Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eto nek momak proba, nek dodje sa 2.0 peticom i bmw-om 2.0 nek se potegnu sa starta pa cemo vidjet :)jebg. damire neces kupit peticu i drzat je vani, isto tako bmw-a valjda ces imat jos barem, 60 km mjesecno za garazu il cuvani parking..
 
Član
Ja sa svojom starom kantom bez problema idem kroz snijeg (sper diff) a uzmi u obzir da zivim gdje snijega nema nikako ali put me nanese i snadjem se. Dobre zimske gume i nemas problema nikakvih.

Pa na kraju snijeg i pada zato da ovi sa 1.6 i 1.8 mogu malo boka da bace :lol:
 

MTR

Član
Neko je spominjao i poredio Golfa i 320 - ku ??????? :icon_question:

Ja kad sam u Meci , pustim svakog Golfa da me prestigne , nek se malo ljudima vrati samopuzdanje hahahahahahahahahahhaah
 
Član
Nije garaža problem ali kad te nešto nervira onda te nervira!
A nisu ciglane ni bile tako loše ranije, otkad je Ćelo ( Ismet B. ) umro, ne možeš disat od ovih sitnih kokošara. Prije su oni njegovi 24 sata bili oko zgrade pa niko nije smjeo prići, sad se malo promjenilo.



jebg. damire neces kupit peticu i drzat je vani, isto tako bmw-a valjda ces imat jos barem, 60 km mjesecno za garazu il cuvani parking..
[/quote]
 
Član
A npr kod mene nema garaže ni za iznajmiti ni za kupiti,svi kapaciteti su prepuni,pa šta? Šta se mora nije teško...
 
Član
Moj ford je najbolje cim pane snijeg on ne mrda nemoze hehehe salim se ide on al do trece cetvtre ograde heheh kao prosle zime bump ograda a care uzmi sta ti mislis da je najbolje za tebe koliko para toliko muzike ha ja DEF BMW
 
Super Moderator
bmwscaner je napisao(la):
ako te sekira snijeg kupi 330xd i goni :)

xi :D

Astra je napisao(la):
eto nek momak proba, nek dodje sa 2.0 peticom i bmw-om 2.0 nek se potegnu sa starta pa cemo vidjet :)jebg. damire neces kupit peticu i drzat je vani, isto tako bmw-a valjda ces imat jos barem, 60 km mjesecno za garazu il cuvani parking..

ne treba niko dolazit imo sam oba i znam kako koji ide fino sam napiso da golf lakse prima gas i izgleda zivlji al bendjola ga ostavi dok se turbo procepi :D
 
Član
zadnja vuca ili prednja vuca samo se pazit brzine i nema ni sa nijednim pogonom problema,,
a citam ovde onaj brzi od ovoga onaj uzma tog !!!!!!!
sta ima to veze sa pogonom ?????
sper diff dobre zimske gume i ploako na put i nema problema
 
Član
ma koje god auto od tih uzmes neces se pokajati nije to auto staro 20-30 god nego par godina tako da netrebas se sekirati sta god da uzmes.pozz;)
 
Član
Astra je napisao(la):
svaki golf... ja sa 1.9 chipanim derem po sarajevu svakog 2.0d...a kamoli 2.0 serijski...usporedi tezinu 1 i 2 auta, cista matematika, golf ga ostavi na auto putu min 50-70 metara

ja sam par puta macno 320d e46 i to jednog te istog :D... e sad da li je 136 ili 150ks neam pojma... mada ako biras auto... uzmi si kakvog dobrog e46... eno nodi ima e46... asc i ko da i nije zadnja... cak i kad hoces da malo zapleses tesko ide... zbog asc-a... a udobnost se ne moze porediti npr sa mojim golfom...

ups... ne vidjo da je staro ovo:lol:

sretno s novom vozilicom :D
 
Član
Ja samo jedno znam ko je god probao BMW osto je u njemu. A to da klize zimi, mani se suplje price. Kad sjednes da vozis slobodno pritisni gas do kraja u krivini i elektronika ce oduzet svu nepotrebnu snagu i samo te ispalit iz krivine, vjeruj znaci ja sam ga vozio i to testirao.
Nabavi dobre gume i pici...


Osjecaj je poseban kad vozis BMW, jos ako je kakva bjesna izvedba sa veeelikim osmjehom ceh ga vozit dok ce ostali zagledat... 'pomalo' :icon_smile:

Ups..sretno sa Leonom... ima jako lijepu liniju sto jest jest,al BMW je BMW..

SRETNO
 
Član
Mah kakav BMW i zima, kakve gume i kakva elektronika. Mnogi testovi su dokazali da je zadnji pogon - motor i mjenjac naprijed jos u velikom zaostatku na snijegu u odnosu na klasicni prednji pogon. Ti auti su neupotrebljivi zimi - bar na uzbrdici, po ravnom se mogu ok kotrljati. Bas sam za vrijeme ovog snijega uzeo od tate BMW-a E46 i probao sta moze. Auto ima zimske gume Michelin Pilot Alpin - koje su daleko od losih, pa se ne mozes popeti uz brdasca gdje bi se sa Saxom popeo imam osjecaj sa ljetnim gumama. Ne preveliko brdo, auti sa prednjim pogonom se bez problema penju, ovaj stane smjesno rano i nece ni da mrdne. Probao sa upaljenim DSC-om i TCom, nece, ti pritisnes pun gas, on usporava, elektronika ga pokusava spasiti i stane na kraju. Iskljucis TC, popne se jednako visoko i opet stane, samo sad ti ne oduzima gas nego kad dodje na klizaviji teren pocne da okrece straznji kraj - sto nije dopustivo na uskim sarajevskim uzbrdicama. Tako da nemas nekog izbora, nego da ga parkiras u garazu i cekas ljepse vrijeme. Il stavljas neke vrece pjeska u gepek sto su prije radili, to nisam probao nit imam namjeru :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top