VW Golf 5

VW Golf 5

Član
Znam da boja nema veze sa visinom zato me interesuje oni brojevi na njima da vidim koji su
Nemam drug, sport opruge od H&R, nema boja veze s tim koliko spustaju. Istini za volju i na fabrickim oprugama sam bio blago nizi od drugih GTI-a, ne znam...



283, al' malo mi :D :D :D
Znam da kod h&r boja nema veze sa visinom,zato pitam imas li neku sliku gdje se brojevi vide malo bolje.
Kod mene su 29176, a kod tebe 29261 koliko mogu vidjeti
 
Član
Znam da boja nema veze sa visinom zato me interesuje oni brojevi na njima da vidim koji su

Znam da kod h&r boja nema veze sa visinom,zato pitam imas li neku sliku gdje se brojevi vide malo bolje.
Kod mene su 29176, a kod tebe 29261 koliko mogu vidjeti

Evo kolega Edo kaže da su ovo za karavana ili 4motion-a, on je imao iste, pa je zato ovako nizak naprijed a dignutiji nazad. Iskreno ja nisam ni obraćao pažnju, samo provjerio pašu li na 5cu pošto je dobra cijena bila :D
 
Član
Uuuuf, nakon 3. godine da i ja updateujem garažu :D
Dugo vremena nisam ulazio na forum, nekad prošle godine podjem se logovati i skontam da sam zaboravio login info totalno, i evo nekako na jedvite jade uspijem :D

Odakle početi s Golfom, dosta toga se radilo, uradilo, mjenjalo, kvarilo, popravljalo. Helem, uratko cu :)

Prvo smo nekad krajem 2018-te spakovali neki K03/K04 custom hibrid (malo veci impeler od klasicne K04-ke), dodali na njeg brizgaljke od S3ke, jednosmjerni ventil raila od RS4-ke i upgrade-ovali pumpu visokog pritiska VIS Motorsportovim kitom i to sve odvrnuli da se boje rastope :D

If9vWMN.jpg

Priprema za hibridizaciju : D

pD2tgak.jpg

Klip pumpe visokog pritiska, inače bez upgradea HPFP-a ništa preko 280 konja nije moguće, jednostavno fabrička pumpa ne može napuhati dovoljno goriva za tu snagu...

vgo6jkA.jpg

Izduv je "blago pročepljen" :D

Gluho i naopako, auto se kontrolisati nije dalo. Onda nam je interni wastegate poceo praviti problem, i izduvna grana generalno (boljka kod ovih turbo punjača inace, jako tanke grane na par mjesta i pucaju), pa smo pristupili trajnom rješavanju istog ugradnjom externog wastegatea.

qq3tq0N.jpg


Taman što smo sve to pošarafali, naspem 5w30 ulje i primjetim na semaforima kad stojim u mjestu oblak dima iza mene. Obrni okreni, skontam da su tifoni, difoni, tefloni, gumice ventila vjerovatno krute i puštaju ulje. Blago bolestan kakav jesam odem u Quattro i kupim sve za interno osvježenje motora, karike, ležajeve, difone, dihtung glave, semerinzi, hu-ha. 1200 kmeka :rolleyes:

Rastavimo motor, difone u Temaxu jedva počupali koliko su odvrdnuli bili. Karike tuga božija, ne znam kako je uopšte bilo kompresije u motoru.
Srecom blok, klipovi, radilica, bregaste, sve što je bitno je uredno.

Sve očišćeno, prečišćeno, pregledano i opet provjereno.

swhPPwh.jpg


Bu3CkwI.jpg


Moj vazda strpljivi majstor to sve fino složi, upakuje, prepakuje, usput izmjenjamo bruku nakih crijeva, guma, gumica, kučišta, ajkula i drakula, pređem cca 5000 kilometara, kad evo opet me Golf obraduje - LOW OIL PRESSURE. :oops:

Skinem uljni filter i imam šta vidjeti
awM1vno.jpg


Ja već krenuo na pumpu s kanisterom da kupim benzina da ga zapalim, kad majstor javlja nije mašina nego je retardirana balansna jedinica na uljnoj pumpi pojela ležaj.

To permanento riješimo plazma rezačem :cool:
NyszBLA.jpg


Flushuj, peri, čisti ispiraj motor, elem na kraju sve dobro, motor k'o Singer-ica.

Onda uzmem da se igram s nekim halogenim farovima od petice, složim quad xenone u njih i angel eyes i dobijem ovo
M81fw1E.jpg


MpuWiTn.jpg


Izlete mi povoljno neke 19ke i ja naravno ne mogu odoliti pa i to uzmem:
phkpin9.jpg


Scu9dUr.jpg


4ewFa0V.jpg


Nazad bootleg Akrapović nastavci:

OvDHZbX.jpg


YNtSNcV.jpg


I sve ja to fino složim, vozaj, hu-ha, i na kraju skontam da mi je vrijeme da zamjenim auto :woot::woot::woot:. Srecom sam ostavio sve stock dijelove koje sam skinuo, skidaj turbo, injektore, pumpe, felge, tamo-'vamo i na kraju bone stock GTI:

DJMdjdv.jpg



Takav i otišao nekad krajem Jula prošle godine, negdje u Prnjavor kod Kalesije ako se ne varam :)
 
Top