Ugraditi K&N ili ne

Ugraditi K&N ili ne

Član
Oxanodrolone je napisao(la):
Moje je da pitam na prodavacu je da se izjasni moze ili ne moze. Razumijem ja da se dobavljac mora ograditi, ali davati 170KM za nesto sto mogu dobiti za 100 mi i nije neka opcija tako da cu ga najvjerovatnije uzeti sa ebaya i sam postaviti. ;)
Sta si ocekivao da bude jeftiniji od ebaya??
 
Član
Oxanodrolone je napisao(la):
Dobro je buraz.. Necemo sad iz supljeg u prazno.
Pa ti si poceo tu vrstu price. Ocigledno nisi u toku, u ovoj krizi rijetki su oni koji i dalje radi a CA i danas radi super bez obzira na sve ovo a ti pricas o njima kao da govoris o nekim "levatima" da se tako izrazim. Ljudi su ti ponudili sta imaju i koliko para a na tebi je hoces li kupiti. Kratko jasno!
Ako ti se ne svidja imas ebay alibabu chinabuye i slicne.

Svi bi da se vozaju na gewindama, oprugama, filterima i slicnim i sve to za malo para. To sam u Bosni ima
 
Član
Daj sad 20KM za postavljanje filtera...
Nisi vala nesto ustedio... kako vidim filter je bio 64.14$ to je cca 96KM tu ima konverzije valute 4KM plus porez i carina 45KM jer vrijednost posiljke prelazi 50KM... Izadje sve 145KM dat ces nekom 20KM za postavljanje (toliko o manualu za postavljanje u 10min...) tu si na sumi od 165KM... cestitamo ustedio si 7KM!!!
A bog te pita jel filter namascen K&N uljem kako bi obavljao funkciju skupljanja prasine...
 
Član
Nije K&N ali isto sranje drugo pakovanje.
Auto range rover 2.5 tds (motor od BMW) BMC air filter i onaj čip od vector tuninga što se stavi prije ECU-a. E to je bila dobitna kombinacija za to auto. Auto se vozi već 7 g. i prešlo debelih 200 000 od kad je to urađeno, apsolutno nikakvih problema
 
Bekir_SA je napisao(la):
Daj sad 20KM za postavljanje filtera...
Nisi vala nesto ustedio... kako vidim filter je bio 64.14$ to je cca 96KM tu ima konverzije valute 4KM plus porez i carina 45KM jer vrijednost posiljke prelazi 50KM... Izadje sve 145KM dat ces nekom 20KM za postavljanje (toliko o manualu za postavljanje u 10min...) tu si na sumi od 165KM... cestitamo ustedio si 7KM!!!
A bog te pita jel filter namascen K&N uljem kako bi obavljao funkciju skupljanja prasine...

Filter me izaso 98KM kompletno... Kakva carina i porez hahahah
 
Legend
Ma K&N je sranje... isto ko i sve ostalo sto "valja" a nemamo para za to il nam je skupo,
pa smisljamo izgovore "zasto nam taj profesionalni dio opreme ne treba" na automobilu koji
cuniramo preko Discovery channel-a... :icon_mad:

Ja to licno ne koristim jer nisam mogao da postavim K&N panel u kutiju za filter, jer nemam kutije... :icon_biggrin:
sad imam neko bure umjesto filtera... zaboravio sam kako se zove... :icon_redface:
 
Član
neki ljudi(ako ih tako mogu nazvati) imaju posebnu potrebu da nekoga provociraju i guraju nos tamo gdje mu nije mjesto. Čisto da se naprave pametni kao da su slagali aute za Le mans. Ja znam da takvih ljudi ima oduvijek i uvijek će ih bit samo što je internet došao u svaku kuću i skupio ih na jedan forum.

Vjerovatno već znate ali da opet napomenem da je vožnja bez filtera izuzetno opasna po motor,sitne čestice prašine koje ljudsko oko ni ne može vidjeti dođu ko šmig papir na stijenci cilindra i jede karike nenormalno
 
Član
BlackT je napisao(la):
neki ljudi(ako ih tako mogu nazvati) imaju posebnu potrebu da nekoga provociraju i guraju nos tamo gdje mu nije mjesto. Čisto da se naprave pametni kao da su slagali aute za Le mans. Ja znam da takvih ljudi ima oduvijek i uvijek će ih bit samo što je internet došao u svaku kuću i skupio ih na jedan forum.

Vjerovatno već znate ali da opet napomenem da je vožnja bez filtera izuzetno opasna po motor,sitne čestice prašine koje ljudsko oko ni ne može vidjeti dođu ko šmig papir na stijenci cilindra i jede karike nenormalno

Zato je tu ulje da to sapere i filter ulja da to sve drzi dalje od cilindara. :p

Šala mala :lol:

Mene prvenstveno zanima kod K&N filtera, da li imaju cifre o tome koliko je kvalitetno samo filtriranje pri datom protoku zraka. To je recimo bitno za postavljača teme.
OK bolji protok zraka, ali on je tražio prvenstveno čistiji zrak. Na K&N sajtu su malo nejasno prikazali sam taj kapacitet filtracije kako ga zovu.

Može li neko (npr. muha) da nam na to odgovori?
 
Član
K&N filter je jedan od najlosijih po kvalitetu filtracije, barem po testovima koje sam ja vidjao... Imao sam sacuvan jedan link do sajta gde su uporedjivali 4 proizvodjaca, K&N je bio treci ali na zalost sajt vise ne radi... A ako se dobro secam, ostala tri nisu zahtevali ni podmazivanje...
 
Član
YUgisa je napisao(la):
K&N filter je jedan od najlosijih po kvalitetu filtracije, barem po testovima koje sam ja vidjao... Imao sam sacuvan jedan link do sajta gde su uporedjivali 4 proizvodjaca, K&N je bio treci ali na zalost sajt vise ne radi... A ako se dobro secam, ostala tri nisu zahtevali ni podmazivanje...

Onda znači, ko ne želi primarno da ima bolji protok zraka, već želi bolju filtraciju, neka koristi OEM filter i mijenja ga kako je propisano...
 
Član
Pa nisu uporedjivali fabricki filter protiv tih sportskih pa to bas ne mogu da tvrdim... ;) Mada gledao sam davno neki K&N test gde su uporedjivali njihov i fabricki papirni filter pa je kao njihov bolje fitrirao, mada pitanje je koliko je objektivan test bio...

Ali od tih sportskih filtera najcesce je K&N bio jedan od najgorih i po kvalitetu filtracije i po povecanju snage...
 
Član
YUgisa je napisao(la):
Pa nisu uporedjivali fabricki filter protiv tih sportskih pa to bas ne mogu da tvrdim... ;) Mada gledao sam davno neki K&N test gde su uporedjivali njihov i fabricki papirni filter pa je kao njihov bolje fitrirao, mada pitanje je koliko je objektivan test bio...

Ali od tih sportskih filtera najcesce je K&N bio jedan od najgorih i po kvalitetu filtracije i po povecanju snage...

U svakom slučaju, za istu veličinu/površinu filtera, veći protok zraka mora značiti i manje efikasnu filtraciju, iz čisto fizikalnih razloga. Samo je pitanje koliko to realno predstavlja neki problem.

Evo zanimljiv link:
http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html
 
Top