Ugraditi K&N ili ne

Ugraditi K&N ili ne

Član
Meni samo nije jasno sto svi laprdate u prazno kad ne znate...ja nemam blage veze sto se tice filtera, fino uzmes telefonski broj Muhe ili na PM Srdjanu posaljes, i raspitas se kod ljudi koji s tim deveraju, pa u p.materinu valjda i znaju nesto zucnut o tome...ja zvao Muhu, covjek fino rekao i objasnio sto se tice gljivurina, i ja lijepo rekao Muhicu eto me batice za panel filter, jer sa 68 konja, svaka mazga pod haubom mi je bitna ko kap vode beduinu ;)

Nije sramota bolan ne znati pa upitat, sramota je ne znati pa se stiditi upitati ;)
 
Član
Da tibore samo je fazon sto svatko svog konja hvali, malo ko ce ti danas reci onako "kako jeste" a da ti ne uzme pare...
 
Evo da ne bi otvarao novu temu, nacitao sam se svega na internetu, pisacu ovdje.. Planirao sam varijantu KN filtera, sve sto ocekujem je bolji zvuk i s nekim zabludama o dodatnim KS se i ne zamaram. Eh sad problem je u citavoj prici sto sam na par mjesta i procitao da KN filter "gusi" ove slabije motore.. Kod mene je 1.2 16v motor u pitanju, dakle beba 75KS pa me interesuje sta velite ima li u tome istine?
 
Član
ViperSnake85 je napisao(la):
Zanima me dali mi se isplati kn panel filter staviti na golf 4 1.9 TDI, ne interesuje me dodatna snaga ni zvuk nego samo me interesuje dali je trajniji i manje skloniji propustanju prljavstine u motor? Imao sam lose iskustvo s obicnim fabrickim filterom koji mi je malo duze odstojao nego je trebao pa je propustio prljavstine zbog cega mi je otkazala turbina, pa me interesuje da li je bolje da predjem na kn u slucaju da je manja sansa da ce propustit neke prljavstine? Znam da se cisti na svakih xxxx km i da se isplati cjenovno ali me prvobitno zanima dali teze propusta prljavstinu u odnosu na fab?

Pozz

kupis fabricki filter , prešpricaš ga sa WD-40 i malo ce bolje prečisćavat zrak ;)
 
Član
ma skines filter skroz navuces preko usisa zensku hulahopku nauljenu isto radi posao... CITAT sa jednog foruma isto na temu KN filter hahahaha

Ja imam na svom autu tj. na kocki svako nekoliko operem i miran sad da sam neke razlike primjetio nisam ali cisto sto kaze muha neka ga tu
 
Ja sam nedavno stavio K&N gljivu, original za opelove 1.6 16v mašine i ne mislim ga skidati jer odziv gasa je dosta brži i to je nekolicina potvrdila ovdje, tako da je funkcionalnost neupitna, iskreno nisam se susretao s proizvodima koji čiste ove vrste filtera pa možda ovom prilikom samo da me uputite gdje ima tih tekućina uzeti i koji je postupak. Obzirom da je nov imamo vremena 20.000 KM da me uputite :lol:

Dok s druge strane što Little dragon reče nije džabe cijena ovolika da nema efikasnosti, i ja sam istog mišljenja jer je ipak to svjetska mašina, s tim da ne znam da li je ko primjetio da ni jedan K&N nema tuv certifikat u Evropi što me u najmanju ruku iznenadilo.
 
Najbolje ti je da iskucas mail i posaljes u K&N i dobit ces najtacniji odgovor , mene sve sto zanima da ne bude rekla kazala odma ravno saljem mail firmi , jedino je KW bio dosta neozbiljan pa nisu odgovori na par mojih poruka
 
ako ces napraviti kuciste u kojem ce ta gljiva biti izolovana od toplote koju daje motor i dovesti joj hladan zrak onda gljiva , ako ne onda panel jer imas sve gotovo s tim je i odma lakse
 
Sad gledam nesto, u caraudio panel je 172KM, pitam moze li jeftinije dobijem odgovor da ce mi besplatno ugraditi a da se inace ugradnja naplacuje 20-50KM hahah, a u 90% reviewova pise da se filter zamjeni za 20 min uz pomoc manuala koji dodje.. Taj isti panel na ebayu ---> http://www.ebay.com/itm/33-2925-K-N-KN-Air-Filter-RENAULT-Clio-Mk3-1-2-05-09-/390293758880?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5adf5223a0 100KM sa shippingom.

Air Inductio Kit: http://www.ebay.com/itm/RENAULT-Clio-III-1-2L-L4-F-I-05-12-K-N-INDUCTION-KIT-57-0651-/300749567332?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4606123564&vxp=mtr , znaci nekih 180KM..

Ima li neko iskustava sa narucivanjem sa ebaya, po pitanju dijelova?
 
G

GoPlay

Pay Pal i nemas problema nikakvih... paket kroz 2 do 3 sedmice dodje
 
Član
Oxanodrolone je napisao(la):
Sad gledam nesto, u caraudio panel je 172KM, pitam moze li jeftinije dobijem odgovor da ce mi besplatno ugraditi a da se inace ugradnja naplacuje 20-50KM hahah, a u 90% reviewova pise da se filter zamjeni za 20 min uz pomoc manuala koji dodje..
Jesi li kad otisao u Motorex i trazio sta jeftinije?!
To nije uredu, imas pik.ba pa se cjenkaj. I meni da si dosao sa tim pitanjem i ja bi ti naplatio isto toliko. Kad znas da dodje manuel sto ga sam ne kupis i montiras
 
Moje je da pitam na prodavacu je da se izjasni moze ili ne moze. Razumijem ja da se dobavljac mora ograditi, ali davati 170KM za nesto sto mogu dobiti za 100 mi i nije neka opcija tako da cu ga najvjerovatnije uzeti sa ebaya i sam postaviti. ;)
 
Top