Volvo V40 Turbo - Komentari

Volvo V40 Turbo - Komentari

Član
Svaka čast na volji i trudu!! Nadam se da više neće bit problema i da ćeš moć uživat u njemu :D
 
ajd nek se sve ok. jebes ulje ako su rekli da ide na njihov racun :D nego taj sistem razrade mi nije jasan nikako. sta dobijes nabijanjem brzine i kocenjem motorom? bas me zanima stucno objasnjenje da podbadam seoske majstore :D inace sve naj naj.
 
BHT Ovisnik
hvala vam, nadat se da nece biti problema,mada i dalje dimi, zvao sam ove sto su radili obradu,meni su ispirali mozak 14:20 min,a kasnije Sreti 17min, navodno nikako nije do cilindra,a karika je dobra bila,sad il je pukla karika (sto se nadamo da nije) ili sto oni kazu treba jos dosta kilometara da nalegne,pa cu vozati, ako ne legne onda idemo vaditi motor i mjenjati tu uljnu kariku, jbg, rijetko kada ja imam srece,a jos ni u cemu nismo fušerili,sve novo, sve kvalitetno...
stane prvom prilikom je tvoj :D
w124, nisam ni ja vele upoznat, i ja sam tek za to saznao, al valjda u kratkom vremenu konstanto je motor izlozen naporima te nabijanjem kompresije karike prije ulegnu na svoje mjesto,naprave sebi hod ili sto vec jer konstantno radis samo jedno te isto, stalno je pod tim naporom za koji bi trebao mnogoo vremena da normalno vozis,jer kada vozis normalno neces uvijek kociti samo motorom, nego lagano ce se razrađivati,a ovako lagano nabijes brzinu i onda kocenje u svim stepenima pa sve tako s laganim povecanjem gasa
 
Steta po dzep kada dodje do ovoga, ali opet abd sad
si miran sa motorom kad je ovako detaljno sve uradjeno.
Ako nije tajna koliko te sve doslo?
 
Član
Je li ovo neka "brendirana" navigacija/dvd ili je made in china? Vec dugo vremena bacam oko da kupim i ja nesto slicno, al' da mi je prvo malo "procackati" na necijoj da vidim kakve su :D
 
BHT Ovisnik
china, eonon-erisin, među kinezima poznatija, vec sam imao jedan dvd, prodo ga, ja sam zadovoljan, kolega ga ima 5 godina,nije los... prije sam imao svasta samo ne biru,zadnji je bio alpine 9882 pa onda presao na eonon, pa se opet ne zalim vele,opet je sminka,a za te pare dobar, ovo je evo znaci 2. po redu nov da uzimam, i opet bi... :)

uzeo 1 piksnu jer je 3. cilindar izgreban, kad smo mjerili ono na ostala 3 ima ovalnosti , nije pravilna kruznica, ne zelim da riskiram, da opet otvaram motor pa sam uzeo sve 4, odnekle iz Srbije to ide, nezz ni ja, svi iste uzimaju uglavnom, pa sam dobio to jeftino za set i ruke isto jeftinije nego ostali tako da ce me izac oko 300km + 1 karika jer iako je nova necu da riskiram sa 3. cilindra, one ostale su svakako nove,nisu se mogle ostetiti...imao sam opciju da uzmem blok drugi,al onda neznam opet sta me ceka, + moram kupiti lezece jer ovi ne odgovaraju onda sa mog,a vamo vec skrhao lovu na lezajeve,karike i ostalo tako da sam rekao sva 4 cilindra raditi i eto ga nov motor,samo sto nisu klipovi novi, sad kvalitet piksni neznam,al nadam se da ce biti ured, ako ne zapalit cu ga
 
Super Moderator
A gdje ce ti sad cilindre radit? Jesul za to sto ti se desilo krivi ti sto su radili prvi put ili?
 
Član
Al ti se ne da brate s tim motorom, nadam se da je ovo sad definitivno, da te nece vise nikad zezat. Btw dobar ti 2din, fino ce se uklopit drama
 
BHT Ovisnik
@bucky oko 1000km sada i vise malo s tim da sam ruke dobio badava skoro
ocito da su oni zajebali, promjenuli su X prica sta je bilo,samo oni nisu nikako krivi,a nisu ni premjerili da ostali cilindri ne valjaju... tako da sad ne radim u njih
jebo nego sta :D kad se sve sklopi samo cekam da vise ubacim i ovaj dvd i muziku pokopcam i napokon se opustim i uzivam jer nekako cudno pozitivno djeluje na mene, iako sam svaki dan u 4 god. mlađem e46 nemam nimalo osjecaja kao sto ga imam u volvu, cak skoro pa vozim konstantno po ogranicenju :/
Harli druze da fušerim pa haj nego jos sve dijelove trazio najkvalitetnije, u cijeloj Hercegovini trazim i najbolje tokare da sve bude kako treba, sve po PS i uvijek ja donji, da bar sad ne bude uzalud, nadam mu se pocetkom onog tamo tjedna na cesti
 
nisam doktor mehanike ali sam se konsultovao sa nekoliko majstora oko ubacivanja hilzni kad sam na audiju radio motor. niko mi nije preporucio da radim samo jednu stublinu nego sve. neovisno o stanju istih. kad sam pito samo za jednu da se uradi svi su me pitali da li sam normalan. kao sve je neravnomjerno itd itd itd. zato me cudi kako su tebi uradili samo jednu stublinu. a plus na to sve za dzaba su ti sve uradili. jer sam ja placo kod Bosica u doboju 100KM po stublini prije nekih 4 godine. a prosle godine sam u brckom radio ljudi imaju naj naj masine i naplacivali su mi po 60KM po stublini. prezadovoljan sam. audi je okreno vec 120 hiljada bez problema. tako da je to fuseraj kome si nosio da rade u prvih nekoliko rijeci razgovora a kamoli posla. jbg izduraj. napravice se sve. nema sad odustajanja. slikaj detaljnije sklapanje motora ako ti nije mrsko. da imamo gledat nesto na ovom forumu osim ubacivanja cromiranih okvirova tablica i led osvjetljenja :D
 
Vjerujem da si radio naj naj, ali ne shvatam zašto si pristao da radiš samo jednu, mislim ok, svako ima svoje razloge ali malo nesmotren potez jer će te u konačnici koštati jbg. Doduše i ja sam imao jednom tako glup potez, i isto na kraju pušiona, ali sreća pa su mi mehaničari famelija :D
 
BHT Ovisnik
ma ne, ja nisam uradio samo jednu, il sam se pogresno izrazio,il ste me pogresno razumili, ja nisam mislio niti jednu uraditi, radili su honovanje svih,ono samo prosli, i auto je diimilo na trecem cilindru, kasnije sam otvorio motor i ono na 3stublina sva isparana , te sam onda mislio raditi samo jednu kako su mi bili rekli,al sam se odlucio za sve 4, a kada smo ga otvorili ovaj drugi tokar premjerio kad ono sve stubline imaju ovalnost,nije pravilna kruznica, jer i meni je u cilju kad sam bacio dosta para da ga vise ne otvaram i da budem miran, znaci ono je bilo samo honovanje, da prođe malo masina kroz njih, a ovi isti sto su zajebali mi traze 120km po stublini, (sama piskna 40km) dok ovaj drugi mi sad ce uraditi za 80km (stublina 30km) i sve to x4, sad se samo andam da ce sve biti ured kada uradim, a ovaj sto mi je prvi radio je navodno među najboljim, zato sam i ja nosio 50km od kuce da to radim jer sam cuo da je dobar, ovdje po mostaru ih ima ihihi sto rade,al ajd kad je taj dobar odnjeo njemu, covjek radi 40 god,al eto belaj, isto mi je za lakiranje, obilazio mjesec dana lakirnice po cijeloj Hercegovini, kazu ovaj sto sam ja radio u njega strasan,nema dalje,najbolji naj ovo naj ono pa opet na meni zajebe
 
Top