Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Član
MTR je napisao(la):
@Dellas : ne mislim da auto ne prima gas :D , to u startu davanje gasa je isto ko da ti ustanes ujutro iz kreveta i neko te dobro zavali sakom :D
nego mislim na vecu viskoznost ili fluidnost tog ulja , tj brze dolazi do glave gdje su ventili tj , krace motor radi na suho

Meni se desava da ne mogu oupste da dam gas dok se malo ne zagraje, ne bih ga ni davao naravno, ali i da hocu ne mogu...Isto je kod sestre na pugu 207..
 
Član
Sipam Castrol i Mobil 1 sinteticko, sta dobijem iz servisa :D obzirom da sam dosta po autoputu, van gradska voznja, preticanje, u servisnom intervalu od 15.000 km moram nadout pola l
 
kod mene kako se autu cefne, nekan trosi ko lud, sipao sam litar na 1000km, normalne voznje, kako gradske tako otvorene, koristio revanol 10W40, onda koristio neko orginalno svabsko 15W40, isti kurko bio s potrosnjom, najgore sto auto 800km nista ne potrosi, a onda u 200km svuce sve.....
zatim sipao castrol 10W40, auto ga "ispljunulo" :D bukvalno, pukao mi dihtung na uljnom filteru bio, tako da njega nisam dugo ni vozao, onda je dosao na red valvoline 10W40, potrosnja opet sau bau, sve isto...
sad na kraju mi je mehanicar moj nasuo neko njemacko, 10W40, nije mi rekao proizvodjaca, kaze da je extra, poznavajuci svoje auto uzeo sam i dodatne 2L u flase, auto evo preslo skoro 5000km, jos nisam potrosio te dvije flase, znaci totalno ludo, a kad mi trosi ulje tacno vidim u retrovizor kako ga pljuje kroz auspuh, kako sto i sta je otislo ne znam, mjenjao sam tiflone ali nije do njih bilo, auto nigdje ne pusta ulje, znaci proguta ga ali samo ponekad, kako mu se cefne.....
 
Član
Iskreno nisam sve procitao ali evo od mene, dok sam vozio CRX do nedavno, sipao sam mobile1 kupljen u Austriji 10W40 i nisam dosipao vise od 0.5 izmedju zamjena, ali je ipak trosilo malo, onda sam nasuo mobil1 kod nas, tacnije iz bacve na kojoj pise mobil1 :D i potrosio 0.5 za jako kratko vrijeme i pravo se zabrinuo za motor i onda konacno presao na Modricu Eko Plus 5W30. Premjerio kompresiju, max brzinu i ubrzanje - opet mi pocela lamela da smrdi :D i sve je bilo u fabrickim spec.

Modrica se reklamira, evo bas nedavno gledam na tv, da je to full siteticko ulje i da su dobili kojekakvih certifikata i priznanja, licenci sta li vec i bla bla bla, i sto je najbitnije da se moze voziti 30 000 KM.

Cijena je oko 22KM po litru, a ja sam ga vozio po 15ak 20k i nikakvih problema nisam imao.
Cak naprotiv, cim sam ga nasuo motor se smirio malo ljepse radio na sto sam se iznenadio jer smo svi skepticni prema domacim proizvodjacima.

A jos zanimljivije nisam dosipao ni kap, pred zamjenu sidje na sipci sa sredine na skoro minimum ali tacno mi bude dok ne zamjenim.

Kompresija je bila u fabrickim specifikacijama i takva i ostala, nakon mozda tri zamjene ulja, i nisam primjetio da se bilo sta desilo, lose, sa motorom, isto je ubrzavao, isto goriva trosio, ista je bila max brzina i onda sam prodao auto.

I nastavicu da sipam ovo ulje, i toplo ga preporucujem svima, ljudi ga za trke koriste, pa vjerujem da ne bi da nije dobro.

Normalno preporuka vazi na vasu odgovornost, jer je jako ruzno nekom preporuciti ulje pa da mu se sta pokvari, oni koji jos idu u ovlastene servise, nemaju sta razmisljati i lupati glavu kad ce im svejedno nasuti ono koje sipaju svima i jos usput dati garanciju.
 
Član
ja u seata tdi motor sipam castrol longlife i mjenjam oko 10 000km potrosi oko 0.3 tak nesto ali uglavnom nepali mi se lampica da treba dosipati od mjenjana do mjenjana
 
Član
menjic: Radiš krivu stvar, ne smiješ dopustiti da ulje pređe ispod pola mjerne šipke, a ne do minimuma. Ja uvijek sipam skoro do vrha.

nesobrzi: Isto vrijedi i za tebe
 

MTR

Član
slazem se sa zelom , i ja uvijek natankam skoro do vrha , volim kad nema guzve malo zagasat uz i niz Vjetrenice prema Vitezu ima vise dobrih krivina , e sad bez obzira na vrtnju motora i uljnu pumpu centrifugalna sila je opet plafon , dobar gas i jaka krivina odvuku ulje u jednu stranu i motor doslovno ostaje bez ulja i ako ga ima , par sekundi na 5-6 hiljada i eto belaja . Normalno, ne prelaziti nivo vise jer onda odose druge stvari
 
Član
Nemaš se šta slagati, to su činjenice:D Iznenađuje me kako ih itko na auto forumu ne zna.

Manjak ulja dovodi do većeg habanja, višak ulja motor lako izbaci na auspuh, no usput šteti lambda sondi i katalizatoru.
 

MTR

Član
evo o cemu pricam , uzbrdo, nizbrdo , ljevo , desno ... G sila je cudo

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ny9xl7iWayU&feature=related[/video]
 
ima ljudi kojima to nije bitno, imao ili nemao ulja svejedno mu, ja znam jednog koji u autu nikad nema ni ulja ni vode, jebe se njemu, bitno je da ide, ulja i vode naspe samo u extremnim situacijama, a evo to isto auto pati tako vec 2g.....

ja pokusavam drzati uvjek iznad poovine sipke, ali mi je luda situacija pa iako provjeravao svakih 7 dana zna sletiti i ispod......
 

MTR

Član
ev jos jedan za NEpoznavaoce , i usput za one koji ne znaju Mobil ( Exxon/Mobil ) nije Njemacka firma vec Americka :D

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j-IHMv6uhgo&feature=related[/video]
 
Član
Evo ovde je ulje uvjek na minimumu ali ga uvjek ima dovoljno :D

honda-k20-dry-sump.jpg


003.JPG


Sve ja razumijem, ali nije uvjek bolje da je max, najbolje je kad ima dovoljno.

Sto ga vise ima, kod ubrzavanja i kocenja se vise mase tumba, radilica ga dize gore i okrece i pravi trenje i ..................

Tako da se ne slazem sa ti sipanjem ulja do vrha, nema veze sto ce ga motor izbaciti, ne valja da je pun.
 
Član
ni pomeni ne treba biti na max, min i max su granicne vrijednosti i pomeni je sredina optimum..
 
Član
Sada očekuješ da kažem da sredina nije točno između min i max:D

Zimi treba biti oko pola, ljeti do maksimuma;) Za ovu tvrdnju možemo opkladu ključ po ključ:icon_biggrin:
 
Član
Ulivam po preporuci fabrike 5w40 netrosi ga nista barem na sipki u ovih 5tkm a kad potrosi odrzajem izmedju polovice i maximuma tj na 1/3 mjeraca.Koristio sam jos i ravenol 5w40 njega mi je trosilo oko pol litre na 10tkm;)
 
Top