Ugraditi K&N ili ne

Ugraditi K&N ili ne

ako uzimas gljivu univerzalnu onda je zajebancija sa prilagodbom, ali ako uzmes 57i kit za taj model onda sve sto ti treba dobijes...a on zaustavlja naravno vise prasine nego obicni papirni, a to sto se filter naulji dodatno (to sam kad se ocisti, jer svaki dodje fabricki nauljen) to ti lijepi najsitniju prasinu onu...i na svakom 57i kitu pise "Works with all OE computers and emission control systems", znaci sumnjam da mu treba remapiranje...stvar je sto je taj 57i kit za tvog golfa oko 120-130eura nov...ja imam za pola taj kit i mislim da je filter isti samo nosac nije isti...polovno i na prodaju...
 
Član
Imam istu dilemu, kod mene je 1.2 16v clio i kontao sam staviti gljivu ili panel. Zanima me samo bolji zvuk malo, jer ovako skoro i nema zvuka koliko je tih :icon_biggrin: Pitao sam u servisu, oni su svi protiv jer kao nesto krive se klipovi veze nemam a ja se bas i ne razumijem. Kontao sam uzeti gljivu ili panel K&N pa sad ne znam. Hajmo prijedlozi :icon_biggrin:
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
i ako uzmes panel, ili gljuvi obavezan ti je remap (reprogramiranje ecua)
ako to ne planiras radit, nemoj ga ni uzimati, jer ces dobit samo kontra efekat ;)
ne nije obavezan

pa ako propusta vise zraka, ecu koji je programiran na jednu kolicinu zraka logicno da nece radit kako treba kad stavis filter koji propusta vise zraka.. tj zezat ce ga maf.

da bi sagorio jedan kilogram goriva, treba od 15-17kilograma zraka, tako da je on jako bitan, ali treba napravit idealan omjer..
 
beZZa je napisao(la):
Imam istu dilemu, kod mene je 1.2 16v clio i kontao sam staviti gljivu ili panel. Zanima me samo bolji zvuk malo, jer ovako skoro i nema zvuka koliko je tih :icon_biggrin: Pitao sam u servisu, oni su svi protiv jer kao nesto krive se klipovi veze nemam a ja se bas i ne razumijem. Kontao sam uzeti gljivu ili panel K&N pa sad ne znam. Hajmo prijedlozi :icon_biggrin:

Pa normalno da ce ti reci takvu glupost u servisu jer nece vise prodavati svoj filter jer K&N filter ima dozivotnu garanciju
 
Član
Noke, nepusta KN bas u tolikom omjeru da MAF pocne brkat ;)

beZZa je napisao(la):
Imam istu dilemu, kod mene je 1.2 16v clio i kontao sam staviti gljivu ili panel. Zanima me samo bolji zvuk malo, jer ovako skoro i nema zvuka koliko je tih :icon_biggrin: Pitao sam u servisu, oni su svi protiv jer kao nesto krive se klipovi veze nemam a ja se bas i ne razumijem. Kontao sam uzeti gljivu ili panel K&N pa sad ne znam. Hajmo prijedlozi :icon_biggrin:
Stavi neki protocni lonac i et zvuka.. provjereno, drug imao takvog ;)
 
Legend
gledao sam bas nedavno na discoverey chanelu onu emisiju "wheeler delers" i uzeli su radit subarua nekog, ajd nebitno i sad oce da stave panel (cini mi se greenov) i rade dyno run sa starim filterom i sa novim greenom prije remapa, pokazao je da ima 8ks manje sa greenom, i tek kad su remap uradili dobili nekih 30tak-40 ks..

zbog toga govorim
 

MTR

Član
dovoljna je racunica , KN-a kupis jednom i gotovo , dok ono papirno smece uzimas svakih 6 mjeseci ( zavisi ko koliko vozi ) , kod panelnog filtera nema problema sa MAF-om , et
 
Član
milanelo je napisao(la):
Pa normalno da ce ti reci takvu glupost u servisu jer nece vise prodavati svoj filter jer K&N filter ima dozivotnu garanciju

Ta ti je na mjestu :D Posto se ne razumijem, da li da kupim gljivu ili panel ? Jaran je stavio gljivu na punta mk2 sporting i auto zvuci nenormalno i to me ponukalo na kupovinu :D
 

Fap

Član
ja sam kupio is atvio na golfa 1.6 benzinac i nikave promjene nema

PS: Kupio sam glljivu nkeu za 30 km od brum brum xD
 
Član
.nOKe je napisao(la):
gledao sam bas nedavno na discoverey chanelu onu emisiju "wheeler delers" i uzeli su radit subarua nekog, ajd nebitno i sad oce da stave panel (cini mi se greenov) i rade dyno run sa starim filterom i sa novim greenom prije remapa, pokazao je da ima 8ks manje sa greenom, i tek kad su remap uradili dobili nekih 30tak-40 ks..

zbog toga govorim

gledao ja uživo na dynu kad sam bio

1.8 T 150 ks .....4 konja manje

1,2 fabia HPT ....skoro isto...jedno 8nm manje :lol:

2.0 115 ks isto..ako ne i manje s KN-om

po meni..čisti placebo efekt i kao i sa gljivom (to nije nitko imao)

a kaj se tiče protočnosti zraka...ona je veča ..al isto tak je veči protok i smeća

Ne mogu nač sad gdje je to baš stručno objašnjeno (imaš šta čitat par minuta)..

ugl. kad sam umjereno čipal auto ..isto sam bil u nedoumici..staviti ga ili ne

al po rezultatima koje su kolege imali prije mene...prošla me volja.

Jedin mi je žao kad sam sam mjeril..kolega koji je imao KN filter je morao otić...ili sam ja moral otić..ne znam više.

Tak da nemam relevantan dokaz..nego samo prenosim ono čemu sam bio prisutan u CVH.

Bolje stavit veči IC..to će se več bolje odraziti.

KN bi po meni možda došao do izražaja u stage 2 ili 3 varijanti. Jer badava ti jači usis kad su cijevi,dizne,turbo itd. i dalje stock...do kraja auspuha.

evo to je moje skromno mišljenje za autora teme...
 
Član
ti kao prvo, nisi procitao post autora teme kako treba. covjek je napisao da ga ne interesuje nikakav dobitak na snazi, nego iskljucivo informacija da li KN bolje zadrzava prasinu od fabrickog...
 
Član
Sta ba to vazite o reprogramiranju ecu-a, pa nije bez filtera.... ja koristim K&N gljivu, i to momacku gljivu koja propusta 3x vise zraka nego obicni... nikada nisam imao nikakvih problema, da mi je stekao ili slicno, naprotiv puuuno bolji odziv na gasu, i ekonomican je...( samo pred ljeto operem filter sa kitom i to je to, dozivotna garancija ili predjenih milion km...)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ti kao prvo, nisi procitao post autora teme kako treba. covjek je napisao da ga ne interesuje nikakav dobitak na snazi, nego iskljucivo informacija da li KN bolje zadrzava prasinu od fabrickog...

ok..my bad

ja kao drugo tvrdim da ne zadržava.
 
Hvala momcovi na odgovorima, ipak mislim da necu kupovat kn sudeci po vasim misljenjima, jer nije ni bas jeftin a jos ako nece bolje zadrzavat prasincinu, onda cu ono obicno sr... mijenjat svako malo, i molit se da mi opet ne crkne turbina zbog takvih stvari :icon_smile:
 
Top