Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pike_gti je napisao(la):
servis za 2.0 tdi je 350 km a za bmw-a bez hiljade ne govore s tobom....


Servis u Ovlastenom Servisu Tomic za moje auto 600km , a za 320d vjerovatno nije vise od 500km .. Ali Long Life Castrol Ulje tako da servis radis svakih 22 hiljade :icon_eek: dok ces ti do tad uraditi 3-4 servisa na 2.0 :icon_question:.

Ali ja licno idem na pola od ovog znaci servis svakih 11 hiljada . Mada oni daju garanciju za 22 hilj i tako servisiraju i nova auta pa ti vidi sad sta dode jeftinije !!??

A sto se tice zime samo bez naglih pokreta , ja sam imao priliku da je zena vozila auto a ja bio suvozac , i bio je decembar bas zima i dosli smo do jednog djela gdje se voda slijeva na cestu a posto je bio minus voda je zaledila i bas kad smo naisli na to Ona je naglo trznula volan da izbjegne taj dio i tako da je to uzrokovalo zanosenjem zadnjeg kraje par puta i na kraju sam ja uhvatio za volan posto se ona izgubila tako da se sve dobro zavrsilo ...
Poslije toga par put sam prosao tim djelom vecom brzinom bez ikakvih problema , i osim ovog driftanja sto mislim da je uzrokovalo ne iskustvo vozaca-ce :D prezadovoljan sam lezanjem auta u svim vremenskim uslovima.
Samo dobre gume i ne brini.. ;)

Astra je napisao(la):
jebg probaj oba auta pa skontaj sta je bolje...sto se tice brzine 2.0 golf dere tog bmw-a u svakom pogledu...nikad se nisam vozio u bmw-u pa ne znam za komfor i ostalo, golf ce ti bolje cuvat na cijeni, jeftiniji servis, dijelovi,a ta zadnja vuca ja sam licno vidio X ruznih situacija kad ljudi nisu mogli da sidju strotoara, i kad je par takvih bmw-ova zanijelo po gradu nakon kocenja, ali opet nisam vozio pa ne mogu detaljno da kazem, peticu vozim auto je super, kvalitetan , ima sve sto je covjeku potrebno, mada mi je taj bmw prelijep, u svakom slucaju mislim da neces pogrijesit sta god da uzmes...

Koji to golf 2.0 dere 320d 2004 godina 110kw-150ps :icon_question: bas si se provalio sad , jos kazes dere ga u svakom pogledu !!!!
 
Član
svaki golf... ja sa 1.9 chipanim derem po sarajevu svakog 2.0d...a kamoli 2.0 serijski...usporedi tezinu 1 i 2 auta, cista matematika, golf ga ostavi na auto putu min 50-70 metara
 
Član
Golfu VI sa 2.0 motorom treba 10,7 do 100 km/h,a tom BMW-u 9,9..Nisam našao za Golf V možda neko od vas ima taj podatak? Nemoguće je da ga Golf ''dere u svakom pogledu'' tačnije ne dere ga ni u kom pogledu osim ponovne prodaje..Te s kojima si se ti trkao ili su umrli motori ili su neki extra vozači..Ili se nisu ni trkali nego kruzali a ti mislio da se trkaju :D
 
BHT Ovisnik
rođak imao golf 5 2.0tdi sport line,njega dadne sinu,a sebi uzme e39 525d,auto jest potesko i starije i sve i golf se opet nemoze mjerit s njim,em sto se tice udobnosti em brzine,od tad je rekao samo bmw i eno sad uzeo e60 ne pada mu na pamet vw,pa se i moj stari sad zarazio kupovinom bmw-a samo sto ce trebati sacekat malo kupnja:D
p.s. to nije bilo moje iskustvo samo kazem sta on kaze;)
 
Član
Astra je napisao(la):
svaki golf... ja sa 1.9 chipanim derem po sarajevu svakog 2.0d...a kamoli 2.0 serijski...usporedi tezinu 1 i 2 auta, cista matematika, golf ga ostavi na auto putu min 50-70 metara

Jaro to su ti djecije price ja sam sa BMW 325TDS dero svakog Golfa koji se htjeo navlacit a te koje si ti dero neznaju vozit BMW.

Pa nije ti golf 600 Kg tezak npr. E46 ti je od 1360 Kg do 1790 Kg ovisno o motoru i opremi eh sad iskoristi tu tvoju matematiku. Dzabe se brukas
;)
 
bmw 330d je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
servis za 2.0 tdi je 350 km a za bmw-a bez hiljade ne govore s tobom....


Servis u Ovlastenom Servisu Tomic za moje auto 600km , a za 320d vjerovatno nije vise od 500km .. Ali Long Life Castrol Ulje tako da servis radis svakih 22 hiljade :icon_eek: dok ces ti do tad uraditi 3-4 servisa na 2.0 :icon_question:.

Ali ja licno idem na pola od ovog znaci servis svakih 11 hiljada . Mada oni daju garanciju za 22 hilj i tako servisiraju i nova auta pa ti vidi sad sta dode jeftinije !!??

U pravu si totalno... Za Golfa 6, 1.6 benz, servis je takodje LONG LIFE Castrol - na 30 000, ali zbog loseg goriva (kao i zbog toga sto LONG LIFE ne vrijedi u BiH) obavezan si (dok traje garancija) na 15 000 izvrsiti promjenu ulja i filtera, a taj sex u ASA-i kosta oko 250KM... ALIIIII, preporuka VW-a je da se ULJE mijenja na svakih 7,500 zajedno sa filterom ulja, a to kosta 160KM...
Sto na kraju dodje ISTO, a imas SILU (Bmw) od auta (mada ne znam zasto ne bi MERCEDeSA :icon_biggrin:), a o kvalitetu, udobnosti, stabilnosti, izdrzljivosti trebas biti lud da bi poredio ta dva auta...
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Samo dobre zimske gume i popeces se tamo gdje ni jedan prednji pogon nije,vjeruj mi!
ESP uopste nije neophodan!

Covjek ti je ovde sve rekao kratko i jasno tako da bar sto se toga tice neces imati problema to ti je garant...


Pike_gti je napisao(la):
servis za 2.0 tdi je 350 km a za bmw-a bez hiljade ne govore s tobom....

Kad budes vozio bimera i vuko ga po servisima i budes siguran u to sto pises onda postaj jbg..nema potrebe da lupas neke tamo cifre budalaste... ;)

Astra je napisao(la):
jebg probaj oba auta pa skontaj sta je bolje...sto se tice brzine 2.0 golf dere tog bmw-a u svakom pogledu...nikad se nisam vozio u bmw-u pa ne znam za komfor i ostalo, golf ce ti bolje cuvat na cijeni, jeftiniji servis, dijelovi,a ta zadnja vuca ja sam licno vidio X ruznih situacija kad ljudi nisu mogli da sidju strotoara, i kad je par takvih bmw-ova zanijelo po gradu nakon kocenja, ali opet nisam vozio pa ne mogu detaljno da kazem, peticu vozim auto je super, kvalitetan , ima sve sto je covjeku potrebno, mada mi je taj bmw prelijep, u svakom slucaju mislim da neces pogrijesit sta god da uzmes...

Al se ti navalja ovde svakojakih budalastina to nisam dugo vidio...alal ti vera...to samo moze pricat neko ko nikad nije vozio zadnju vucu...cuj nisu mogli da sidju s trotoara...hahahaha
 
Član
sto se tice zadnje vuce i zime. MORAS imati dobre gume i nema brige. Ima naravno i stvar navike dosta uloge. Ja sam vozao more novijih auta, po kisi, snijegu,poledici, pretezno zadnja vuca. Najvise Mercedese, ali i pokoji BMW.
Sto se tice toga da ce te okrenuti sa dobrim gumama, moras ga stvarno izazvati da bi uspio zanijeti auto. Ja licno nisam to uspio ni jednom. Iako sam pokusavao na razne nacine, ali ESP(kod Mercedesa) ASC i DSC(kod BMW-a) odradjuju svoj posao perfektno.
Naravno,krene malo zabacit,odma te ispravi, ako te tacno zanima kako ESP funkcionise potrazi na netu,ima negdje lijepo objasnjeno. Ja znam kako radi,ali trebao bi roman o tome napisati da bih ti lijepo u detalje objasnio.
Jedino sto mi je C klassa kompressor, malo pravila probleme zimi, tj uz karaulu kad sam zaobilazio, ne mogu tacno osjetit kad ce izbacit. dok recimo kod moje C200cdi, znam kad ce krenuti da zabaci. Vise se stim igram, jer stvarno je tehnologija ESP cudo.

Moj savjet, uzimaj dizela!
 
Član
Mah druze ne mozes poredit BMW i VW.
BMW je premium proizvodjac a VW nije. Vozio sam i Golfa 6 i novije BMW-e, stvarno se ne mogu poredit. Da sam na tvom mjestu uzeo bi BMW jer stvarno vrijedi para. Prvo osjecaj u voznji je fenomenalan, DSC odradjuje svoj posao po mokrom i snjegu tako da ne moras da brines. Navest cu ti jedan primjer, kod modela 130i dao sam puni gas u krivini, on mu je dao optimum da ne proklizem kad sam izasao iz krivine jednostavno me ispalio bez proklizavanja.
Najbolje bi ti bilo imat set zimskih i ljetnih guma, stvar rjesena.
Zimsku gumu preporucujem Goodyear Ultragrip7 tu i sam koristim, super je guma najvise ocjene osvojila. Za ljeto BMW preporucuje Bridgestone Turanza (osvojila najvise poena u testiranju ljetnih guma ADAC-a).

Ako ti se toliko svidio BMW... onda ti je sve jasno :)
 
Član
ja ti kazem sta sam vidio, nema potrebe da lazem neam nista od toga.. za ostalo necu da komentarisem jer nisam probao
 
Član
Astra je napisao(la):
svaki golf... ja sa 1.9 chipanim derem po sarajevu svakog 2.0d...a kamoli 2.0 serijski...usporedi tezinu 1 i 2 auta, cista matematika, golf ga ostavi na auto putu min 50-70 metara
stvarno ovake bajke mozes samo sanjati momak rece da je 2004 god dakle restayling i samim time i jaci motor tj. 150 ks pogon ugladjen samo tako i da kazes da golf brzi hm... vozam od kolege cesto njegov bmw i nisam bas naiso na otpor kod ostalih 1.9 -2.0 dizela
 
Član
Heh.....drago mi procitati par finih komentara...malo se promjenila slika i u BiH...narod malo :) oprobao novih vozila ...
DSC radi posao nema dalje...tako da se sve to sa zadnjom vucom promjenilo...stalno se smjeskam kad zimi sve preticem po karauli (doduse nove zimske gume)...opet kada hoces zabave..ako si ljubitelj drifta..ugasis DSC i pocinje fun....
 
Super Moderator
Schumi je napisao(la):
Golfu VI sa 2.0 motorom treba 10,7 do 100 km/h,a tom BMW-u 9,9..Nisam našao za Golf V možda neko od vas ima taj podatak? Nemoguće je da ga Golf ''dere u svakom pogledu'' tačnije ne dere ga ni u kom pogledu osim ponovne prodaje..Te s kojima si se ti trkao ili su umrli motori ili su neki extra vozači..Ili se nisu ni trkali nego kruzali a ti mislio da se trkaju :D

ne treba golfu 10.7 do 1000
nisi dobro procito manje mu treba
ispod 10 ;)
al uglavnom ne moze on pera odbit 320d
imo sam golfa 2.0TDI i to sa DSG mjenjacem pa je ubrzanje jos bolje a imo sam jednog i saltaca
auto prima gas bolje od 320d jer je neka druga vrsta motora sta ja znam drugaciji je osjecaj voznje al tesko da je brza i od onog 320d sa 100kW kojeg sam imao.... sto se tice drzanja ceste tu je golf jos veci gubitnik ;)
 
Član
Već sam rekao, i sam sam VW vozač, ali nakon prvih kilometara sa BMW-om nije bilo velike dileme! A pun mi je q...c više krađe stakala sa retrovizora, skidanja malih žmigavaca sa strane, krađe ratkapa zimi, iako je meta naštimana skoro na "kap kiše". Iako sam već ranije odlučio vrijedilo je čuti mišljenja. Svi savjeti su dobrodošli!
 

MTR

Član
ja licno vise volim zadnju vucu jer mi je lakse kontrolisat vozilo , prednja vuca kad jednom preleti preko granice ne moze je ni profi vozac smirit , a zadnja brate sve gasom regulises , ljepota . dobro su momci napisali , samo gume dobre i nema problema. BMW je zakon - iza MB-a hahahaha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top