Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Član
U saxa sipam elf competition st 10w40, staje 3 l, i verovali vi meni ljudi ili ne ne dolivam ni kap na 10000km. Potrosi manje od 0.2l...a ne stedim ga, motor presao preko 260000km
 
Član
u servisu mi prosle god.sipali castrol edge 5w40, ja na zadnjoj(drugoj izmjeni kako je kod mene) nasuo sam Total Quartz 9000 5w40, castrola nije nista ni potrosio,a nece ni ovog aBd :D a preso je preko 200k,u pitanju je pug 307
 
Član
ESSO 10w40 mislim da je. Fabrička preporuka i držim se toga. Do sad nikad nije falilo grama ulja pri mjenjanju. Ne troši kapi ulja, što mi je malo čudno, al' ajd', počeće valjda trošiti uskoro.:D
 
Član
INA Delta 5 15w40 ono od 5 marki, jednom u mjesecu provjeri i samo vozi :cool:
Presao Boga pitaj koliko :lol:
 

MTR

Član
skora je napisao(la):
U Stila sipam Wurth-ovo ulje, evo presao vec 13k km i dosuo samo 0.2litre na 10k km! Uvijek ga stedim dok se ne ugrije masina, a onda po potrebi zavrti do 6000!

to u pakovanju od Wurtha je Mobilovo ulje ;)

dellas je napisao(la):
U saxa sipam elf competition st 10w40, staje 3 l, i verovali vi meni ljudi ili ne ne dolivam ni kap na 10000km. Potrosi manje od 0.2l...a ne stedim ga, motor presao preko 260000km

i ja sam sad u golfa sipao taj Elf , nema vise onog kliktanja od 5-6 sekundi dok se ulje digne :icon_biggrin:
 

MTR

Član
bmwscaner je napisao(la):
nesto gledam kod vas KAKVO JE MJENJANJE ULJA NA 10 000km ?

znao sam ga promjenit i na 2000 km , daaaavnooo kad sam imao GSI-ja trpao u njega tada 10w50 ili 15w50 kako je uvjek bilo do poda cesce se mjenjalo.
zavisi kako i sta i gdje se vozi tako i ja tempiram izmjenju , npr. ako je nabralo 5000 km sve gradske voznje ( prljavstina ) odma se mijenja , ako sam isao za njemacku ( non stop autoput , 3-4 puta mjesecno ) onda na 10000

P.S. ako mi u medjuvremenu uleti kakav ventilac , ne gine mu TWS 10W60 Castrol
 
Član
dakle da odnesem sljedeci put da mi uliju 10w40... a zar ima potrebe tako "cesto" mijenjat ulje, kod mene je isto 90% gradska, a ulje uvijek mjenjano na cirka 15.000km, a svaki dan barem jednom dozivi "skoro" blokadu...a nit ga trosi niti ista...
 
Član
MTR je napisao(la):
skora je napisao(la):
dellas je napisao(la):
U saxa sipam elf competition st 10w40, staje 3 l, i verovali vi meni ljudi ili ne ne dolivam ni kap na 10000km. Potrosi manje od 0.2l...a ne stedim ga, motor presao preko 260000km

i ja sam sad u golfa sipao taj Elf , nema vise onog kliktanja od 5-6 sekundi dok se ulje digne :icon_biggrin:

A to je znaci zbog elf ulja:icon_question: Prvih par sekundi auto ne prima gas, jel mislis na to:icon_question:

OggyBoy je napisao(la):
ESSO 10w40 mislim da je. Fabrička preporuka i držim se toga. Do sad nikad nije falilo grama ulja pri mjenjanju. Ne troši kapi ulja, što mi je malo čudno, al' ajd', počeće valjda trošiti uskoro.:D

Nece poceti:icon_smile: ;)
 

MTR

Član
@Dellas : ne mislim da auto ne prima gas :D , to u startu davanje gasa je isto ko da ti ustanes ujutro iz kreveta i neko te dobro zavali sakom :D
nego mislim na vecu viskoznost ili fluidnost tog ulja , tj brze dolazi do glave gdje su ventili tj , krace motor radi na suho
 
Top