VW Golf 5

VW Golf 5

Član
Nakon što sam se s tugom u srcu rastao sa Megane-om došlo je vrijeme za novu vozilicu.

Prvobitno nisam imao pojma šta da kupim, opcije su bile A3 sportback, A4 B7, Alfa 159 i još neke druge. Uslov je bio automatik i barem 150 KS.

Na prijateljev prijedlog pocnem gledati 5-ce (inace, bez nekog posebnog razloga, mrzim Golfove), i nakon sto sam probao jednu s TFSI motorom iskreno sam se zaljubio.

Uglavnom, nakon što sam pogledao par auta od Velike Kladuše, Viteza, Banjaluke, vratim se u Sarajevo i pazarim, sasvim slucajno, rekao bih, ovo

ChV1oRZ.jpg


Wfwzepf.jpg


yJnfKSE.jpg


m7N6mlp.jpg


leubjWD.jpg


gWMcfYG.jpg


w16qNi9.jpg


2005. godište, 2.0 TFSI, DSG, dosta neke opreme. Sve u svemu jako solidno auto, sve je u linijama, šasija prava zdrava, motor suh kao barut, mjenjač perfektno šalta.

Prva stvar koja je uradjena:

PmQVygv.jpg


Sve raskupusano :D Uradjen Zeder.

Nakon toga zamjenjen ovaj ventilacijski otvor gornji, jer je stari neko pokidao ne znajuci kako da ga skinu, zamjenjen i prekidač od sva 4 žmigavca, stari bio izlizan.

tbAAhdd.jpg


U iducih par dana ocekujem da mi stigne USB AUX BLUETOOTH interface za navigaciju, OEM LED zamjenski paneli za tablice i master prekidač za prozore, na ovom ne radi osvjetljenje.

Iducu radnu sedmicu ide zamjena ulja i svih filtera u motoru, servis mjenjača (ulje, filteri), zamjena stabilizatora, anker plata, i odbojnika na zadnjim amortizerima.

Nakon toga idemo u posjetu drugu Ligi da zamjeni stakla na farovima (obrvice neko zalijepio ljepilom za šajbe, da Bog da pametniji bio ko god da je...).
Donatorski farovi kupljeni.

7was3It.jpg
 
Joj petardeeee auto je full sretno u daljim radovima i kilometrima :D Kazu posle dvojke gti sledeci pravi gti koji valja je petica :D

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
sta reci druze za ovu picilicu, ni ja nisam ljubitelj golfova ali ovaj je bas extra. meni jedino felge ne leze , ostalo je vrh.
Sretno i zelim ti puno predjenih km
 
Član
Auto u fullu nema sta jel 200ps okruglo..inace boja i sve ostalo super,liga ce srediti farove samo ih umrci i bez obrva..znak crno retrovizori crno..:D
238_2.jpg
 
Član
Auto u fullu nema sta jel 200ps okruglo..inace boja i sve ostalo super,liga ce srediti farove samo ih umrci i bez obrva..znak crno retrovizori crno..:D
238_2.jpg


Mislim da je mapirano auto, valjda na 240KS (tako mi barem reče prethodni vlasnik), ali dok se prebacim malo s lovom otići ću na valjke da vidim sa čime tačno radim. Nakon toga, u budućnosti, planiram aBd 3" downpipe i, ako finansije dopuste, volio bih otići kod Dejana u NS da mi skroji mapu, njegov rad me najviše dojmio od svih tunera. Računam na otpriilike 260-270 KS, to bi neki optimum za K03 turbo u ovom setupu).

Farovi idu bez obrvica, u crno naravno, a retrovizori i znak zasad ostaju kako jesu, pa cemo vidjeti u buducnosti.

Morat' cu ofarbati zadnji branik, neko je negdje naslonio pa je ispucala boja, i onda planiram skinuti okvire tablica i naprijed i nazad i to bi bilo za sad to :)
 
Član
Mislim da je mapirano auto, valjda na 240KS (tako mi barem reče prethodni vlasnik), ali dok se prebacim malo s lovom otići ću na valjke da vidim sa čime tačno radim. Nakon toga, u budućnosti, planiram aBd 3" downpipe i, ako finansije dopuste, volio bih otići kod Dejana u NS da mi skroji mapu, njegov rad me najviše dojmio od svih tunera. Računam na otpriilike 260-270 KS, to bi neki optimum za K03 turbo u ovom setupu).

Farovi idu bez obrvica, u crno naravno, a retrovizori i znak zasad ostaju kako jesu, pa cemo vidjeti u buducnosti.

Morat' cu ofarbati zadnji branik, neko je negdje naslonio pa je ispucala boja, i onda planiram skinuti okvire tablica i naprijed i nazad i to bi bilo za sad to :)

Kao prvo, da poželim sreću s autom, extra izgleda stvarno, šminka je prava, a vjerujem da leti k'o zmaj :D.
Boja, felge i farovi ga stvarno ističu optički.

Pošto vidim da si šminka i ne trpiš kao ni ja ofucane/sjebane dijelove (mijenjao si prednju masku ventilacije, i ja sam isto na svom golfu 5 iz istih razloga), vidim da ti je mrežica od zadnje ventilacije oštećena (to stoka porazbija nazad, ja imam dvije petice, u obe ljudi koljenima porazbijali to nazad). Fali joj rebara i ono za pomicanje. E sad ne znam, ako ti to smeta (meni bi xD), imas na eBayu za 20ak $ taj rear vent da kupis nov i to sa niklovanim ukrasom okolo malim, što bi se jako lijepo slagalo s prednjim dijelom auta gdje također imaš tih metalic-ukrasa. Samo prijedlog btw :D. Dio sam ja sebi kupio, OEM-like je i izuzetno krut i kvalitetan.

Da ti bude sretan, što manje ulaganja i da ga se navozaš i aBd nikad udesa da ne budeš imao. Pamet u glavu sad :p.
 
Član
Hvala druže!

Jeste, neko ga je uradio nogom vjerovatno :D To cu obavezno poručiti, hvala ti za tip, imam jos par nekih sitnica da zamjenim, fali mu ljubavi i pažnje malo :)

Ne potapam gas puno, nisam još navikao na auto, nemam baš osjećaj gdje su mu granice. Ali sam jako iznenađen držanjem auta, naspram Megana feedback sa ceste mi je fenomenalan, i sveukupno baš prijanja za cestu strašno. Nisam siguran, ali mislim da nisu OEM opruge na njemu, nekako mi se čini nižim od vecine GTI 5-ca koje sam vidjao do sad, pa možda i to doprinosi sveukupnom utisku.
 
Član
Hvala druže!

Jeste, neko ga je uradio nogom vjerovatno :D To cu obavezno poručiti, hvala ti za tip, imam jos par nekih sitnica da zamjenim, fali mu ljubavi i pažnje malo :)

Ne potapam gas puno, nisam još navikao na auto, nemam baš osjećaj gdje su mu granice. Ali sam jako iznenađen držanjem auta, naspram Megana feedback sa ceste mi je fenomenalan, i sveukupno baš prijanja za cestu strašno. Nisam siguran, ali mislim da nisu OEM opruge na njemu, nekako mi se čini nižim od vecine GTI 5-ca koje sam vidjao do sad, pa možda i to doprinosi sveukupnom utisku.

Imao sam priliku prošle godine voziti jedan GTI 5-ak, nekih 40ak km. Vjeruj, ne da je razlika između tog tvog Megane i GTI-a, razlika u držanju se solidno osjeti i između "obične" petice koju ja vozam i GTI-a tog. Snagu da ne spominjem, nema smisla ni poredit'. Doduše, za GTI-a i ovo sa TFSI jakim motorima se radi poseban ovjes i šasija u odnosu na TDI (ojačano, fleksibilnije), nije to obično auto, pa nije ni čudo kako leži na cesti :D.
A moguće da je neko mijenjao opruge ili slično na njemu, ipak su to tunerski auti. Ili je specifičan profil gume neki pa daje taj feeling.

BTW, možeš mi reći ko ti je radio Zeder i koliko para košta to ? Moram i ja svojoj petici nešto ugraditi od te zaštite.
 
Član
Imao sam priliku prošle godine voziti jedan GTI 5-ak, nekih 40ak km. Vjeruj, ne da je razlika između tog tvog Megane i GTI-a, razlika u držanju se solidno osjeti i između "obične" petice koju ja vozam i GTI-a tog. Snagu da ne spominjem, nema smisla ni poredit'. Doduše, za GTI-a i ovo sa TFSI jakim motorima se radi poseban ovjes i šasija u odnosu na TDI (ojačano, fleksibilnije), nije to obično auto, pa nije ni čudo kako leži na cesti :D.
A moguće da je neko mijenjao opruge ili slično na njemu, ipak su to tunerski auti. Ili je specifičan profil gume neki pa daje taj feeling.

BTW, možeš mi reći ko ti je radio Zeder i koliko para košta to ? Moram i ja svojoj petici nešto ugraditi od te zaštite.

Pa logicno da je drugacije. Motor je najmanja prednost. Vrhunac petice je njeg diff.
 
Član
extra vozilica, boja jos bolja, a od smike ti fali samo jos full mfd sat, neka je sretno i bez kvarova da se navozas ;);)
 
Top