Ugraditi K&N ili ne

Ugraditi K&N ili ne

Zanima me dali mi se isplati kn panel filter staviti na golf 4 1.9 TDI, ne interesuje me dodatna snaga ni zvuk nego samo me interesuje dali je trajniji i manje skloniji propustanju prljavstine u motor? Imao sam lose iskustvo s obicnim fabrickim filterom koji mi je malo duze odstojao nego je trebao pa je propustio prljavstine zbog cega mi je otkazala turbina, pa me interesuje da li je bolje da predjem na kn u slucaju da je manja sansa da ce propustit neke prljavstine? Znam da se cisti na svakih xxxx km i da se isplati cjenovno ali me prvobitno zanima dali teze propusta prljavstinu u odnosu na fab?

Pozz
 
takac je napisao(la):
Bolje uzmi panel nego gljivu.

Pa panel sam i napisao, nebih gljivu jer bi moro se zajebavat s ubacivanjem gljive treba prilagodit usisnu granu za gljivu, a panel bi samo stavio u kuciste umjesto fabrickog... ;)
 
Legend
i ako uzmes panel, ili gljuvi obavezan ti je remap (reprogramiranje ecua)
ako to ne planiras radit, nemoj ga ni uzimati, jer ces dobit samo kontra efekat ;)
 
Član
ja sam citao na X foruma da je to bacanje para... jedina prednost je sto se ne mijenja tako cesto kao fabricki
 
Član
imam panel na svojoj kociji, kn je dobro tanji, propusta vise vazduha... zato se i mora nauljiti,...
http://www.knfilters.com/cleaning.htm

meni drzi duplo vise nego oni filtron i slicni... a mnogo je gradske/prsanjave voznje...

al dobitak snage i toga, to je vise na psihickoj osnovi... mozda koji djelic stotinke :D a drugaciji zvuk se dobije...

bil ga uzeo ponovo za fabiu?, pa ovaj sam dobio na poklon, doduse polovan, moze jos gurat... tesko, nov da uzimam, jok...
 
Član
Muha u radnji ima jedan mali simulator za filtere gdje stvarno mozes vidjeti da li K&N filteri pustaju vise zraka ili ne. Ja ga licno nekoristim al to je iz neki drugi razloga. Po mom misljenju nije bacanje para, sve zavisi od motora. Normalno je da se neisplati na 1.1, 1.2, 1.3 i slicnim motorima jer onaj ko je kupovao takvo auto nije mu bitna snaga nego potrosnja. Kod motora 150+KS mislim da motori placu za K&N ili nekim drugim kvalitetnijim filterom.
Ja na jednu trku kad sam isao sa Borom skinem filter i crijevo isturim direktno kod znaka naprijed naravno sa dvije zenske carape preko. Interesovalo me da li ce zaista ici nesto bolje.. i auto je islo, tj mnogo vise obrtnog u startu al na vecoj brzini bilo problema jer vjerovatno MAF nije mogao da "osvoji". To je bas i Srdjan rekao ;)

Tako da se kvalitetniji filter isplati.. to za ciscenje neznam ;)

ViperSnake85
tebi K&N sa chiptuningom i protocnim loncem je idealna kombinacija.. licno probao vise puta takva vozila i znam sta govorim.. a ima ih dosta sa foruma koji ce to potvrdit ;)
 
Član
to sam ja isto uradio na Jetti,skino skroz filter bas da vidim da li bi bolje isla,sto Mrva kaze vise obrtnog dobijes na startu a na vecoj brzini gubi,remap obavezan
 
Mrva je napisao(la):
Muha u radnji ima jedan mali simulator za filtere gdje stvarno mozes vidjeti da li K&N filteri pustaju vise zraka ili ne. Ja ga licno nekoristim al to je iz neki drugi razloga. Po mom misljenju nije bacanje para, sve zavisi od motora. Normalno je da se neisplati na 1.1, 1.2, 1.3 i slicnim motorima jer onaj ko je kupovao takvo auto nije mu bitna snaga nego potrosnja. Kod motora 150+KS mislim da motori placu za K&N ili nekim drugim kvalitetnijim filterom.
Ja na jednu trku kad sam isao sa Borom skinem filter i crijevo isturim direktno kod znaka naprijed naravno sa dvije zenske carape preko. Interesovalo me da li ce zaista ici nesto bolje.. i auto je islo, tj mnogo vise obrtnog u startu al na vecoj brzini bilo problema jer vjerovatno MAF nije mogao da "osvoji". To je bas i Srdjan rekao ;)

Tako da se kvalitetniji filter isplati.. to za ciscenje neznam ;)

ViperSnake85
tebi K&N sa chiptuningom i protocnim loncem je idealna kombinacija.. licno probao vise puta takva vozila i znam sta govorim.. a ima ih dosta sa foruma koji ce to potvrdit ;)



Imam ja na golfu SM Optimum chip na 130 ks a dali cu dobit sta sa kn ne vjerujem sto se tice snage a i ne treba mi to samo sam mislio zbog nepropusnosti dali je bolje taj, ali cim propusta vise vazduha vjerovatno nije nepropusnije sto se tice prljavstine neke, jer ne treba mi jos jednom to da mi turbina rikne zbog jebenog filtera :icon_mad:
 
Član
vjerujem Mrva :cool:,ja sam isto mislio uradit chip, K&N i skinut govno od katalizatora,samo dok malo finansijski dodjem sebi,normalno kod srdjana :icon_smile:
 
Član
ViperSnake85 je napisao(la):
Imam ja na golfu SM Optimum chip na 130 ks a dali cu dobit sta sa kn ne vjerujem sto se tice snage a i ne treba mi to samo sam mislio zbog nepropusnosti dali je bolje taj, ali cim propusta vise vazduha vjerovatno nije nepropusnije sto se tice prljavstine neke, jer ne treba mi jos jednom to da mi turbina rikne zbog jebenog filtera :icon_mad:
bez uvrede drug al to je nesto najsmjesnije sto sam cuo

Svako ima svoj ukus, pa tako nek radi sa svojim novcem sta god hoce ;)


dinozzo je napisao(la):
vjerujem Mrva :cool:,ja sam isto mislio uradit chip, K&N i skinut go*no od katalizatora,samo dok malo finansijski dodjem sebi,normalno kod srdjana :icon_smile:
vjeruj mi, kad sam uradio izduv i skinuo taj filter tada.. preporodio sam se
odziv na gasu je... ludilo :icon_eek::D
tako da vjerujem K&N i drugim kvalitetnijim filterima :)
 

MTR

Član
ja imam i imao sam K&N u svakom mogucem autu u zadnjih 7 godina , cim uzmem auto uzmem i K&N-a , ne zbog nekih "performansi" vec cisto zbog uslova koji vladaju kod nas na cesti , ovi papirni NIKAD nece zaustavit dovoljno prljavstine dok KN to obavlja momacki . Jos nisam potrosio Recharge set a perem filter pred svako ljeto i pred zimu , i nikad nisam nasao prljavstinu u kolektoru ( kutiji ) zracnog filtera .
Uvijek panelni , nikad gljiva , mada sam u jednom slucaju htjeo da narucim Typhoon kit ali ne isplati se osim ako imas auto sa motorom V8 i preko 4000 kubika
 
Top