Veko Skoda xXx

Veko Skoda xXx

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
JD. je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
Evo ovako to izgleda: u prekršajnom nalogu je dotični policajac N.Š napisao: „na zadnjoj sofersajbni posjeduje postavljenu tamnu foliju“. Kažnjen sam po članu 238, tačka 38,gdje piše: „Novčanom kaznom od 40KM kazniće se za prekršaj: 38) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja vozilom koji nema ispravne propisane uređaje i opremu osim uređaja za upravljanje, uređaja za zaustavljanje, uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa i pneumatika“. Dakle, počinio sam prekršaj po članu 203, stav 1: „Vozila u saobraćaju na putu moraju da ispunjavaju propisane uslove u pogledu dimenzija, ukupne mase i osovinskog opterećenja, zaštite čovekove okoline, kao i da imaju ispravne propisane uređaje i opremu“. I u dnu imaš dva mjesta gdje treba da potpišeš, lijevo ako češ platiti, desno ako češ na sudskim putem riješiti, s tim da kazna može biti veća od izrečene, a i dužan si platiti sudske troškove.
da, a posto ti imas foliju na zadnjoj sajbi, koja je protivna onome sto pise u pravilniku o opremi i uredjejajima, ti nemas ispravne i propisane uredjaje i opremu pa si i dobio tu kaznu, nemas se sta zaliti vjeruj mi. bolje ti je plati u roku inace ces bezveze baciti jos 20 KM

vec je istekao rok za plaćanje...a k...c cu im dati, radije cu prevesti auto na starog i registrovati ga, njima para ne dam...lopovi sve,ko i ovi sto su mi ukrali cd i zvucnike, a tad nije bilo policije, a za folije se odmah nacrtaju,lopovi jedni...
folije mozes imati samo na bocnim staklima iza ledja vozaca.
 
Početnik
ma ista ti je kazna za zadnju sajbu kao i za sva stakla, pa ti vidi sta ces...ako ces vec placat, onda sva zatamni 90% i lagano...pa nekad ces platit, nekad se izvuces, malo tragedije im serviras...
 
Član
JD. je napisao(la):
pise u pravilniku o opremi i uredjajima

ne smije biti zadnja sajba

haj ti meni reci sta je sa golf-om mk1 cabrio (ne svaki vidio sam 3 u gradu bez sajbe) koji kad mu je podignut krov nema zadnju sajbu tj zadnji dio krova je skroz zatvoren tj nema zadnjeg stakla. sta za njega po zakonu vazi?
 

JD.

Član
pa FABRICKI ;) ne smijes naknadno zatamniti zadnju sajbu

u tome i jest problem, kod nas zakon prave papci koji nisu obrazovani za takvo nesto... pa se ovakve stvari desavaju. trebaju i ovo promijeniti jer je tako svuda vani, osim prednjih mozes sve zatamniti...


U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
 
Početnik
JD. je napisao(la):
pa FABRICKI ;) ne smijes naknadno zatamniti zadnju sajbu

u tome i jest problem, kod nas zakon prave papci koji nisu obrazovani za takvo nesto... pa se ovakve stvari desavaju. trebaju i ovo promijeniti jer je tako svuda vani, osim prednjih mozes sve zatamniti...


U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,


b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

ako je ovo tačno, znači da ja na kombiju smijem zatamnit sva bočna osim vozačevih i zadnje šajbe..
 
Član
auuuu veko brate svaka cast auto je perverzno ispalo evo 3 minute zatacko brisem sline sa tastature . . . massive respect prelijep je skodilak ! ! ! Nek je sa srecom i dabogda puno puno kilometara preso sa njim!
Josh jednom svaka cast(svaka ti dala) i veliki pozz!!!!
 
Početnik
nihad3tzo je napisao(la):
auuuu veko brate svaka cast auto je perverzno ispalo evo 3 minute zatacko brisem sline sa tastature . . . massive respect prelijep je skodilak ! ! ! Nek je sa srecom i dabogda puno puno kilometara preso sa njim!
Josh jednom svaka cast(svaka ti dala) i veliki pozz!!!!

X2
 

JD.

Član
po 10ti put ovo je pravilnik o uredjajima i opremi a ne zakon o bezbjednosti na putevima
 
Član
Ja ba, ja gledam svo vrijeme oggy nije mi jasno odakle izvlacis podatke, pogresnu teku listas :) JD je u pravu, svojim ocima sam citao ovo isto kod cika milicajca
 
Član
Ma koriste svakakve pravilnike,neznaju sta kome da slazu samo da bi napisali kaznu slagat ce svasta. Po novom pravilniku nema zabrane za zatamnjivanje ali su oni supci koji jo nisu dobili pravilnike pa koriste priliku da raju ogule sa starim glupim zakonima. Nemogu se između sebe dogovoriti sta se smije a sta ne.
 

JD.

Član
kad je izasao taj novi pravilnik znas li ?

jesi li to saznao pouzdano ili cuo negdje.. ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top