UKINUTA KLASA 16!!

UKINUTA KLASA 16!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Al_Galone je napisao(la):
Upravu si jbg zato se i zove street race jer dodjes sa autom koje vozis svaki dan i poganjas se!
Meni vec gube draz te trke kada dovlace auto na prikolici,mislim respect za te ljude ali nekako to vec nije to,daj auto koje se vozi na ulici,to je street race,sve ostalo je drag race,raketni pogon i slicno!

Pa najbolje je tako daj auto koje se vozi na ulici i tako ćemo iz godine u godinu, nećemo nikako napredovati bit ćemo isto majmuni koji gone ukrug...

Najdraži su mi ovi što nemaju para da nabriju auto pa im sad daj auta koja se voze po ulici :smajli10:

Ako nemaš para i znanja da pratiš napredak odustani nemoj lupetati gluposti :smajli10: nemam ih ni ja da se razumijemo, zato sam odustao i pustio ljude koji mogu i znaju da pokažu ko je bolji.

Da imam love ne bih auto dovozio na prikolici, dopremio bih ga avionom!

16 klasa je za :traktor:
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Upravu si jbg zato se i zove street race jer dodjes sa autom koje vozis svaki dan i poganjas se!
Meni vec gube draz te trke kada dovlace auto na prikolici,mislim respect za te ljude ali nekako to vec nije to,daj auto koje se vozi na ulici,to je street race,sve ostalo je drag race,raketni pogon i slicno!

Pa najbolje je tako daj auto koje se vozi na ulici i tako ćemo iz godine u godinu, nećemo nikako napredovati bit ćemo isto majmuni koji gone ukrug...

Najdraži su mi ovi što nemaju para da nabriju auto pa im sad daj auta koja se voze po ulici :smajli10:

Ako nemaš para i znanja da pratiš napredak odustani nemoj lupetati gluposti :smajli10: nemam ih ni ja da se razumijemo, zato sam odustao i pustio ljude koji mogu i znaju da pokažu ko je bolji.

Da imam love ne bih auto dovozio na prikolici, dopremio bih ga avionom!

16 klasa je za :traktor:
Sto jest jest!:smajli16::smajli16::smajli16:
 
Početnik
treba nama i klasa 20 za miksere kao sto su 1.6TD, 1,2 HTP, 1.4 MPI, 1,3 karburator i panda 750l :):123:
 
Legend
koji su ovo idoli, ti goca seres al samo tako..
disciplina ubrzanje na 402 m koje se btw zove STREETRACE je i nastala od ulicnih trkaca (za koje ti govoris da nemaju para pa voze "cestovna auta" bla bla bla ).. a ti te fanzatije o dopremanju auta avionom na race ostavi za pokemon crtanih filomva, prodaj im fazon mozda postanes popularan tamo..

..nasli ste ismijavati covjeka, koji ima auto od 350+ ks, vozi ga svaki dan i usput ulaze u njega brdo para, a vama smeta sto njemu puca mjenjac, to je ono kao ma sve je dobro al.. samo sto vi ne govorite ni da je nesto dobro.. zavidni idoli..

eh sad da prednjem na temu

sto se tice klase 16, to u HR moze, vec sam pisao negdje.. jer tamo je sasvim druga politika, drugi mentalitet, drugi standard, kod njih 80% auta koja dolaze na sr voze klase 15,14,13,12,11, dok kod nas je obrtnuto, ukini 16 klasu ko ce ti voziti SR, ti sa tim autom sto ga dovuces sa avionom jel ? sigurno..

ja sam za uvodjenje klase 18 na sr takmicenja, i produzenje svakog SRa na 2 dana, tad ce biti zanimljivije jos..

ukidanjem 16klase, izgubila bi se car SRa, i ja prvi vise nebih pratio SR, jer mi je 16 klasa uvijek bila najzanimljivija..

pozz
 
Član
.nOKe je napisao(la):
disciplina ubrzanje na 402 m koje se btw zove STREETRACE je i nastala od ulicnih trkaca (za koje ti govoris da nemaju para pa voze "cestovna auta" bla bla bla )...

Ne bih da se uključujem u raspravu ali moram da ispravim krivi navod kolege nOke-ta. ;)
Naime, Street Race je samo jedan od naziva za trke ubrzanja na 402m. Kod nas su se ljudi navikli na taj termin čisto iz razloga što je Dasović svoj Kup nazvao 402SR a pošto je većina ljudi tada prvi put čula za tu disciplinu urezalo im se u pamćenje.
Evo naše prvenstvo nema uopšte u nazivu Street Race (Otvoreno Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m), AK Enigma svoj kup naziva 1/4 Mile Drag Race itd.
Dakle u pitanju je samo naziv i ne treba ga bukvalno prvoditi pod "Ulične trke" jer se čak i ne voze na ulici već na pistama.
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Upravu si jbg zato se i zove street race jer dodjes sa autom koje vozis svaki dan i poganjas se!
Meni vec gube draz te trke kada dovlace auto na prikolici,mislim respect za te ljude ali nekako to vec nije to,daj auto koje se vozi na ulici,to je street race,sve ostalo je drag race,raketni pogon i slicno!

Pa najbolje je tako daj auto koje se vozi na ulici i tako ćemo iz godine u godinu, nećemo nikako napredovati bit ćemo isto majmuni koji gone ukrug...

Najdraži su mi ovi što nemaju para da nabriju auto pa im sad daj auta koja se voze po ulici :smajli10:

Ako nemaš para i znanja da pratiš napredak odustani nemoj lupetati gluposti :smajli10: nemam ih ni ja da se razumijemo, zato sam odustao i pustio ljude koji mogu i znaju da pokažu ko je bolji.

Da imam love ne bih auto dovozio na prikolici, dopremio bih ga avionom!

16 klasa je za :traktor:
A koliko to nabrijanih ima kod nas u BiH ????
Hajde navedi moilim te , pa da vidimo koliki smo to "mi" profesionalci !!!
Bezveze je polemika oko klase 16, jer je činjenica da je to najzanimljivija klasa i ima najviše takmičara, ali zašto je ukidati ?
Fakat ne kontam... Hvala Bogu pa kod nas ima razumnih ljudi (organizatora) koji neće preuzeti pravilnik od kolega iz Hr...
 
Legend
Sike je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
disciplina ubrzanje na 402 m koje se btw zove STREETRACE je i nastala od ulicnih trkaca (za koje ti govoris da nemaju para pa voze "cestovna auta" bla bla bla )...

Ne bih da se uključujem u raspravu ali moram da ispravim krivi navod kolege nOke-ta. ;)
Naime, Street Race je samo jedan od naziva za trke ubrzanja na 402m. Kod nas su se ljudi navikli na taj termin čisto iz razloga što je Dasović svoj Kup nazvao 402SR a pošto je većina ljudi tada prvi put čula za tu disciplinu urezalo im se u pamćenje.
Evo naše prvenstvo nema uopšte u nazivu Street Race (Otvoreno Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m), AK Enigma svoj kup naziva 1/4 Mile Drag Race itd.
Dakle u pitanju je samo naziv i ne treba ga bukvalno prvoditi pod "Ulične trke" jer se čak i ne voze na ulici već na pistama.
drug nisam ja mislio da je to naziv ulicni trkaci..mozda sam se pogresno izrazio.. ono sto sam htio reci, je to da na SR vecinom dolaze CESTOVNA auta, a ne neki monstrumi sa 213213213213KS (bar kod nas) zbog toga je potrebna klasa 16 i 17..

ti opet bolje znas na ovu temu .. tako da si u pravu ! :cool:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
koji su ovo idoli, ti goca seres al samo tako..
disciplina ubrzanje na 402 m koje se btw zove STREETRACE je i nastala od ulicnih trkaca (za koje ti govoris da nemaju para pa voze "cestovna auta" bla bla bla ).. a ti te fanzatije o dopremanju auta avionom na race ostavi za pokemon crtanih filomva, prodaj im fazon mozda postanes popularan tamo..

..nasli ste ismijavati covjeka, koji ima auto od 350+ ks, vozi ga svaki dan i usput ulaze u njega brdo para, a vama smeta sto njemu puca mjenjac, to je ono kao ma sve je dobro al.. samo sto vi ne govorite ni da je nesto dobro.. zavidni idoli..

eh sad da prednjem na temu

sto se tice klase 16, to u HR moze, vec sam pisao negdje.. jer tamo je sasvim druga politika, drugi mentalitet, drugi standard, kod njih 80% auta koja dolaze na sr voze klase 15,14,13,12,11, dok kod nas je obrtnuto, ukini 16 klasu ko ce ti voziti SR, ti sa tim autom sto ga dovuces sa avionom jel ? sigurno..

ja sam za uvodjenje klase 18 na sr takmicenja, i produzenje svakog SRa na 2 dana, tad ce biti zanimljivije jos..

ukidanjem 16klase, izgubila bi se car SRa, i ja prvi vise nebih pratio SR, jer mi je 16 klasa uvijek bila najzanimljivija..

pozz
Potpis da malo previse s.... Po pojedincima koji su dosta ulozili u auta i da ta auta idu kako spada a to sa pucanjem mjenjaca i ostalih kerefeka to je sasvim normalno nepuca djabe neko od snage i sve se da rijesit...

A o 16 sec klasi po meni je naj zanimljivija jel mozes vidjet svakakvih auta.Prije dok su bile klase po kubikazi auta koja izgledaju jadno a deru novije linije vozila kosto se desilo prije par godina na sr dok su auta bila po kubikazi stvarno komicno.Prema tome uvjek bi rekao da se ne ukida ta klasa jel je stvarno LUDNICA :123::smajli39::nx:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
koji su ovo idoli, ti goca seres al samo tako..
disciplina ubrzanje na 402 m koje se btw zove STREETRACE je i nastala od ulicnih trkaca (za koje ti govoris da nemaju para pa voze "cestovna auta" bla bla bla ).. a ti te fanzatije o dopremanju auta avionom na race ostavi za pokemon crtanih filomva, prodaj im fazon mozda postanes popularan tamo..

..nasli ste ismijavati covjeka, koji ima auto od 350+ ks, vozi ga svaki dan i usput ulaze u njega brdo para, a vama smeta sto njemu puca mjenjac, to je ono kao ma sve je dobro al.. samo sto vi ne govorite ni da je nesto dobro.. zavidni idoli..

eh sad da prednjem na temu

sto se tice klase 16, to u HR moze, vec sam pisao negdje.. jer tamo je sasvim druga politika, drugi mentalitet, drugi standard, kod njih 80% auta koja dolaze na sr voze klase 15,14,13,12,11, dok kod nas je obrtnuto, ukini 16 klasu ko ce ti voziti SR, ti sa tim autom sto ga dovuces sa avionom jel ? sigurno..

ja sam za uvodjenje klase 18 na sr takmicenja, i produzenje svakog SRa na 2 dana, tad ce biti zanimljivije jos..

ukidanjem 16klase, izgubila bi se car SRa, i ja prvi vise nebih pratio SR, jer mi je 16 klasa uvijek bila najzanimljivija..

pozz

Ne serem ja ništa buraz to je činjenično stanje! I ne znam o kakvim ti autima od 350 ks pričaš? Takvi sigurno ne voze 16 klasu :lol:

I kakvo ismijavanje spominješ :icon_question: i šta su zapravo zavidni idoli :icon_question:

16 ti klasa najzanimljivija? Ti stvarno trebaš prestati pratiti utrke ubrzanja :lol: koje kako reče Sike nemaju veze sa uličnim utrkama isto kao i što auta koja se tu voze nemaju veze sa ulicom!

A to ukidanje u RH je po tebi kao opravdano?? Nikakve to buraz nema veze niti s politikom niti sa standardom niti sa mentalitetom! To ima veze samo sa ljubavlju prema tom sportu e toga kod nas NEMA bar ne dovoljno!

Čitav fckn svijet ulaže u svoja auta i ubrzava se a ti bi uvodio 18 klasu?! Nevjerovatno :icon_rolleyes: osvrni se malo oko sebe buraz...

Ja osobno poznajem 99% racera iz RH i svi su oni do grla u dugovima dajući i crno ispod nokta za svoja auta! A vi bi uložili 23,5 KM i išli bi na utrku!?

Malo sutra buraz :icon_rolleyes:
 
Član
Dečki,čemu ove svađe?
Neki će imati klasu 16 a neki neće i to je tako, tu se neda ništa napravit. Svaka klasa je vrijedna sama po sebi i za svakog vozača posebno, ovisno u kojoj je klasi. Šta bi bilo kad bi bilo nikome ne koristi. Da je baba muško zvala bi se Duško. Mi ćemo imati klasu 16 pa ko voli nek izvoli.
Nemojte se svađati i vrijeđati, ništa od toga.
 
Legend
GocaS6 je napisao(la):
Ne serem ja ništa buraz to je činjenično stanje! I ne znam o kakvim ti autima od 350 ks pričaš? Takvi sigurno ne voze 16 klasu :lol:
I kakvo ismijavanje spominješ :icon_question: i šta su zapravo zavidni idoli :icon_question:
16 ti klasa najzanimljivija? Ti stvarno trebaš prestati pratiti utrke ubrzanja :lol: koje kako reče Sike nemaju veze sa uličnim utrkama isto kao i što auta koja se tu voze nemaju veze sa ulicom!
A to ukidanje u RH je po tebi kao opravdano?? Nikakve to buraz nema veze niti s politikom niti sa standardom niti sa mentalitetom! To ima veze samo sa ljubavlju prema tom sportu e toga kod nas NEMA bar ne dovoljno!
Čitav fckn svijet ulaže u svoja auta i ubrzava se a ti bi uvodio 18 klasu?! Nevjerovatno :icon_rolleyes: osvrni se malo oko sebe buraz...
Ja osobno poznajem 99% racera iz RH i svi su oni do grla u dugovima dajući i crno ispod nokta za svoja auta! A vi bi uložili 23,5 KM i išli bi na utrku!?
Malo sutra buraz :icon_rolleyes:
ma kako ne seres, ovdje pljujes po projektima u koje je ulozeno vise nego u pola auta na forumu.. ja ne pricam o autima od 350ks jer ih i nema na nasim ulicama niti na streetraceovima, zbog toga dodje 20tak auta od cca 150ks koji voze 16 klasu..

DA, meni je klasa 16 najzanimljivija, jer ima najvise duela, i koliko toliko je neizvijesno, jer se radi o jako malim razlikama izmedju takmicara, sve je u djelicu sekunde.. a sta tebi je zanimljivo kad tepsija sam odveze 13 klasu jel ?
:lol:

CITAV SVIJET UKIDA KLASU 16 JER IMAJU LOVE DA SREDJUJU AUTA, kod nas to jos nije tako, pa bar ti GOCA bi trebao da znas kakvo je stanje, ti zivis u nekoj zabludi jel ?

kazes svi u dugovima u HR jel ..sta ti se vodis onom politikom , napravit cu 10ero djece a zivit cemo od ljubavi, nema se para jbg.. ako je tako, onda nemam rijeci, totalno djecije i ne razumno (za mene koji imam 20 god, zamisli kako je nekom od 40 kad cita ovo..)

evo.. ti ukini klasu 16, ma i 15 sto se mene tice, pa ces u mostaru na pisti, na SRu imati 5 auta.. pa onda nek ti to bude zanimljivo..

S postovanje..
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top