Volvo V40 Turbo

Volvo V40 Turbo

BHT Ovisnik
problem rijesen, nakon detaljnih ispitivanja svega,dijagnostike i sl. skontao da je negdje problem u vakumu, jer sam MAF direkt spojio na klapnu gasa, pa sva crijeva ispitivao bla bla, vidim sva su zdrava nadođem da je IC
d0vvr7o03znb28wbaw9.jpg


ocito je plin detonirao, pa sam sve fino prekrojio gumicu,uzeo neku kao diht masu da valja pa napunio,zacepio,stegnuo i evo drzi, jedini problem su jos podizaci ventila,oni klapaju,al cim skupim novce i to ce ici, za sada mi jedino nesto malo na punom gasu trokira,kao da su svjecice, al sam uzeo skuplje NGK prije ni oko 5k km, mozda je negdje neki kabal,jedan je bacao struju pa sam ga promjenio,danas cu jos probat ispitati,al bitno je da vozi...

nađoh i jednu slicicu u aparatu pa da podijelim :)


e19926x81sjyhjt1ala.jpg
http://www.zaslike.com/files/e19926x81sjyhjt1ala.jpg
 
BHT Ovisnik
hvala,nadam se da nece biti problema,a evo kako zvuci inace bez katalizatora,a i kako se cuju podizaci ventila,nadam se da cu ih us korije vrijeme mjenjati...

inace tek je skinut katalizator, auto prije par kilometara upaljeno pa se ni lambda jos nije podesila,jos malo vise auto ubrizgava benzina pa baca crn dim na punom gasu,a i nema niti jednog lonca, sada je full protok od turba do nazad bez kata,srednjeg i zadnji protocni,fi60 full,mada cu vratiti vjerovatno kat
 
BHT Ovisnik
uglavnom dosao i je i taj dan, sutra se vadi motor iz auta, sve rastavlja pa idemo detaljno vidjeti sta je,vec smo slusali knock slusalicama izgleda da je klip,vjerovatno u bolcni,pa naravno ide od tog sto trebali i sve getzovo,karike,leteci,lezeci,dihtung glave, posto smo kamerom ulazili u cilindar jedan je malo pohaban pa mozda na sva 4 uradim kosuljice tako da je kao nov,uglavnom sutra jos detaljnije,necu zurit,istekla mi je prije 2-3 dana registracija pa cemo sve fino i lagano kako treba :)

usput planiram kada izvadim motor i sve popratno oko njega ako mi ostane mjesta,tj. ako mogao skidat ova crijeva od klime i ostalo mozda usput ofarbam motorni prostor,al to cu sve znati detaljnije,jest da su mi ovaj tjedan poceli ispiti na faxu,al sam se malo domogao i para tako da je ovo jace od mene i moram to poceti lagano raditi

u7mqoywpgsz9jucwckp.jpg
 
BHT Ovisnik
motor je vani, mozda sutra il kroz 2-3 dana rastavljanje,nadam se kroz 10ak dana da cu ga vratiti,osim sto se bude pohabalao oko klipa i to ide sve ostalo od generalke sto ide na novo i naravno novi zipcasti,spaneri vodena i to da je sve po propisu
34pwoqavbil1dinpv4sh.jpg
 
BHT Ovisnik
malo su me stisli ispiti,a i kolega sto radi auto ima dosta posla,al evo ga,rastavljen motor, klipnjaca se iskrivila, skroz desni na slici...
ostalo se cini uredu, sutra il u pon. nosim glavu i blok na obradu,da se pregleda masinski jesu li i ventili na svom mjestu,da se osiguram i narudzba dijelova... mada danas me sjeba i kazna,prije 2mj ne uslikalo u Pocitelju na 82 gdje 50 (magistrala otvorena,al đubrad tu uvijek vreba) pa mi ode vozacka na hlađenje, to mi ubi zelju za svim...
1znqxh4ow917bsrc67.jpg


mislim se da ne vracam poklopac motora nazad na motor,nego da ofarbam deklo,neda mi se polirat jer je pun vrag ovih supljina,nemam vremena i zivaca,pa me puca dal siva klasicna ili da puknem crvenu boju, kako bi leglo ? okolo motora sam sve opro,dosta je sada čišće, 3x ribao motorni prostor...
 
BHT Ovisnik
sve naruceno,cekam dijelove sve u utorak, cigančio sam neki popust pa sam karike,letece,lezece i dihtung dobio za oko 350km te sam iz firme koju sam vec zaboravio Euromotorio iz Sa uzeo set za veliki servis 2 zupcasta, 3 spanera i vodena, sve to za 250km, cijene iz Nuica bolje da ne govorim jer imaju kao samo original :D klipnjace dobivam u nedjelju, a u ponedjljak nosim blok i glavu na obradu pa lagano sastavljanje,mada mi dosla kazna 100km i oduzimanje vozacke pa neznam ni kad cu na cestu,taman da reg odmakne hahah zato bi volio ako mogao odmah im dati vozacku...
uglavnom danas na poslu imao neke velike naloge za raditi pa sam imao dosta vremena dok masina radi i padne mi na pamet da si napravim opet novu kutiju za woofer,pa mi je kolega Zlaja pomogao u proracunima i nagovorio me na SP,da ne batalim portom iako sam vec nacrtao i port i sve taman mislio pustit da se izbusi, odmah posaljem na pilu da mi se izreže i na CNC-u pravilno izrezem krug, naime napravio sam slot port kutiju za svoj alpine,ovo ugrubo,treba je zabusiti,nazad ovaj visak od 6cm odrezati i fino tapecirati
u međuvremenu dok motor ne ubacim i to cu jos napokon zavrsiti srebrenu unutranjost jer mi je ostala desna ventilacija i suvozacev pretinac

8gfnclgssspii8ye9kg.jpg

yaxpf5v24x41jawlacuc.jpg



 
BHT Ovisnik
stigla glava i blok s obrade,malo sam ih oprao i namazo cilindre uljem,a deklo ocetkao fino i ofarbao, sutra aBd sastavljanje motora jer sutra jos dijelova treba da stigne i onda nakon toga ubacivanje u auto :)

kada motor sastavim onda cu detaljnije oprat blok,mada se on i ne vidi...
2afx8yq01y4h5bo7vzjf.jpg


qh71l8dllo30hk2xx8.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
motor je sklopljen sa mjenjacem, stavio i lamelu sto sam imao na strancu, malo sređen ociscen kao i usisna, sve sto se vidi s vrha, tako da ne vracam poklopac motora :)
3ua185sxrk39ujc4rjvc.jpg


trebao je vec danas u ovim trenutcima bit na testnoj voznji, ali problem mi predstavlja jedan obicni glupi komad papira, tj. dihtung uljne pumpe kojeg nema u ovlastenom nit se moze naruciti da bi mi to danas poslao kolega iz Zagreba sto mi je i klipnjacu poklonio pa ce mi stici sutra u Metkovic i nadam se zavrsetku slagalice i ubacivanju u srijedu da do noci upali i da se razradi posebnom metodom da ne moram voziti stotine kilometara da se sam razradi
za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
iako ne vidim neku posjecenost teme,al ajde,guram sve valjat ce i meni da se snađem nekad haha :D

uglavnom jutros od 8h (bolje receno od jucer ujutro) smo se zadali da ubacimo motor u auto i upalimo taj dan,al ne moze bez problema, prvo falila podloska bakrena te sam cijel grad obisao da je nadjem, pa onda sve ubacili, na svaki nosac nalegao sto je nas je iznenadilo i na kraju zavijamo desne kad ono sva 3 navoja proklizana,mada je vec prije netko to sjebao,pa trazi opet po cijelom gradu sarafe sitni navoj 9 sa 10mm sitni navoj,nigdje nema,na otpad otisli sve po kisi prebrali nasli duze te navoje dođemo nazad opet nemogu ni oni pa ponovo cupaj vadi skinuli nosac motora i sa bloka motora taj vrag gdje idu sarafi nosi tokaru da stavi debljinu 12mm i onda je sve super bilo,pa onda zajebancija oko poluosovina nikako da ulegnu i svasta nesta da bi evo sastavili sve maloprije i upalili, evo tek usao u kucu i okupao se, slomljeni,ali je upalio,mislili razradu odmah nocas,al zaboravio da mi je istekla reg haha pa cemo to odmah sutra-prekosutra rijesiti, uglavnom sve radi !!!

jedno ogroomnoooo hvala kolegi Sreti kojeg vjerovatno mnogi znate, covjek zaista zna posao i kad se zada nema odustajanja :)
jy8qmd1q8ev6kzrzn32.jpg

axfm3188xmtvsppsrkac.jpg


sve je jos prljavo na autu i oko auta, jedva sjedim na stolici, ujutro imam ispit,al sam morao motor prvo rijesiti pa makar ga i pao hahah uglavnom biti ce lickanja i obavijesti :D

za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
evo ga jos jedan update, narucen K&N filter, nisam ga jos mislio uzimat ali posto mi je u ujke u Njemacku vec nesto stiglo sto sam narucio rekoh da odmah uzmem i filter da se ne zezam kasnije jer cu i onako bus placat, inace sam ga u njih nasao za 45€ dok je u nas 160km...
k-n-high-flow-drop-air-filter-proton-inspira-1103-08-Autohaus@4.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
neznam da li sam spominjao,al motor je ponovo izvađen jer je dimio, lose mi uradili blok, 3 cilindar uzas,a drugi ovalni,sada cekam piksne, busim cijeli blok, na novo sva 4 cilindra, nadam se krajem iduceg tjedna da ce stici, katastrofa...

al evo jedna novina koja je prije svega belaja narucena i stigla u njemacku pa sam danas je dobio :)

WIFI, GPS sa svim mapama, tv obicni i digitalni prijem, igrice pizdarije...

a8ndzm0paqilatxbbfuw.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
opet rolamo, jaci nego ikad :D

prekjucer upalio, u 5 ujutro poceli raditi i taman oko ponoci zavrsili, jer rekli smo isti dan cemo sastavit motor iz dijelova i taj dan ubaciti i upaliti da ni noc ne provede da nije ubacen, da sta se ne desi...
ubacio sam odmah i K&N filter, ali cu morati cim prije staviti ili katalizator ili srednji lonac jer mi je bucan
usput odmah sam nabacio felge i digao ga za prst nazad

ju7sc6t7o5fg410j3v5.jpg


ubačena i muzika,,ali nemam blende za 2din, skupa *ebem je, oko 50km najjeftinije pa ce malo sacekat dok stanem na noge,usput sam i policu kod suvozaca ofarbao, jos moram ventilaciju desnu i to je to, te volan presvuci ili nesto...

qki6aa9di9uv0fmzcjh.jpg


slot port kutija je tu, ovih dana cu je presvuci kao sto je tepih, prezadovoljan sam zvukom, woofer nit se mice, a udara :D

gus8alib1jgr9l1tbe.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
danas ga jos malo izveo u setnju,lagano nabiremo kilometre, imam puno obaveza pa sam tek oko 500km u ovih 2 tjedna, evo par slika da ne krepa
ivmapf0w5eoy8w57xdt.jpg

0al8oq9bn0sbffgbq.jpg

0hu93vrat1qc11l5uls8.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
Napokon se nakanio i kutiju rijesiti. Uvijek neka pizdarija, pa odem neki dan da uzmem materijal koji sam uzimao prije godinu-dvi, nigdje ga nema, kad rekose u ovom jednom centru doci ce za 4 dana,rekoh super, da ne mjesam debljine i dezen, i danas odem,pokupim i danas evo se zajebavao oko tapeciranja, mogao sam i bolje,al jbg, ne uzeh nov skalper,a i jos jedna ruka bi mi valjala,al dobro je,ja sam zadovoljan. Svida mi se sto je kao rebrast tako da se kutija stopila sa podom u gepektu i nema setanja :)
Ovu stranicu sto se vidi s vana, tj. port sam prelakirao crnim pipsom sto mi je ostalo od bmw-a tako da nije boja drveta
v5sxy8z127clt6sdged.jpg

myu3bpdmaap8sw0ehi0v.jpg


usput evo jedna fotkica nekada i sada, ja sam zadovoljan postignutim :)

powue48xhhtiv38xm6r.jpg


za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
BHT Ovisnik
Ovdje odavno nista nisam pisao,pa da skinem malo prasinu bezze da stavim 2 slicice od 2 ljubavi koje gonjam, ovisno od potrebe :) Vidi se razlika ta 2 vozila :D
7vdlbc011ofdwfx9f9o.jpg

jabbjah0k54725lpi8y.jpg


Na volvu se nista nije radilo, osim vratio srednji lonac, planiram sutra i katalizator. Dopizdilo vise, zvuk je extra, sve 5, al ne volim buku u autu, osim muzike, i cure kad prigovara naravno, to moras :D
Cim malo rijesim ispita unutranjost farbam u piano black

za komentiranje kliknite ovdje --> KOMENTARI
 
Top