Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VR6Boki je napisao(la):
Mah kakav BMW i zima, kakve gume i kakva elektronika. Mnogi testovi su dokazali da je zadnji pogon - motor i mjenjac naprijed jos u velikom zaostatku na snijegu u odnosu na klasicni prednji pogon. Ti auti su neupotrebljivi zimi - bar na uzbrdici, po ravnom se mogu ok kotrljati. Bas sam za vrijeme ovog snijega uzeo od tate BMW-a E46 i probao sta moze. Auto ima zimske gume Michelin Pilot Alpin - koje su daleko od losih, pa se ne mozes popeti uz brdasca gdje bi se sa Saxom popeo imam osjecaj sa ljetnim gumama. Ne preveliko brdo, auti sa prednjim pogonom se bez problema penju, ovaj stane smjesno rano i nece ni da mrdne. Probao sa upaljenim DSC-om i TCom, nece, ti pritisnes pun gas, on usporava, elektronika ga pokusava spasiti i stane na kraju. Iskljucis TC, popne se jednako visoko i opet stane, samo sad ti ne oduzima gas nego kad dodje na klizaviji teren pocne da okrece straznji kraj - sto nije dopustivo na uskim sarajevskim uzbrdicama. Tako da nemas nekog izbora, nego da ga parkiras u garazu i cekas ljepse vrijeme. Il stavljas neke vrece pjeska u gepek sto su prije radili, to nisam probao nit imam namjeru :icon_biggrin:
Ja ti rekoh da uzmeš pravog BMW-a a ne tamo nekog "izroda" :D
Nema smisla priča ni najmanje.Po tom onda svi vozači svoje BMW-e parkiraju preko zime i čekaju ljepše dane :icon_rolleyes: Ja iskreno ne znam takvih a i stanje na cesti pokazuje drugačije tako da...kupio si "izroda" :D
 
Član
djavolica je napisao(la):
Ja ti rekoh da uzmeš pravog BMW-a a ne tamo nekog "izroda" :D
Nema smisla priča ni najmanje.Po tom onda svi vozači svoje BMW-e parkiraju preko zime i čekaju ljepše dane :icon_rolleyes: Ja iskreno ne znam takvih a i stanje na cesti pokazuje drugačije tako da...kupio si "izroda" :D

Pa gdje su onda ti silni BMW-i na cesti? Vecina ih i parkira u garazu i ceka ljepse dane, il voze samo po ravnom. Ja cu te zvat, a ti dovedi tog pravog BMW-a kad zapada snijeg pa ti ja pokazem malo brdo, da vidim kako ces se popeti gore, ti ili neko drugi. Onda cemo pricati o tvojim rekla-kazala bajkicama :D
 
Super Moderator
ja sam imo mercedesa E klasu w211 taman kad je zima bila a prije njeg A6 2.5TDI isto za zimski period samo sto sam prodo ovog uzeo mercedesa
mogu reci da mercedes ima dosta bolji prenos od audija al sto jest jest po cesti dok se vozis plese vise ;)
 
Član
ljudi imal ko da uziva u voznji BMW-a zimi :icon_question: znate one situacije kada nekih 100 konja postaje 300 i kada samo trazis krivine za drifta :icon_rolleyes:
 
Član
Nemoze ni driftat sto je najgore, moze se vrtit ono kao u mjestu pri malim brzinama, do 20-ak km/h, al zaletis ga 40-50 km/h, trznes volanom, gas do poda, samo odgura njusku iz krivine, uzas. Kako god sam probao - vise nas doduse, nista htio nije, ni sa elektronikom, ni bez :icon_eek: Fini moj Saxo :D
 
Početnik
ma j*es i prednju i zadnju vucu kad je snijeg i led ... nema nista bez pogona na sva 4 .. ja sljedece kad budem uzimo obavezno da ima pogon ana sva 4 tockica :cool:
 
VR6Boki je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Ja ti rekoh da uzmeš pravog BMW-a a ne tamo nekog "izroda" :D
Nema smisla priča ni najmanje.Po tom onda svi vozači svoje BMW-e parkiraju preko zime i čekaju ljepše dane :icon_rolleyes: Ja iskreno ne znam takvih a i stanje na cesti pokazuje drugačije tako da...kupio si "izroda" :D

Pa gdje su onda ti silni BMW-i na cesti? Vecina ih i parkira u garazu i ceka ljepse dane, il voze samo po ravnom. Ja cu te zvat, a ti dovedi tog pravog BMW-a kad zapada snijeg pa ti ja pokazem malo brdo, da vidim kako ces se popeti gore, ti ili neko drugi. Onda cemo pricati o tvojim rekla-kazala bajkicama :D

Joj tebe jesi nedokazan previše nekad!Alo ne trebaju mi nikakva ta brda i brdašca ako čovjek kojeg ja lično znam može i mogao uvijek svaki dan s kockom na vrh brda kući i nazad što ja tebi imam dovodit na testiranje te "neke" BMW-e???A da i to, obično kad odeš zimi vikendom negdje na planinu dosta ćeš ih vidjeti ako obratiš pažnju pa bit će da ih šlepa dovozi gore :D Ne znam u šta ti gledaš al ja ih na cesti vidjeh jako puno ovih dana,ni jednog ne vidjeh da je učestvovao u nekom udesu ili proletio negdje, auta se sasvim normalno voze kao i sva druga!Uostalom ne znam čemu ovako glupa rasprava oko zime ko da živimo u Sibiru i vozimo kroz snijeg visine minimalno dva metra :D Rekoh ti već, šta je s tim tvojim BMW-om ne znam, neki izuzetak očito, a ove ostale koje ja znam barem nemaju tih problema koje ti navodiš, a isto tako ni za to driftanje da te ne citiram ponovo.
I ponavljam-kupi pravog BMW-a! :D
Dosta suvišne rasprave ja mislim :icon_exclaim:
 
uzmi bmw-a kad jednom provozas bmw-a nezelis vise izaci iz njega nit drugo auto imati. Ja vozam kocku bmw-a nemam nekih problema kad normalno vozis,a kamo li taj 2004 godiste ima ESP. pa zamisli razlike voziti sa esp-om i bez.
Moj ti je prijedlog da uzmes BMW-a.
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
ma j*es i prednju i zadnju vucu kad je snijeg i led ... nema nista bez pogona na sva 4 .. ja sljedece kad budem uzimo obavezno da ima pogon ana sva 4 tockica :cool:
Probao i mogu samo reci da je to najbolja stvar u industriji ikad napravljena
 
Član
djavolica je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Ja ti rekoh da uzmeš pravog BMW-a a ne tamo nekog "izroda" :D
Nema smisla priča ni najmanje.Po tom onda svi vozači svoje BMW-e parkiraju preko zime i čekaju ljepše dane :icon_rolleyes: Ja iskreno ne znam takvih a i stanje na cesti pokazuje drugačije tako da...kupio si "izroda" :D

Pa gdje su onda ti silni BMW-i na cesti? Vecina ih i parkira u garazu i ceka ljepse dane, il voze samo po ravnom. Ja cu te zvat, a ti dovedi tog pravog BMW-a kad zapada snijeg pa ti ja pokazem malo brdo, da vidim kako ces se popeti gore, ti ili neko drugi. Onda cemo pricati o tvojim rekla-kazala bajkicama :D

Joj tebe jesi nedokazan previše nekad!Alo ne trebaju mi nikakva ta brda i brdašca ako čovjek kojeg ja lično znam može i mogao uvijek svaki dan s kockom na vrh brda kući i nazad što ja tebi imam dovodit na testiranje te "neke" BMW-e???A da i to, obično kad odeš zimi vikendom negdje na planinu dosta ćeš ih vidjeti ako obratiš pažnju pa bit će da ih šlepa dovozi gore :D Ne znam u šta ti gledaš al ja ih na cesti vidjeh jako puno ovih dana,ni jednog ne vidjeh da je učestvovao u nekom udesu ili proletio negdje, auta se sasvim normalno voze kao i sva druga!Uostalom ne znam čemu ovako glupa rasprava oko zime ko da živimo u Sibiru i vozimo kroz snijeg visine minimalno dva metra :D Rekoh ti već, šta je s tim tvojim BMW-om ne znam, neki izuzetak očito, a ove ostale koje ja znam barem nemaju tih problema koje ti navodiš, a isto tako ni za to driftanje da te ne citiram ponovo.
I ponavljam-kupi pravog BMW-a! :D
Dosta suvišne rasprave ja mislim :icon_exclaim:

To ti Boki isprobao dok si uzimao one BMW-ejce na probu,ono kao kupac :D
Ja bas vidjam puno BMW-ova na cesti a i moj se ne gasi...na putu sam stalno...sad kad je bio snijeg da vidis kako se preticu auta po karauli :) zimske gumice DSC i no problemo...

VR6Boki je napisao(la):
Mah kakav BMW i zima, kakve gume i kakva elektronika. Mnogi testovi su dokazali da je zadnji pogon - motor i mjenjac naprijed jos u velikom zaostatku na snijegu u odnosu na klasicni prednji pogon. Ti auti su neupotrebljivi zimi - bar na uzbrdici, po ravnom se mogu ok kotrljati. Bas sam za vrijeme ovog snijega uzeo od tate BMW-a E46 i probao sta moze. Auto ima zimske gume Michelin Pilot Alpin - koje su daleko od losih, pa se ne mozes popeti uz brdasca gdje bi se sa Saxom popeo imam osjecaj sa ljetnim gumama. Ne preveliko brdo, auti sa prednjim pogonom se bez problema penju, ovaj stane smjesno rano i nece ni da mrdne. Probao sa upaljenim DSC-om i TCom, nece, ti pritisnes pun gas, on usporava, elektronika ga pokusava spasiti i stane na kraju. Iskljucis TC, popne se jednako visoko i opet stane, samo sad ti ne oduzima gas nego kad dodje na klizaviji teren pocne da okrece straznji kraj - sto nije dopustivo na uskim sarajevskim uzbrdicama. Tako da nemas nekog izbora, nego da ga parkiras u garazu i cekas ljepse vrijeme. Il stavljas neke vrece pjeska u gepek sto su prije radili, to nisam probao nit imam namjeru :icon_biggrin:

Sorry nisam procitao ovaj post :D
Pa reci tati da kupi 330 xd :) ili ako zivite u ravnici sto ce ti onda :)
Cinjenica da neka extremna brda je teze savladati,DSC ga usporava i ugasi se dok bez njega klize....zato ko stalno jase po brdu lijepo X ....:) P.S.Michelin Pilot je taraba nevidjena...imao sam ih i skinuo odmah...sad vozim na zimskim Tigar...super odradjuju posao ;)
 
Član
Ja napisah svoje, BMW, snijeg i nasi putevi, ne bas idealna kombinacija :D

djavolica vec ti rekoh, nisi provozala nijednog BMW-a, kad to uradis javi se, a rekla-kazala price ostavi za nekog drugog.

Darker upravo o "ekstremnijim" brdima ovdje i pisem, a takvih ulica sa vecim nagibom ima dosta po Sarajevu i njegovoj okolici. Brda na koja se prednji pogon sa zimskim gumama bez problema penje i ona gdje grtalica ne prolazi il prolazi bas rijetko, pa imas oko 5 cm visok sloj snjega i auto nece da se mrdne. A ako cu ganjati pogon na sve tockove, onda je tu Quattro, zasto uzimati uopste BMW :icon_biggrin: Dosao sam ja prije par godina i iz Zeneve po najvecem snijegu sa BMW-om E90, nije bilo nikakvih problema, al se vozilo po ravnom il manjim usponima, plus bili smo natrpani i teski ko tenk...

Nakon sto smo isli probavati sta BMW stvarno moze po zimi, kaze moj jaran "ubio bi me stari da sam ga nagovorio i da smo uzeli BMW-a" :cool:
 
VR6Boki je napisao(la):
Ja napisah svoje, BMW, snijeg i nasi putevi, ne bas idealna kombinacija :D

djavolica vec ti rekoh, nisi provozala nijednog BMW-a, kad to uradis javi se, a rekla-kazala price ostavi za nekog drugog.

Darker upravo o "ekstremnijim" brdima ovdje i pisem, a takvih ulica sa vecim nagibom ima dosta po Sarajevu i njegovoj okolici. Brda na koja se prednji pogon sa zimskim gumama bez problema penje i ona gdje grtalica ne prolazi il prolazi bas rijetko, pa imas oko 5 cm visok sloj snjega i auto nece da se mrdne. A ako cu ganjati pogon na sve tockove, onda je tu Quattro, zasto uzimati uopste BMW :icon_biggrin: Dosao sam ja prije par godina i iz Zeneve po najvecem snijegu sa BMW-om E90, nije bilo nikakvih problema, al se vozilo po ravnom il manjim usponima, plus bili smo natrpani i teski ko tenk...

Nakon sto smo isli probavati sta BMW stvarno moze po zimi, kaze moj jaran "ubio bi me stari da sam ga nagovorio i da smo uzeli BMW-a" :cool:

A jel ti cujes sebe-citas, kako se vec kaze ovdje :D pricas ljudima koji imaju i voze BMW-a vec godinama :D valjda se dovoljno razumiju sta im auto moze a sta ne.Uostalom, to svakako nije jedan od auta koji ti moze sluziti smao za ukrasa i za provozati se jednom sedmicno da se reklamiras kada je iskljucivo suho i toplo vrijeme, mislim da to potvrdjuje velika zastupljenost istog na nasim prostorima a dobro znamo da ljudi nisu u takvoj mogucnosti ovdje da si prisute po vise auta za razlicite uslove na putu.Nisam ja provozala i ne treba da ja provozam da bih se uvjerila nego ti treba da se provozas sa pravim vozacem :D kao sto ti vec rekoh, ne govore dzabe vecinom da BMW ne zna svako ni voziti ;) No ne znam cemu da se vrtimo u krug?Ti mene uvjeravas da niej tacno ono sto sam svojim ocima vidjela a i ove ostale vlasnike pomenutog auta ocito :D To sto ti ili neko drugi niste ga znali voziti je iskljucivo do vas a ne do auta ako 90% drugih ljudi mogu i voze ga sasvim normalno ;) I to da li cu ja voziti isti auto ili se voziti u njemu sa nekim mislim da nimalo ne mijenja cinjenicu da auto moze ili ne moze po nekoj podlozi da vozi, moze samo da mijenja to da ga ja nikad ne mogu voziti kao njegov vlasnik sto je slucaj i sa bilo kojim drugim autom.To sto provozas neki auto 1-2 put ne znaci i da ga znas voziti, a postoje auta koja su treba znati voziti ;)
Enough from me :icon_smile:
 
Pitaj višegodišnje vlasnike BMW-a ko je za humor-ja il ti? ;) Nek oni procijene ipak da se ne raspravljamo bezveze :D
 
Član
Eh da se i ja umjesam...:D
Cinjenica da ta "ekstremnija" brda malo teze idu...ali boki budimo realni...fakat ima tih milion ulica i ja se stvarno svuda zavlacim ali nikad ne nebasam na te ulice jer to je neke cikme i mahale bez kojih se moze...sve bitnije stvari gdje trebam otici su normala sa pristupom a ako je i uspon,tj.ne previse... sa dobrim gumama nikakve frke...npr..ja neki dan kad je velik snijeg bio,dosao do druga na kosevsko i njegova kuca tj.pristup ima jedno 15-tak metara piklic..i samo lijepo stao iznad...sto da se mucim...a jos jedna stvar..ja znam puno momaka koji zive u tim ekstremnim uzbrdicama i koji su veca "stela" od mene za taj teren i citavu zimu voze??Tu vec pije vode ova sto kaze Djavolica...treba biti i stela da budemo realni...ja zivim u ravnici pa nemam sa tim frke...Jedino kad razvozim hanume...i neke slijepe putnike a zive u tim uzbrdicama..dodjem dokle mogu i kazem ...e hajd'sad lijepo :D:D hehehe

VR6Boki je napisao(la):
A ako cu ganjati pogon na sve tockove, onda je tu Quattro
Boga mi ni X nista ne fali...smao stvar ukusa...ko sta voli...

Boki dragi znas li ti sta je BMW :D
Auto mi ide 4-tom 210kmh...a otisao nocas u Maglaj nasuo punog na OMW i dosuo kad sam se vratio...presao 290 km sa 20 litara goriva...na autoputu nisam spustao..doduse tempomat 150kmh...sem na onom dijelu 110 zbog kamere:D
:D moram malo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top