Volvo V40 Turbo

Volvo V40 Turbo

BHT Ovisnik
kupljena nova vozilica,opet je šveđan u pitanju,auta istog godista se po meni stvarno nemogu mjeriti nikako sa ovim,ako mogu cijene su ihihi,izgleda da ce mi biti ona volvo for life
za pocetak evo 2 slicice,ima na njemu ciscenja malo,al bit ce to dobro,rijesit ce se
uglavnom ovo je istinski šveđan sa švedskim srcem,ima neki motorčić,dadnes mu gas on šišti,kiše i otima se,neznam sta mu je,al eto:icon_biggrin:
















 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

haha hvala svima,nadam se da ce posluziti i preci finu kilometrazu samnom bez nekih problema:cool:
to je to,no turbo no fun,sad sam se malo isao provozati,imao nekih obaveza pa ga malo vise stiskao,cim pređe 2.5rpm puni ko lud,kolona se prođe u treptaju oka:icon_twisted::cool: svakim stiskom papucice na gas vraca mi osmijeh na lice,jos mi na bulevaru ko narucen dođe neki crni golf 6 tsi,ostao je gledajuci moju guzu:D
@just_21
znaci taj si moj radni kolega:cool: jakako nego cemo ga predstaviti:icon_twisted:

inace upicanit cemo ga koliko se mogne,polako,sad cu jedno pomjeseca uzivati u njemu,moram gume dobre uzeti i onda lagano sminkanje:cool:
p.s. tko mi promjenim naslov:D

evo par slika,ako mogu administratori staviti i u prvi post bilo bi fino:icon_smile:












unutrasnjost je masna ima ciscenja,jedino sto mi se nesviđa su sicevi,unutra su bili original kozni,al on ih zamjenio s nekim momkom jos davno jer ne voli kozu,odni jesu pravo,al ruzni,vidjet cu kakav cu bit s novcima da probam od sase uzeti:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

pa nemogu jos nista posebno reci,malo je trzao kada idem na skroz malim obrtajim,dok na benzinu nije,al plin ima manje oktana,pa je to podesavao,sad je bolje,al cu vidjeti jos malo da ga postima,inace vuce dobro,ne osjetim neku razliku,jedino malo uz brdo da mu treba vise gasa na nizim obrtajima,al ja sam zadovoljan:icon_biggrin:

taman u njega ide boca 40l,ali ja sam trazio 60l,


gepekt je sad malo podignut,za 3-5cm,al to cu fino uradit od drveta okvir da ulegne:icon_biggrin:
inace evo kad se zatvori,nista vele strasno


pitao me gdje ces tocenje,oces na braniku,oces tamo,oces vamo,oces da ti dole sakrijem,malo ce bit teze za punit,al se nece vidjeti,rekoh hajd ti probaj ovako...



te ono ko saliveno za plin:cool:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

hvala,snimiti cu,samo nemam vremena sad nikako zbog posla,ako uhvatim vremena negdje odem:icon_twisted:

uzeo sam nesto staro jer nisam mogao skentrati za felge 17 sto sam gledao...
uzeo sam bbs original felge ponovo i zatamnio auto,cekam foliju za farove i zmigavce da vidim kako ce izgledati i ovih dana cu,samo sada nemam vremena,kljesta obojati :)



 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo



autu sam uzeo 4 gume 205/50-16,slomio se dok sam nasao,imao sam /55 al velike pa grebe,na piku nista da valja,nasao u zenici navodno dobre,70km komad,otisao gore,kad ono gume 7 godina stare...na kraju uzeo 2 malte ne nove fulda,stare godinu dana,šara drama,mislio se dal da uzmem jos 2 nove nankang i usput u grude svratim i nađem isto conti sportcontact2,imaju nekih 5mm šare,dot 2010 tako da moze posluziti,drze cestu za sada:icon_biggrin:

danas mislio na pisti mjeriti vrijeme i po belaju sinoc naspem 60l plina,tako da sam ga maximalno otezao,a spalo mi neko crijevo malo od vakuma turbine,pa to šišti ko manito,a slabije i vuce,valjda od pritiska zraka,kako li vec nezz ni ja,pa cu to prekosutra rijesiti i plina potrositi pa da mogu probat vrijeme izmjeriti:icon_biggrin: inace malo se potegao,kasnije se sjetio da mi je DSA upaljen pa neda ni proklizavat pa koči dok ne uvati,sjetio se kad sam potrosio gorivo:D gogina astra leti:cool:
ovih dana jos radim mu parking senzore,al nemam vremena,bojim kljesta te farove radim u crno kao na proslom volvu,sto ima sport edition,odnosno novije godine neke i masku mislim u crno isto,al nemam vremena sada,bit ce za 10-ak dana:icon_biggrin:






a sada kuliram s ovim malo,docerao ga starom prije 2 dana iz slovenije,imao povlsticu pa da iskoristi,to ce on samo vikendom vozati i kad negdje treba ici,pa kaze racunaj da je tvoje,pa sad malo njega kuliram:icon_biggrin: ne vjeruje nitko da je stari uzeo ovo,nemozes dokazat ljudima da nisam sebi kupio:lol: stari vozi momacku limuzinu,a ja momak od 20 godina karavana:lol: samo jaceg karavana:D
85enc71tln680ly10ip6.jpg
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

evo slicica motora
copyof04092012236.jpg

za blow off cemo vidjeti,kolega mi jedan govori da je imao na peugeotu mi16 ili koji vec,pa kaze po gradu ide stalno mu pisti pa popizdio i skinuo,vidjeti cu jos,al ne sada:cool:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

evo neki novi upadate,stavio sam originalne kozne siceve u volva sto mu je falilo,iako nisam ljubitelj koze,danas sam nekoliko puta se uhvatio kako sam skliznuo skroz s nje,zatim ekipa na zadnjoj klupi,jos ako je malo pripita, leta na sve strane,al eto,stavio sam radi estetike i odrzavanja ida popunim tu prazninu u autu,tako da je s tim godistem mislim sad u fullu sto moze biti:icon_biggrin:

16092012181.jpg

16092012180.jpg

16092012177.jpg


i gepekt sam isto odradio,inace je podignut zbog boce plina,na slici dole se vidi samo stiropor kako izgleda,pa sam uzeo speru i presvukao,pa od originala se skoro pa ne vidi razlika:icon_biggrin:
16092012179.jpg



i vozio sam u subotu SR po prvi put,iz auta sam samo izvadio muziku i zadnji naslon siceva tako da se idalje moglo sjediti,a i plin je komplet tu:D
15092012174.jpg


malo mi nije bas jasno vrijeme bilo,na treningu sam kao mahnit krenuo sa punim gasom i proslajdrao cijelu prvu brzinu,calibra iz iste klase me masala uzme i vrijeme auta bude 16.1 bez reakcije,kontam opet to je fino s obzirom koliko sam proklizavao,kasnije sam na kvalifikacijama vozio s kicom i posao sam bolje,ali kao i u prvoj trci pri saltanju u 3-cu turbo rupa,uzmem kicu za nesto i imam mnogo losije vrijeme nego u prvoj,nemogu se sjetiti koje

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sLL8Gzq3Uus&feature=plcp[/video]


zatim zapadnem sa custom na prvoj trci golf 2 VR6 fino olaksan,vozio 16.0 kvalifikacije,i stvarno sam dobro i startao,bez turbo rupe prosao i odvozim mislim najlosije vrijeme,kako ziv nezam:icon_confused: naravno golf me uzeo,s prakinga smo zajedno posli,odmah sam znao da je gotovo,volio bih da me je bar neko drugo zapalo da odvozim jos jednu,al jbg:D



na 0,47 pocinje
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M1QEs9XSrG4&feature=youtu.be&t=47s[/video]

pokusali smo i prednji sic izvaditi ali nije nam islo,hvala momcima na pomoci,bilo mi ljeno postaviti naprijed nove zimske gume s felgama,al do godine aBd nesto chipa i malo spremnije
inace odlicno druzenje,sva ekipa za 10,sto momci iz banja luke,mostara,neuma i sire:cool:

slike su losije,aparat mi je crkao pa ne zamjerite:D
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

19092012189.jpg

18092012185.jpg


za ciscenje mi rece kolega marko neki sonax preparat,sad neznam cime mogu da im vratim fin miris ?

stigla mi je i folija za farove pa cu i njih ovih dana odraditi i kljesta ofarbati,njih sam skroz zaboravio kako sam imao one felge:icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

rekoh da sam tu gdje vrijeme vozila 16.1 proklizavao cijelu prvu,znaci ja ko budala pun gas stisnuo i vrt vrti vrti dok nije dosao vakat za drugu,ni gume nisu nesto posebno,auto je standarne tezine,ako ne i težiu,izvadio sam samo zadnji naslon od sica,stalo je sve tu,a boca plina od 60l je u gepektu bila i nekh 5-10l plina,tako da sam opet zadovoljan na tvornicko auto,da su njemu bolje gume i da nema plina sigurno bi on isao znatno bolje,ovako bez iakkvog diranja je dobar,svakodnevno na cesti nitko nije olaksan,to mi je bitno:D ja se lagodno vozim 200 na autoputu bez opterecenja vozila,al imam u planu chip,pa cak nesto sam sa sretom pricao i oko nitra,al to cemo vidjeti,ako volvo ostajao u mene,ne dolazilo novije,odnosno ako se ne bude imalo vise novca onda ide svakako chip prvo:icon_biggrin:

i evo danas,srednji lonac van !
22092012202.jpg


sto je najgore ne osjetim nista na zvuku:lol: osjeti se tek na vecim obrtajima da je malo žešći,inace nista,vidit cemo dalje sta cemo skidati:lol: inace je stavljena ravna cijev istog promjera,sad ili se meni samo cini,ali kao da je zivahni na gasu,mada mislim da mi se cini,neznam...
 
Poslednja izmena od urednika:
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

na autu nista posebno novo,stavio sticker pa eto:D
inace se kilometri tutanjaju,od zadnjeg pisanja vec oko 1500km,vrti se vrti:D
a1qypyxkgmllitasskj.jpg


h8cipy6tpendz83aodlo.jpg


ovih dana mozda bude nesto updatea na estetici:icon_biggrin:
evo jedan mali video,inace cijelim putem fino isao 130km/h da ustedim goriva (plina:D) i prođe me neki TDI,pa cisto da ga prođem, ajd rekoh malo nek se razgori,inace g anisam gulio nit ista sto se vidi,rodica je bila samnom u autu,boji se brzine pa rekoh lagano cu ga nabiti,al mi nestalo vise autoputa,a i viđoh rotaciju niže pa nisam htio riskirat sa RH policijom:icon_smile:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tI5VS_i53zk[/video]

inace je na navigaciji prikazivalo 222km/h sto me iznenadilo kako je tocan sat,tek je na oko 5rpm,tako da cu jednom da ga probam provrtiti do 250,bar po satu:icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

nakon dugo vremena napokon da si senzore ugradim,leze mi u kuci dugo vremena,svima mi preče uraditi neko sebi,pa se napokon nakanio da uradimo i to :D
evo par slicica ugrobo kako to izgleda,oko proslog,pa i ovog volva puno zajebancije,cak 4+ sata smo radili:icon_twisted:

radovi u toku:icon_biggrin:


prvo rastavljanje



mjerkanje i racunanje 15 puta na svaki nacin ...



pa tek onda busenje



sastavljeno i sve vraceno





i jedna tek tako sa sela




jos jedna novina
productpic_CDE9882Ri_01.jpg

http://www.alpine.hr/p/Products/cd-head-units19/cde-9882ri

zvuk strasan,hvala IGY:cool:
biti ce slika i unutra,najvise sam ga uzeo zbog "search" opcije,jer mi je nprezaljena na onom sonyu gt620u sto si mi daaavno ukrali u jetti,da nisu,garant ne bi do alpine i dosao haha
extra se uklopio,kao i na slici,takav je i inace,kao nov:cool:

slike su inace lose jer je slikano mobitelom,apart mi je crkao,a nisam jos u mogucnosti da ga uzmem,moram jos 2 nove gume uzet za zime,2 sam prosle godine,pa onda ostalo,cim uvatim jos vremena radim farove,zmigavce i kljesta,te sutra vjerovatno novi raspored u gepektu :cool:
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

uzeo sam senzore sa displejom,inace ih raja ne uzima,svi mi traze obicni,al eto:icon_biggrin:
576456_401992526539764_1584240855_n.jpg
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

jucer kiša,ne radim,rekoh odo malo se zaroviti u garazu:cool:

skidanje branika


rastavio farove da ih lakiram unutra i da desni nastimam kako nije bio centriran,on i zmigavac su malo bili vani izletili


zatim ofarbani i vraceni,a zmigavce sam zatamnio folijom za farove dok i njih ne rijesim,to mi vec ne ide od ruke pa ih nisam otvarao,mozda mi pomogne kolega s foruma:cool: ali nisu toliko tamni kao na slici jer je mrak,a slikano mobitelom




skidanje znaka i maska u crno :)



te druga kutija u gepekt da dobijem malo mjesta,a pojacalo cu nekako zastiti:icon_smile:


bit ce boljih slika,ovo je slikano s mobitelom po mraku,al je ljepse uzivo :)
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

danas sam uradio masku,mnogo bolje je ispala,vratio sam i znak,uzivo je dosta ljepse,uci cu u minus,ali cu kupiti drugi aparat,jezim se od ovih losih slika:icon_evil:
sqpsc7wey5hr01gxgy.jpg



zavrsio sam posao oko farbanja prednjih/zadnjih kljesta,radio sam ih 4 sata dok sam sve fino ocistio četkom,pa čelicnim nastavkom na busilici,pa opet cetkom pa smirglom ,bit ce boljih slika svega
c1qpb14gx8uoyw4tdrz2.jpg
 
BHT Ovisnik
RE: Volvo V40 Turbo

evo lafo malo boljih slika,po danu uslikao sada ispred kuce,ako bude nekih parica mozda uzmem neki fotic sutra:D

d2l67exxtztuigpymhxq.jpg

v0qfjdmcu3tneii5mwad.jpg

zkdlh6nztgdxe9sya789.jpg

lerlrmxpgx603hmxo7fd.jpg

9u6iogsd215e6xxna9w9.jpg


ako jos nesto osim zmigavaca ne valja prozborite,njih cu isto raditi,da se razumijemo :D savjeti i kritike su uvijek dobro dosle :) volio bih samo da mi je malo bviši nazad ili spusteniji naprijed,al vidit cemo i to dok bude parica gewinde...
 
Top