UKINUTA KLASA 16!!

UKINUTA KLASA 16!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E moj sine kao prvo tebi nije 20 nego 18 godina a ja se pitam zašto se uopće raspravljam s djecom... :icon_rolleyes:

I da, u BiH ima puno bržih auta od Tepsijinog Punta (pri tome ne mislim ništa loše o Puntu čak naprotiv obzirom na motor Sija je napravio izvanredno brz auto a zašto? Zato jer čovjek to voli...) a to što vi posjećujete samo famozni Gerin kup i nemate šta vidjeti to je već vaš problem...

Idemo dalje ;)
 
Član
UŽASNO!

Užasno pametan momak!

Ovaj GocaS6. On je odustao jer nema para i znanja i tako je pustio druge da se pokazu (HAHAHAHAHA). Plus,.. on je iskoristio svoju pamet i skontao kako je ukidanje 16 klase prava stvar za BiH. (HAHAHAHA)

Onda se pojavi na forumu i tako se izlupeta (mudrac pravi) da ja opet moram zaraditi pare, kod Gera (i kazu nema posla kod nas hm...)

Pa dijete jedno, za mene si djete ako cemo po godinama, prije samo 5 godina u BiH sve sto je postojalo vezano za SR je bilo N I Š T A, N U L A.

Sada ima mnogo koji se okusaju na nekom od takmicenja u BiH ili vani, a ima ih dosta koji su se rodili u klasi 17 i 16. Ne napreduje BiH kao druge zemlje, upali malo TV, pogledaj vijesti. Nas cjelokupni prihod je trecina bonusa direktora Banke u USA!? Da pojma imas gdje zivis ne bi beljezgao takve gluposti, nego si se rodio na parama i onda se istresas na forumu, "medju djecom".

Jedno je napredovanje, a drugo silovanje napretka (mislim za vozace iz BiH).

Nisi bio na Gerinom kupu ove godine, uuu vidio bi kako likovi koji nemaju para voze. Ali ne, ti si pametan, ti si odvozio svoje i sada pametujes, ali ne djeci nego samo starijima od 18!!! Ti znas sta je pravo takmicenje hahahahahahhaahah, jer se placa osiguranje, ali ne zna se koja je premija...
hahahahahahaha
To je famozni neki kup. Zna se i ne zna se. To ide u stilu: Sada cemo na forumu reci da se na forumu ne treba pricati.... koji supljak. ccccc
 
Legend
GocaS6 je napisao(la):
E moj sine kao prvo tebi nije 20 nego 18 godina a ja se pitam zašto se uopće raspravljam s djecom... :icon_rolleyes:

I da, u BiH ima puno bržih auta od Tepsijinog Punta (pri tome ne mislim ništa loše o Puntu čak naprotiv obzirom na motor Sija je napravio izvanredno brz auto a zašto? Zato jer čovjek to voli...) a to što vi posjećujete samo famozni Gerin kup i nemate šta vidjeti to je već vaš problem...

Idemo dalje ;)

i sta... sad nemas dokaza pa sam ja dijete.. kao sto ti kolega iznad rece, ti si odvozio svoje, vidio da ne ide (da si prepametan il sta vec) i onda zivis na staroj slavi da pricaju za kostura strasnog trkaca , kao ikonu ?

sta ocekujes, da kad ti kazes nebo je zuto, svi tako kazu jer si letio avionom ?
:lol::lol:

naveo sam tepsiju, kao banalan primjer, a i za RESPECT jer je on JEDINI kojeg ja znam da je u toku godine iz 16 klase dosao u 13.. nazalost to nije cesta pojava kod nas, al kad jeste onda se treba POSTOVATI tako nesto..

.. opet mjesas pojmove, kume mozes ti voliti nesto .. i sve je to super, al kad nemas novaca (para maraka eura kako hoces) onda ne mozes od ljubavi nista..(il jako malo ;)).. sad ispade da brza auta voze samo oni koji VOLE brza auta, e bgm onda bi kod nas svakodnevnica bila vidjeti auto od 500 ks koje sisti 200 po sarajevu k'o pretis lonac, a ne da 50% populacije vozi stedljivi dizel to je vec druga tema..

kako god, da rezimiram, po meni ne treba jos uvijek ukidati 16 klasu, a ni 17 .. kao sto je vec neko rekao, hvala Bogu pa kod nas ima razumnih ljudi koji ce shvatiti da bi to bio veliki promasaj i pljuvanje po ljudima koji su dali 1000-2000 na motor (120-150KS), da bi vozili niskih 16..

pozz
 
Član
.nOKe je napisao(la):
po meni ne treba jos uvijek ukidati 16 klasu, a ni 17...

Naravno da ne treba ukidati i neće se ukidati sve dok se ne pojavi dovoljan broj bržih auta a to se po mojoj procjeni neće desiti brzo.
Samo nije sve u $$$, za relativno malo para se može napraviti brzo auto samo treba znati. Npr. serijski GSI olakšan i sa Toyo R888 (13-kama) ide ispod 15 sec., tačnije 14.7 sec. Imali smo jedan u kubu a takvo auto se može napravit za cca. 4-5.000 KM (cijena Golfa II dizela).
Moj klubski kolega Goran je CRX spustio na 13.2 sec. za cca 7-8.000 KM (cijena Golfa III dizela). Dakle može se voziti ispod 16 sec. ako je nekom SR cilj i ako ga toliko voli da je spreman odreći se spojlera, db fazona, ogromnih felgi i sličnih điđa miđa.
 
Član
U potpunosti se slazem druze.. al sta ako ja nevolim Opel ili Hondu. Ja zelim da imam auto koje je vw i da ide brzo, ev konkretno zelim da imam Boru malo brzu, jer takvi auta kod nas nema puno da su na SR a ne da ih ima malo brzi. i meni je za to auto potrebno cca 15 000KM da je samo kupim a sa TDi-jem fabrickim nemogu daleko... I sad sam poceo ulagat da bi stigao do klase 16 bar u prvoj sezoni kad ono klasa ukinuta...
Sike je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
po meni ne treba jos uvijek ukidati 16 klasu, a ni 17...

Naravno da ne treba ukidati i neće se ukidati sve dok se ne pojavi dovoljan broj bržih auta a to se po mojoj procjeni neće desiti brzo.
Samo nije sve u $$$, za relativno malo para se može napraviti brzo auto samo treba znati. Npr. serijski GSI olakšan i sa Toyo R888 (13-kama) ide ispod 15 sec., tačnije 14.7 sec. Imali smo jedan u kubu a takvo auto se može napravit za cca. 4-5.000 KM (cijena Golfa II dizela).
Moj klubski kolega Goran je CRX spustio na 13.2 sec. za cca 7-8.000 KM (cijena Golfa III dizela). Dakle može se voziti ispod 16 sec. ako je nekom SR cilj i ako ga toliko voli da je spreman odreći se spojlera, db fazona, ogromnih felgi i sličnih điđa miđa.


Hocu da kazem da je ta klasa 16 polazna stanica za svakoga. A malo je ljudi koji ce dignuti 20 000 KM da bi odmah uletili u 14 ili ispod i radili citav zivot za taj kredit. Drugo je CRO gdje im je standard dosta veci. Da negovorim njihove puteve naspored sa nasim, placam 3puta vise samo odrzavanje nego neko iz CRO, ovako mozemo do sutra raspravljati... :icon_evil:
 
Član
Mrva je napisao(la):
U potpunosti se slazem druze.. al sta ako ja nevolim Opel ili Hondu. Ja zelim da imam auto koje je vw i da ide brzo, ev konkretno zelim da imam Boru malo brzu.

Bora nije auto koje za malo para možeš spremiti za npr. 15 sec. Skupo auto a pored toga preteško. Ti koliko te shvaćam i nećeš da praviš auto za SR već hoćeš da dođeš sa normalnim malo bržim autom i odvezeš trku. To je i moje neko razmišljanje, ni ja ne volim toliko SR da bi spremio auto baš za njega ali volim ubiti vikend i provozati se, jednostavni lijep je osjećaj taj dan biti na pisti. ;)
To je to. Mi nemamo u državi toliko "fanatika" kao u HR i SRB koji su spremni napraviti auto isključivo za SR a zbog nižeg standarda ljudi nemaju para da voze brze serijske aute koji idu ispod 16 sec. i zato moraju ostati klase 16 i 17 dok se stanje ne promjeni.
 
Član
Sike je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
U potpunosti se slazem druze.. al sta ako ja nevolim Opel ili Hondu. Ja zelim da imam auto koje je vw i da ide brzo, ev konkretno zelim da imam Boru malo brzu.

Bora nije auto koje za malo para možeš spremiti za npr. 15 sec. Skupo auto a pored toga preteško. Ti koliko te shvaćam i nećeš da praviš auto za SR već hoćeš da dođeš sa normalnim malo bržim autom i odvezeš trku. To je i moje neko razmišljanje, ni ja ne volim toliko SR da bi spremio auto baš za njega ali volim ubiti vikend i provozati se, jednostavni lijep je osjećaj taj dan biti na pisti. ;)
To je to. Mi nemamo u državi toliko "fanatika" kao u HR i SRB koji su spremni napraviti auto isključivo za SR a zbog nižeg standarda ljudi nemaju para da voze brze serijske aute koji idu ispod 16 sec. i zato moraju ostati klase 16 i 17 dok se stanje ne promjeni.

NAJPAMETNIJI I NAJTACNIJI ODG. do sad ;)
 
Član
Sike je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
U potpunosti se slazem druze.. al sta ako ja nevolim Opel ili Hondu. Ja zelim da imam auto koje je vw i da ide brzo, ev konkretno zelim da imam Boru malo brzu.

Bora nije auto koje za malo para možeš spremiti za npr. 15 sec. Skupo auto a pored toga preteško. Ti koliko te shvaćam i nećeš da praviš auto za SR već hoćeš da dođeš sa normalnim malo bržim autom i odvezeš trku. To je i moje neko razmišljanje, ni ja ne volim toliko SR da bi spremio auto baš za njega ali volim ubiti vikend i provozati se, jednostavni lijep je osjećaj taj dan biti na pisti. ;)
To je to. Mi nemamo u državi toliko "fanatika" kao u HR i SRB koji su spremni napraviti auto isključivo za SR a zbog nižeg standarda ljudi nemaju para da voze brze serijske aute koji idu ispod 16 sec. i zato moraju ostati klase 16 i 17 dok se stanje ne promjeni.
Bravo!! Ja kad budem neki direktor ili ako kad dobijem na lutriji (necu nikad nikad dobiti zato sto neigram) onda cu napraviti sebi auto samo sa SR-a. Dotad cu uzivati u mom "every day car"
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
E moj sine kao prvo tebi nije 20 nego 18 godina a ja se pitam zašto se uopće raspravljam s djecom... :icon_rolleyes:

I da, u BiH ima puno bržih auta od Tepsijinog Punta (pri tome ne mislim ništa loše o Puntu čak naprotiv obzirom na motor Sija je napravio izvanredno brz auto a zašto? Zato jer čovjek to voli...) a to što vi posjećujete samo famozni Gerin kup i nemate šta vidjeti to je već vaš problem...

Idemo dalje ;)
A kod vas se ima šta vidjeti u p.m... I Hota i Basta su vozili Gerin kup, a oni su mi mnogo mjerodavniji i preofesionalniji, i od tebe, od mene pogotovo, a i od ostalih ovdje. Ako su oni mogli voziti, ne vidim razloga zašto to vi toliko pljujete na kolačić kup ??? Ja sam vozio čitavu sezonu kolačić, i moram ti priznati da je bilo extra, i raja i druženje i sve to ostalo što pričate da nema. Tako da, dodjite kod Gerha na SR i gledajte mene i ostale kako se družimo i uživamo... :icon_smile::icon_smile:
 
Član
\'Alen_P\' pid=\'283093\' dateline=\'1234881498\' je napisao(la):
\'GocaS6\' pid=\'282617\' dateline=\'1234823001\' je napisao(la):
E moj sine kao prvo tebi nije 20 nego 18 godina a ja se pitam zašto se uopće raspravljam s djecom... :icon_rolleyes:

I da, u BiH ima puno bržih auta od Tepsijinog Punta (pri tome ne mislim ništa loše o Puntu čak naprotiv obzirom na motor Sija je napravio izvanredno brz auto a zašto? Zato jer čovjek to voli...) a to što vi posjećujete samo famozni Gerin kup i nemate šta vidjeti to je već vaš problem...

Idemo dalje ;)
A kod vas se ima šta vidjeti u p.m... I Hota i Basta su vozili Gerin kup, a oni su mi mnogo mjerodavniji i preofesionalniji, i od tebe, od mene pogotovo, a i od ostalih ovdje. Ako su oni mogli voziti, ne vidim razloga zašto to vi toliko pljujete na kolačić kup ??? Ja sam vozio čitavu sezonu kolačić, i moram ti priznati da je bilo extra, i raja i druženje i sve to ostalo što pričate da nema. Tako da, dodjite kod Gerha na SR i gledajte mene i ostale kako se družimo i uživamo... :icon_smile::icon_smile:

Ima ih par koji su preskocili jedan cas u evoluciji, na njihovu sramotu Gero je bio prisutan na tom casu. Ispade da ga branim ali ove cinjenice ce potvrditi bilo koji ucesnik u 402 ili 201 kupu.
Dakle, zive u prošlosti i furaju se na \"HR\" buducnost, zagovaraju napredak a isti ne mogu da prepoznaju. Šta Goca zna šta je sport uostalom!??
On sada sanja da mu avionom spuste auto na pistu, da to auto ide ispod 10 sec, a sva njegova raja da ima vise od 20 g. ... pa gdje uze te trave da i ja sebi kupim?

I 16 i 17 klasa u BH je prirodna postavka stvari.
 
Član
ne vidim u opće nekog razloga za ovoliku raspravu šta je reko goca šta je reko ovaj a šta onaj svako od nas na ovom forumu ima pravo da kaže svoje mišljenje:icon_question: a sad ovo prepucavanje čiji je race bolji gerin a možda onaj ili ovaj to će se vidjeti sezona je ispred nas a svako ima pravo da vozi gdje želi:123::123::123::123::123::123::123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top