a često se dešava da se začepi rešetkica koja kupi ulje iz kartera, pa smo to preventivno očistili, mada nije bilo nešto pretjerano zapraljana.
Zamjenjeno ulje i svi filteri, zamjenjen mali selen u desnom točku.

0tia41F.jpg


9WBFaNK.jpg


Onda smo u unutrašnjosti riješili jednu od 3 stvari koja mi je najviše smetala, ručicu DSG-a, stavljena nova iz 6-ce GTI.

b9lkNxl.jpg


BLkiGMl.jpg


Kupljen zimski setup, nabacio da probam i sad mi se ne da skidati, tako da će vjerovatno ostati do proljeća na autu.

MAK Silver Stern 8Jx18 i nove Continentalke 225/40/18.

rHrtUNa.jpg


AMc8LG8.jpg


HyRMTEm.jpg


EgAk2rQ.jpg


ZVEuuRb.jpg
 
Član
Zimske mi bolje od ljetnih detroit :D koje su neprevazidjene za gti ali ipak malo dosadile
Ja opet jedva cekam da ih vratim na auto. Planiram ih ispolirati pa ce jos malo "bljesnuti" :D


Hahah bolji zimski set nego u nekog ljetni.

Kako služi DSG ?
Ma iskreno planirao sam bio 16" čelične i nove gume uzeti, medjutim iskoci mi stvarno povoljna opcija ovih sa novim gumama i nisam mogao odoliti :D. DSG super sluša (da kucnem u drvo), vidjet cemo u buducnost :D


Odrađeno još nekih sitnica, konkretno druga od tri stvari koje su mi izbijale oči u unutrašnjosti auta od kako sam ga kupio. Neko je skidao centralnu konzolu na nebu i pri tom ostetio nebo, i da popravi natobao ljepila i neki odvratni komad plastike. Svi savjetovali da ne diram nista, da se ne vidi i da se to ne moze kako treba uraditi, ali ga ja nisam mogao gledati. Kosovac odradio posao do savršenstva, svaka preporuka.

Evo kako je to izgledalo

Vsdjj3O.jpg


Pa smo dva dana vozali ovako

2S6uVPA.jpg


Da bi na kraju vratili nazad kao kad je iz fabrike izasao

x0OM3kv.jpg


Nakon toga 2.5" downpipe, dekat, s novim flexijem. S tim da sad razmišljam da vratim mali lonac nazad jer je brutalan zvuk, malo preglasno za moj ukus, no to cemo vidjeti još...

mVK06O5.jpg


Nakon toga Amber LED za žmigavce/pozicije

9O2SkFF.jpg


I na kraju zmigavci na retrovizorima u zutu foliju, prednji VW emblem u crno, crveni GTI emblem

QIoDjld.jpg


1GcRbk3.jpg


W0rl5Sx.jpg


N7DRzLf.jpg


WtEdLZX.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Ma drug meni je ovo daily auto, super je to sve ali kad vozis 3-4 sata, duze relacije, bude iritantno, meni barem.
 
Član
Prednji lijevi disk poceo da trese kod naglih kočenja pa je i to zamjenjeno. Power is nothing without control, tako barem kažu. :p Skinut Textar postavljen Brembo.

DE3xaps.jpg


ka30uqL.jpg


Lf4yMFL.jpg


Usput ofarbane prednje i zadnje čeljusti i zadnje anker plate. S obzirom da je bilo hladno a ja nahladjen, realno sam sfušerio, al' to ćemo u proljeće detaljno farbati.

gAT6GOw.jpg


KU6tQgu.jpg


Z7EZwIK.jpg


saF80o8.jpg
 
Član
Auto sam vidio proslu srijedu, u Kladnju cini mi se, top izgleda! Bolje mu lezi zimski setup nego moje 18ke hehe
Svirao sam ti, plavi Passat 6..
 
Top